Forum Forum inwestycyjneFundusze

Kontrakt lokacyjny?

Kontrakt lokacyjny?

marzka2 / 2007-12-27 20:29
Interesuje mnie bezpieczne inwestowanie , dające jednak wyższą stopę zwrotu niż standardowa lokata bankowa, ostatnio na stronie www.dtsfinance.pl znalazłam produkt o nazwie kontrakt lokacyjny, doradca przesłał mi kilka szczegółów a mianowicie:
kontrakt lokacyjny, to rozwiązanie powstałe dzięki współpracy z międzynarodowymi instytucjami finansowymi takimi jak np. UBS, Barclays Bank, ODL Securities, Synthesis Bank, Barings, Goldman Sachs czy CreditSuisse. Jest to rachunek zarządzany poprzez wyżej wymienione instytucje wg następującej strategii :
- 80% aktywów lokowane jest w bezpieczne instrumenty finansowe takie jak np. obligacje;
- 20% inwestowane jest agresywnie na rynku akcji, surowców, walut, czy przedsięwzięć we wczesnej fazie rozwoju mające na celu dostarczenie kapitału rozwojowego (ventures).
W zależności od waluty zysk gwarantowany może wynieść od 9,6% dla EURO do 13,80% dla GBP. Kontrakty zawierane w PLN mają obecnie gwarantowaną stopę zwrotu na poziomie 12,2%.
Poważnym atutem tego rozwiązania, jest brak opłat za prowadzenie rachunku
czy jego założenie. Rachunek ten otwiera się na min 12 m-cy. W przypadku
gdy:
- Klient zamyka rachunek w okresie do 6 m-cy, zwracany jest kapitał
pomniejszony o 4% opłaty likwidacyjnej,
- Klient zamyka rachunek w okresie od 6-12 m-cy, naliczane są
odsetki na dzień zamknięcia rachunku i potrącana opłata likwidacyjna w
wysokości 4 %,
- zamknięcie rachunku następuje po 12 miesiącach naliczane jest
oprocentowanie na dzień zamknięcia rachunku bez naliczania opłaty
likwidacyjnej.
Minimalna wpłata to 1000 EURO,GBP,CHF,USD lub 3000 PLN
Co o tym sądzicie?
Czy może ktoś już z tego korzystał?
Wyświetlaj:
mati300i / 2008-01-04 21:55
Macie jakieś opinie? ... myślę tam zainwestować ale nie wiem, mam stracha...
cavo / 79.162.50.* / 2008-01-06 13:51
Ja podpisałem Kontrakt Lokacyjny Finroyal w czerwcu i niestety musiałem część wypłacić ze względów rodzinnych, szkoda było wypłacać przed czasem ale i tak oprocentowanie jest wysokie i co najważniejsze śpisz spokojnie a nie to co w innych funduszach raz w górę raz w dół, jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem...
Kati / 91.94.38.* / 2007-12-30 13:05
Tak, ja mam takie rozwiązanie uruchomione w GBP. Jestem zadowolona, nie tylko z rozwiązania ale i z obsługi. Jeśli chodzi o mnie to polecam
marzka2 / 2008-01-01 10:13
Czy może dokonywałas już wypłaty, i czy jesteś pewna gwarancji wypłaty kapitału?
Czy stopa zwrotu ukształtowała sie na proponowanym poziomie?
Obsługa jest ważna, ale mnie bardziej interesują wspomniane wyżej kwestie.
Pozdrawiam
smooth / 2007-12-27 22:13 / portfel / Tysiącznik na forum
hehe cwany gapa:)
spod londynu / 78.151.133.* / 2007-12-30 21:05
Smooth chciał powiedzieć że do reklamy służą pola które znajdują się na lewo od naszych komentarzy. Ale może się myli???
marzka2 / 2008-01-01 10:19
Myli się, to mnie ktos to polecił, oferta mnie zainteresowała, ale chciałam posłuchac obiektywnych komentarzy...
juti / 82.139.22.* / 2007-12-30 21:13
Ja z tego korzystam- chociaż od niedawna, ale jakieś dwa lata temu poznałam to mieszkając w GB. FRL Capital limited to ma i z tego co wiem to niedawno weszli do polszy.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy