Forum Polityka, aktualnościKraj

Kontrowersje nad projektem ustawy o ochronie zwierząt doświadczalnych

Kontrowersje nad projektem ustawy o ochronie zwierząt doświadczalnych

Wyświetlaj:
78979785 / 88.199.162.* / 2014-10-09 08:17

Ustawa ma dostosować polskie prawo do zapisów dyrektywy unijnej, uwzględniającej odkrycia dotyczące odczuwania i wyrażania przez zwierzęta bólu, cierpienia i stresu. Obowiązująca w Polsce ustawa z 2005 r. o doświadczeniach na zwierzętach nie uwzględnia wszystkich regulacji unijnych. Według projektodawców nowa ustawa ma zmniejszyć cierpienie zwierząt i ograniczyć ryzyko prowadzenia doświadczeń zbędnych i nieuzasadnionych.

Za to kasjerka w markecie może siedzieć godzinami na ksaie i ma sikac pod siebie w pampersa a górnik za 200 zł. więcej ma wydobywać węgiel w miejscu o którym wie doskonale że to igranie ze śmiercią a pracodawca może zwlekać wypłata 3 miesiące a ja nie mam pieniędzy na czynsz (a zarobiłem je) co na to unijne dyrektywy - co z ograniczaniem cierpienia psychicznego, co z wyrażaniem bólu i cierpienia? Ludzie to roboty?
Adam146 / 83.6.103.* / 2014-10-09 13:22
Beznadziejne porównanie, to zupełnie co innego. Tylko, że górnik lub kasjerka idzie do takiej pracy świadomie i dostają za to wynagrodzenie, a poza tym nikt nie testuje na nich chemii, nikt specjalnie nie kaleczy, to że zdarzy się wypadek to zupełnie inna kwestia. Zwierzęta nie mają takiego wyboru.

Najnowsze wpisy