Forum Forum inwestycyjneFundusze

Konto Noble Bank / Skandia dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą

Konto Noble Bank / Skandia dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą

az71 / 77.79.214.* / 2010-12-22 10:48
Swojego czasu rozmawiałem z doradcą OpenFinance na temat konta w Noble Bank sprzedawanego w pakiecie z polisą Skandii. Temat wygląda tak dobrze, że aż trudno w taką możliwość uwierzyć. Otóż osoba prowadząca działalność płaci ok. 500, 700 lub 1000 zł miesięcznie za konto w NobleBank. Cała kwota stanowi koszt uzyskania przychodu, czyli na podatku dochodowym zyskujemy 19%. Za faktyczne prowadzenie kota pobierane jest tylko parę złotych, a reszta może być inwestowana na polisie inwestycyjnej. Realizując środki z polisy płacimy tylko podatek od zysków kapitałowych, a nie od całości kwoty. Brzmi pięknie, prawda? Tylko czy coś takiego nie jest szyte zbyt grubymi nićmi? Co o tym sądzicie? Może ktoś posiada taki produkt?
Wyświetlaj:
beściak / 83.12.71.* / 2010-12-22 15:36
open zarobi na tym 150 proc. rocznej Pana składki.... i zarobi to z góry :)

BESTfunds.pl
az71 / 178.218.228.* / 2010-12-22 22:51
Po prostu wydaje mi się, że jeżeli w ogóle kupować polisę inwestycyjną, to najlepiej na takich zasadach. Oczywiste jest, że OF zgarnie za to kasę. Zasadnicze pytanie jednak jest takie, czy tego typu rozwiazanie jest w 100% zgodne z prawem.
Jak do tej pory korzystam SFI w mBanku, żadne inne rozwiązanie w postaci polisy inwestycyjnej mnie nie przekonało
krak / 83.12.71.* / 2010-12-23 08:51
jeżeli masz fundusze w SFI mBanku to nie masz się nad czym zastanawiać...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy