Korea Południowa

IKA / 2007-06-14 15:45
Mam wyjechać na roczny kontrakt do Korei Południowej. Od 30.08.2007 - 30.08.2008. NIe mam pojęcia jaki musze zapłacić podatek od zarobionej kwoty i czy cały wyjazd mi się kalkuluje. Brutto mam zarobić 25.000euro. W Polsce zarabiam ok 60.000 netto z 50%uzuskiem, wiec płacę korzystne podatki. Z punktu widzenia poznania kultury tamtego kraju wyjazd jest interesujący. Jeśli zarobek byłby conajmniej równorzędny, decyzję podjęłabym być może za wyjazdem. Niestety odpowiedź wiążącą muszę dać jeszcze zanim otrzymam ostateczne warunki kontraktu od pracodawcy. koreańskiego. Jest to mało komfortowa sytuacja, bowiem w zasadzie musze podać odpowiedź w ciemno - nie wiem ile mi podatku w Korei zabiorą, a także nie wiem, czy jeszcze w Polsce nie zapłacę podatku dodatkowego. Jeśli ktoś może mi pomóc, bardzo o to proszę. Ika
Wyświetlaj:
jacekand / 85.118.6.* / 2008-08-11 15:34
czesc
szukam pracy w Korei i natknalem sie na twoj komentarz.. mam z tym duzo problemow i szukam jakiejkolwiek pomocy.. pracuje 3.5 roku w UK jako inzynier i chcialem znalezc taka prace w Seulu na ok rok; szukam po angielsku, ale kolega mi ostatnio powiedzial, ze jest duzo wspolpracy z PL; moglabys mi prosze napisac jak moglbym szukac pracy jako inzynier, woda, scieki; civil water/wastewater/environmental engineer, bede wdzieczny za wszelkie uwagi :)
dzieki
Jacek
jacekand@gmail.com
Piotr -Anestezjolog / 81.0.182.* / 2007-07-09 11:15
Szanowna Pani,
Nie znam sie na regulacjach dotyczacych podatkow w Korei oraz czy Polska ma podpisana umowe o unikaniu podwojnego opodatkowania. Jezeli moge cos radzic to prosze nie godzic sie na wyjazd przed podaniem ostatecznych warunkow przez pracodawce. To jak "kupowanie kota w worku". Ja pracowalem w kilku krajach ( Finlandia, Szwecja obecnie Norwegia). Jestem lekarzem. Za kazdym razem wczesniej dowiadywalem sie o ostatecznych warunkach kontraktu
Jezeli Polska nie ma umowy o unikaniu podwojengo opodatkowania to od calej kwoty brutto zarobionej w Korei zaplaci Pani jeszcze raz podatek w Polsce.Oczywiscie jezeli zadeklaruje Pani te dochody.

Najnowsze wpisy