Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Korekta na GPW. Tylko chwilowo?

Korekta na GPW. Tylko chwilowo?

Money.pl / 2009-06-16 17:25
Komentarze do wiadomości: Korekta na GPW. Tylko chwilowo?.
Wyświetlaj:
anonim_03 / 2009-06-16 20:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mała zabawa.
wyobraźmy sobie rok 2014. Jaka rzecz / urządzenie / zabawka, która teraz jest mało popularna, będzie wytedy w powszechnym użyciu ?
Które z obecnych obiektów pożądania złoto / ropa / nieruchomości staną się tanie i łatwodostępne ?
JB / 2009-06-16 21:08
64bitowe oprogramowanie.
http://www.youtube.com/watch?v=oACt9R9z37U

USD
Fitter / 2009-06-16 21:04 / portfel / Tysiącznik na forum
ziemi rolna zacznie tanieć..., i będzie popyty na eko zabawki- jakieś samochody czy coś
szymon / 2009-06-16 21:03 / Uznany Gracz Giełdowy
chalupy
szymon / 2009-06-16 21:05 / Uznany Gracz Giełdowy
a jesli chodzi o male rzeczy to pewnie pijesz do palm'a :)
anonim_03 / 2009-06-16 21:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiście :-)))
swoją drogą sprawdz kurs.
zmienił się prezes, został nim twórca iPoda
JB / 2009-06-16 21:18
Zdecydowanie lepsze są HTC na Windowsie.

Sam mam od kilku lat HTC Universal... całkiem fajne tylko jak na obecne czasy to trochę za duży.
Fitter / 2009-06-16 21:13 / portfel / Tysiącznik na forum
ale to już każdy ma, jest duży wybór, czy to w postaci iPoda, PSP czy zwykłej nawigacji a ogólnie to ... się nadaje
anonim_03 / 2009-06-16 21:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no i ktoś to musi zrobić łatwe i przyjemne i użyteczne. dlatego firmy nastawione na hardware i parametry techniczne nie będą graczami.
JB / 2009-06-16 21:19
A i jeszcze jedno. To się bardzo szybko rozładowuje.
Może w końcu zpopularyzują ogniwa paliwowe na metanol i wszystkie te gadgety będzie się zasilać nie ładowarką tylko dolewając metanolu.
szymon / 2009-06-16 21:10 / Uznany Gracz Giełdowy
widze jak idzie w gore, ale ja to tylko na naszym podworku sie bawie.
modliszka / 2009-06-16 21:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cydia Store i nieruchomosci ?
anonim_03 / 2009-06-16 21:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

Cydia Store

gdy ekran mały potrzeba kilka dobrych aplikacji a nie tuzinow o wątpiliwej jakości. Funkcjinalność i prostota to kamień węgielny. Aczkolwiek uważam że zabawa będzie coś w tym kierunku (mobilny internet)


nieruchomosci

nieruchomości chyba rzeczywiście za kilka lat będą jak komputery i internet obecnie (w 9 lat po pęknięciu adekwatnej bańki).
JB / 2009-06-16 21:13
Apple toma teraz swoje pięć minut... za kilka lat ludzie się zorientują, że to przereklamowane badziewie i przestaną przepłacać za badziewie... a marketingowcy będą lansowali inny tręd.
modliszka / 2009-06-16 21:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
HTC Touch :-))))
JB / 2009-06-16 21:14
O to już bardziej... przynajmniej więcej techniki a mniej marketingu.
Dont Koniobij / 83.26.220.* / 2009-06-16 21:01
karabiny maszynowe
anonim_03 / 2009-06-16 21:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dolary nie są obecnie obiektem pożądania …
są wyśmiewane, ale mimo to droższe niż rok temu.
Fitter / 2009-06-16 21:03 / portfel / Tysiącznik na forum
tak sobie myślę że skoro ludzi na świecie przybywa to trzeba do dodrukowywać pieniądze a żeby deflacji nie było,
anonim_03 / 2009-06-16 21:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dodrukować trzeba, bo amarykanie zamiast wydawać, kolekcjonują.
Mieczyslaw / 2009-06-16 21:02 / Uznany Gracz Giełdowy
moge podac numer konta

przyjme kazda ilosc :))))
anonim_03 / 2009-06-16 21:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to że ludziedzi wyśmiewają i nazywwają papierem toaletowym to nie dlatego że mają w nadmiarze. raczej dlatego, że nie mają …
warren buffet / 2009-06-16 21:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ropa
anonim_03 / 2009-06-16 21:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na dwoje babka wróżyła :-))
TRTami / 2009-06-16 20:50
Wracam z wakacji i nic sie nie zmienilo przez tydzien pozaty ze conajmniej polowa z Was zostala wychujana
Zigzag / 83.24.95.* / 2009-06-16 20:59
Ładnie ze piszesz Was z dużej litery, ale te wychujanie to jakoś nie współgra. Konsekwentnie trzeba było napisać "poniosła straty", albo "poniosła konsekwencje błędnych decyzji inwestycyjnych". Fajnie że już jesteś...Pozdro...
TRTami / 2009-06-16 21:01
Pozrawiam rowniez, ale teraz juz Wam niec nie bede podpowiadal co i jak i moje przemyslenia pozostana tylko dla mnie bo mi admini z money dali banana na IP i z pracy teraz nie moge pisac.

ps. A to ze tak pisze to oznacza ze mam szacunek dla Was wszystkich i niewazne czy ktos jest dawca kapitąłu czy też nie.
Amigo11 / 2009-06-16 20:51 / SAMA PRAWDA
KTO MA BYTOM, BĘDZIE BOGATY!!!
max303 / 2009-06-16 20:49 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
BM DnB Nord zaleca kupno akcji Biotonu
PAP, KZ
Puls Biznesu, pb.pl,16.06.2009 15:23
Czytaj komentarze (21)
Zobacz na forum ()
87703f36-b69e-407e-a138-d47031da8c5a
Analitycy Biura Maklerskiego Banku DnB Nord Polska, w raporcie z 16 czerwca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Biotonu od zalecenia "kupuj", ustalając cenę docelową jednej akcji spółki na 45 groszy.

We wtorek o godz. 13.30 jeden papier biotechnologicznej spółki wyceniany był na 25 groszy.

Jak dowiedzieliśmy się w biurze BM DnB Nord, pełna treść raportu zostanie odtajniona w przyszłym tygodniu.
Reklama:


Ostatnie zalecenia innych biur maklerskich znacznie odbiegają od opinii DnB. W rekomendacji z 2 czerwca specjaliści KBC Securities zalecali sprzedaż akcji Biotonu z ceną docleowaą 16 groszy. W raporcie z 15 maja BZ WBK rekomendowało trzymanie walorów biotechnologicznej spółki (z wyceną 0,30 zł), a 5 maja Erste Bank zalecał redukowanie pozycji w Biotonie (cena 0,28 zł)
JB / 2009-06-16 20:54
Dobrze radzą! Siorbać PeKaCem!
benny23 / 2009-06-16 20:47 / portfel / Bystry leszcz
Ciekawe czy Janki skończą na zielono?
Zigzag / 83.24.95.* / 2009-06-16 21:02
Tak, zzielenieją mordy ładujących sie w akcje...Pozdro...
Tapio / 2009-06-16 20:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
prosze wytlumaczcie mi co sie stalo z kursem tpsa po wyplacie dywidendy. To moja pierwsza dywidenda i nie wiem jak to sie je
Mieczyslaw / 2009-06-16 20:46 / Uznany Gracz Giełdowy
18 czerwiec byl dniem ustalenia prawa do dywidendy , najpozniej zeby sie na nia zalapac trzebabylo miec akcje do 15 czerwca na rachunku , a od dzis juz mozna sprzedawac i zachowac prawo do dywidendy
Tapio / 2009-06-16 20:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zawsze myslalem ze dywidenda to jest cos ekstra a tak naprawde to nic w sumie dla mnie nie znaczy
Mieczyslaw / 2009-06-16 20:54 / Uznany Gracz Giełdowy
dywidenda stanowi dodatkową gratyfikację zysk dla cierpliwych akcjonariuszy"
Amigo11 / 2009-06-16 20:41 / SAMA PRAWDA
Dywidenda polega na tym że akcjonariat zrzuca się na prezent dla prezesa stąd spadek kursu.
Tapio / 2009-06-16 20:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
bo na ta chwile ta dywidenda nic dla mnie nie znaczy bo kurs zostal obnizony o wysokosc dywidendy, czyli wychodzi zero
anonim_03 / 2009-06-16 20:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dywidenda jest metodą realizacji zysku przez akcjionariuszy, którzy mają za dużo by sprzedawać, i trzymają walor długie lata. Kupowanie pod dywidendę na kilka dni to tylko generowanie podatków.
warren buffet / 2009-06-16 20:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ameryke odkryles ? na tym polega dywidenda.... dywidenda sie oplaca jak sie akcje trzyma i jest hossa. taki zywiec. 10 lat pobierac 30 zeta za akcje a kurs ciagle ten sam
modliszka / 2009-06-16 20:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak masz twarde "jajeczka" to trzymaj TP-se, conajmniej do dnia wyplaty dywidendy :-)
Mieczyslaw / 2009-06-16 20:55 / Uznany Gracz Giełdowy
tpsa droga jak cholera :) widac w jakim kierunku zmierza , konkurencja depcze im po pietach
JB / 2009-06-16 21:02
Konkurencja to jest żadna. To UKE gnębi TPSA i przy okazji wstrzymuje rozwój internetu w Polsce.
Mieczyslaw / 2009-06-16 20:49 / Uznany Gracz Giełdowy
trzebabylo sprzedac wczoraj , ja tak zawsze robie na fali dywidendowej podniety , jezeli uwazam ze kurs nie wroci w okoice przed odcieciem
Mieczyslaw / 2009-06-16 20:51 / Uznany Gracz Giełdowy
ale nie martw sie samo odciecie nic nie oznacza na przestrzeni 2 czy 3 lat
Amigo11 / 2009-06-16 20:36 / SAMA PRAWDA
LTG!!!
Amigo11 / 2009-06-16 20:34 / SAMA PRAWDA
POTĘŻNE WYBICIE NA BYTOMIU

30 ZETA KWESTIĄ CZASU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JB / 2009-06-16 20:45
Gratki.
Dziś ładnie urosło.
Amigo11 / 2009-06-16 20:26 / SAMA PRAWDA
DO końca czerwca 10 ZETA do końca 2009 30 ZETA. DO 2012 300 ZETA PEWNE!!!!!!!!!!
modliszka / 2009-06-16 20:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
USA muszą być gotowe na "najgorszy scenariusz"

Północnokoreańskie rakiety wystrzelone podczas testów, fot. PAP/EPA
PAP
Jeśli Korea Północna będzie kontynuować prace nad bronią rakietową, jej pociski balistyczne mogą zagrozić kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych - oświadczył wiceminister obrony USA William Lynn.
W hierarchii służbowej Pentagonu zajmuje on drugie miejsce, po szefie resortu Robercie Gatesie.

Lynn zgodził się z opinią republikańskiego senatora i niedawnego kandydata na prezydenta Johna McCaina, iż w odniesieniu do Phenianu Waszyngton powinien się przygotować na "najgorszy scenariusz".

Występujący na forum komisji sił zbrojnych Senatu przedstawiciele Pentagonu powiedzieli, że Korea Północna rozwija swą technikę rakietową we współpracy z innymi państwami, w tym z Iranem i potencjalnie Syrią.

Prezydent USA Barack Obama ostrzegł natomiast, że program nuklearny i rakietowy Korei Północnej stanowią poważne zagrożenie dla regionu i dla całego świata. Zaapelował o wzmożone wysiłki na rzecz rozszerzenia sankcji wobec Phenianu.

Obama wystąpił na konferencji prasowej w Białym Domu po spotkaniu z prezydentem Korei Południowej Li Miung Bakiem.

Zapowiedział, że północnokoreańskie groźby pod adresem innych krajów i rozwijanie technologii nuklearnej świadczą, że państwo to nie może być uznawane jako potęga jądrowa i szanowane.

- Nie osiąga się prestiżu i bezpieczeństwa grożąc sąsiadom i gwałcąc prawo międzynarodowe - podkreślił amerykański prezydent.

Obama zapewnił swego południowokoreańskiego gościa, że Seul może liczyć na wsparcie o ochronę USA w związku ze wzrastającym zagrożeniem ze strony Korei Północnej i Waszyngton obejmie ten region swym parasolem nuklearnym.

Południowokoreański prezydent zapowiedział, że Korea Północna powinna, biorąc pod uwagę ścisłe związki Korei Południowej z USA, "dwa razy się zastanowić, zanim podejmie działania, których będzie żałować".

Korea Północna zagroziła w sobotę, że podejmie działania wojskowe, jeśli Stany Zjednoczone i ich sojusznicy będą próbowali ją izolować. Oświadczyła również, że nigdy nie porzuci swoich programów nuklearnych z uwagi na obronę przed - jak to określono - wrogą polityką USA i zagrożeniem nuklearnym wobec Północy.

Groźby Korei Północnej są reakcją na uchwaloną w piątek rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ zaostrzającą sankcje wobec tego kraju za dokonanie próby nuklearnej pod koniec maja.

Sankcje przewidują zakaz eksportu wszelkiej broni z Korei Płn. i importu większości rodzajów broni do tego kraju. Kraje członkowskie ONZ mają kontrolować ładunek przesyłany z Korei Płn. i w odwrotnym kierunku drogą lądową, powietrzną i morską w celu przechwycenia np. materiałów nuklearnych albo części rakiet; rezolucja zobowiązuje te kraje do przejęcia statku, jeśli padnie podejrzenie że przewożą objęty sankcjami ładunek.
xxxxxxxxxxxxxxxx

I jak te surowce moga taniec ?

Strach pomyslec, co sie moze wydarzyc na swiecie w perspektywie kilku miesiecy, jesli ten zgrzyt nie zostanie zażegnany....

Oby ktorejś ze stron, nie puściły nerwy ...
Zigzag / 83.24.95.* / 2009-06-16 20:48
I co chcesz ugrać na tym co piszesz? Był Osama Binladen, ale się nieco zużył, teraz jest Korea, z kilkoma rakietami. Pretekst do straszenia społeczeństwa i przykręcania śruby, i usprawiedliwiania kryzysu. Jak zareagują giełdy jak by co, to chyba wiesz..Ale nic nie będzie, chyba że prowokacja..Po co się w to wpisujesz, i co ci odbiło z tymi surowcami. Robisz coś na siłę, to nie warte utraty reputacji...
tam twoje miejsce / 79.184.13.* / 2009-06-16 20:32
idz lepiej wypasac krowy bo dotego sie nadajesz....
modliszka / 2009-06-16 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co to znaczy: wypasac krowy ?
ururu / 2009-06-16 21:01 / Uznany Gracz Giełdowy
zagrożenie ze strony KP jest oczywiście wirtualne,
no ale jakoś trzeba ludzi trzymać w szachu.
...
mimo to ja tam nie lubie jak wariaci mają takie zabawki
JB / 2009-06-16 20:31
No jakoś ta miedź nie chce droźeć... coś słaba ta rakieta.
A Korea Północna to od 50 lat straszy zerwaniem rozejmu jak tylko ktoś jakieś sankcie na nich nakłada.

Btw fajny koreański film w weekend oglądałem. Divine Weapon. O pracach nad pierwszymi na świecie rakietami... tak się składa, że akurat w Korei... tyle, że przeciw Chińskiemu imperium były im potrzebne. Obejzyj sobie na pocieszenie, jak miedziak wyssany przez Skarb Państwa będzie bankrutował.
modliszka / 2009-06-16 20:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przygotowuja swiat i kreuja medialnie obraz Korei...
JB / 2009-06-16 20:43
A myślisz, że ktoś by sie wstawił za Koreą? Przecież nawet chiną by to było na rękę, choć oficjalnie tego nie przyznają.
Raczej swoja opinię publiczną przygotowóją do tego, że ich rzołnierze będą musieli iść na wojnę i znowu będzie trzeba ponieść koszty wojny... tyle, że ja wątpię, że ta wojna będzie... moim zdaniem zwyczajnie się straszą.
modliszka / 2009-06-16 20:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wypowiedz z onetu, koszmar...


...Historia mojego męża Koreańczyka
~Bogumiła z Warszawy

dzisiaj, 20:22

który uciekł z kraju pod rządami reżimu. Nie macie nawet pojęcia co to za kraj, ile okrucieństwa się tam dzieje.
Mój mąż był lokalnym działaczem społecznym w jednej z osad wiejskich. Co miesiąc rada osady przygotowywała plan żywnościowy (który zakładał ilość ryżu oddanedo dla urzędników państwowych) Niestety w 1991 roku jego region dotknęły susze przeplatane powodziami. W związku z czym żywności w jego okręgu zaczęło brakować. Bezlitośni urzędnicy nadal przychodzili po swoja daninę. Mój mąż zdecydował się na oszustwo, by ratować osadę od głodu. W raporcie wpisywał fałszywe ilości zbiorów, tak by te nadwyżkę rozdać głodnym ludziom. Niestety wykryli to urzędnicy. W ciągu 2 tyg Kim Squiy Sang (tak ma na imię mąż) został oskarżony o sabotaż przeciwko panstwu. W porocesie, który był oczywiście farsą dostał 40 lat ciężkich robót w obozie pracy. (więźniowie ginęli w nim z wycieńczenia, lub mordowani przez okrutnych strażników zwykle w ciagu pierwszych 7 latach pobytu)
Poddawano go torturom, tak dla rozrywki strażników i kolaborujących z nimi więźniów. Jedną z ulubionych rozrywek strażników było podłączanie elektrod do różnych części ciała. Podtapianie, lub bicie prętem stalowym po piszczelach, ale tak delikatnie by nie połamać kości. Strażnicy zbierali kilkoro więźniów i robili "paraolimpiadę". Ustawiali poturbowanych po piszczelach (były spuchnięte bardziej niż uda)w rzędzie i na komendę kazali biegać w koło. zawierano przy tym zakłady który najdłużej wytrzyma i nie padnie z wycieńczenia.
Podczas karnych prac w polu Kimowi udało się ucieć. Ryzykujący wszystko ludzie pomogli mu przedostać się przez granicę. Przez 6 miesięcy mój mąż tułał się po azji by dotrzeć do Berlina. Poznaliśmy się w Warszawie w 1996 roku. Na początyku nic nie wiedziałam o przeszłości swojego męża - starał się o azyl polityczny, potem się pobraliśmy. Mamy wspaniałą córkę. Mąż do dziś ma koszmary.jest spaczony psychicznie Więc zanim będziecie twierdzić, że Korea Płn. to panstwo ok. i że mają prawo posiadać rakiety by próbowac tyranizować świat, tak jak zrobili wrak psychiczny z mojego męża to się zastanówcie dwa razy!
aszu / 2009-06-16 20:58 / Tysiącznik na forum
u nas - do śmierci Stalina - bylo to samo.
Moj dziadek / miał 15 ha ziemi =kułak / miał pokazowy proces
by zastraszyc wieś , która nie chciała przystąpić do kolchozu.
Do wsi przyjechał autokar by przewieźć na proces i pokazac co to znaczy nie zgadzac się z wladzą ludową.
Przed procesem dziadkowi obito twarz na pokaż , zeby wszyscy przekonali się naocznie co to znaczy opór.Ludzie go nie poznawali.
JB / 2009-06-16 20:51
Biedny gość... uciekł z Koreii Północnej... już myslał, że nic gorszego go nie spotka... a tu trafił na kobietę... nic dziwnego, że ma koszmary.
;>
modliszka / 2009-06-16 20:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A Ty dalej swoje ? :-)))
JB / 2009-06-16 20:58
Przynajmniej jestem konsekwentny.
:]
A apropo tego filmu co pisałem to z niego wynika, że gdyby kobieta głównego bohatera nie uwiodła to by Chińczycy Koree w XV wieku podbili i by teraz nie było takich problemów...
No jak by nie patrzeć... wszystko wasza wina.
;>
JB / 2009-06-16 20:37
http://www.youtube.com/watch?v=BsiwPoVUpjo
warren buffet / 2009-06-16 20:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wojna bedzie, ale jeszcze nie teraz
JB / 2009-06-16 20:32
Przecież wojna w Korei jest cały czas... tylko chwilowo jest rozejm.
modliszka / 2009-06-16 20:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nawet nie chce mi sie zastanawiac kiedy....
Bardziej przerażają mnie jej skutki...
negreb / 2009-06-16 20:53 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mniemam iż KGHM sprzedane? Witamy więc w obozie ''Naganiaczy na spadki''!!!'
Dont Koniobij / 83.26.220.* / 2009-06-16 20:36
a co moze sie stac okropnego? bo jak wybuchla wojna w iraku to nie mialem rano smietanki do kawy, nie chcialbym znow przez to przechodzic
JB / 2009-06-16 20:41
A tu będzie jeszcze mniej skutków.
Bo Saddam trzymał za mordę szyickich terrorystów i jak go zabrakło to jest co jest. Zresztą Regan o tym dobrze wiedział i pomagał Saddamowi.
A w Koreii to jest tylko biedny głodujący naród, który co prawda ma robione pranie mózgu ale jak USA władze obalą i zjednoczą Koreę to szybko się przyzwyczają do nowej władzy... zwłaszcza jak ta ich nakarmi.
max303 / 2009-06-16 20:43 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
wystarczy że nie będą musieli jeść trawy i przejdą na stronę południa
Amigo11 / 2009-06-16 20:12 / SAMA PRAWDA
SIORBAĆ BYTOM

RUSZAMY NA 30 ZETA!!!
Longterm / 2009-06-16 19:58 / Mostek Zwyciężymy!
AT czy AF? dylemat inwestora w co wierzyć i która analiza pozwoli odnaleźć "świętego grala"
dającego ponadprzeciętne wyniki. niektórzy próbuja łączyć elementy obu szkół ale i to nie
daje spodziewanych rezultatów...a w wielu przypadkach wystarczy jedynie obserwować
zachowania insiderów czyli ludzi najlepiej poinformowanych o kondycji danej spółki,
Przykładów można przytaczać wiele: Leszek Czarnecki ubierający ulicę na debiucie
LCC...rodzina Dudów sypiąca na górce przed nową emisją...Ryszard Krazue sprzedający Bioton
rzekomo potrzebując finansowania nowych inwestycji...itd itd...w ostatnich tygodniach
przewaga sprzedających insiderów na wall street jest przygniatająca a co ciekawe sypią już
na oślep wszystkim łącznie z potęgami swojej gospodarki jak Mc Donbalds czy
Apple...szczegóły na blogu...zapraszam

http://longterm.bblog.pl/
aszu / 2009-06-16 19:48 / Tysiącznik na forum
Świat
AP, MK/19:38
USA muszą być gotowe na "najgorszy scenariusz"

Północnokoreańskie rakiety wystrzelone podczas testów, fot. PAP/EPA
PAP
Jeśli Korea Północna będzie kontynuować prace nad bronią rakietową, jej pociski balistyczne mogą zagrozić kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych - oświadczył wiceminister obrony USA William Lynn.
W hierarchii służbowej Pentagonu zajmuje on drugie miejsce, po szefie resortu Robercie Gatesie.

Lynn zgodził się z opinią republikańskiego senatora i niedawnego kandydata na prezydenta Johna McCaina, iż w odniesieniu do Phenianu Waszyngton powinien się przygotować na "najgorszy scenariusz".
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pamiętam jak po próbie nuklearnej przeprowadzonej przez KRL-D indeksy w USA " oszalały z radości". Mocna zieleń była.
Longterm / 2009-06-16 20:20 / Mostek Zwyciężymy!
coś lubią odpalać te rakiety jak KGHM przyznaje dywidendę. w 2006 roku zrobili to w dniu przyznania
Mieczyslaw / 2009-06-16 20:39 / Uznany Gracz Giełdowy
to na Wiwat :)
aszu / 2009-06-16 20:36 / Tysiącznik na forum
oczywiscie możliwe jest , że to był trotyl w odpowiedniej ilości.Nie wiemy tego.
Jednak sytuacja jest poważna i będzie coraz poważniejsza.
To nie są wcale żarty. To raczej HORROR. Sytuacja podobna do poprzedzającej wybuch II woj, św.
Postawa Chin jest dziwna - niejasna.
anna,,, / 83.24.240.* / 2009-06-16 19:07
Fala bankructw w branży dystrybutorów IT

Katarzyna Sadowska, KZ
Puls Biznesu, pb.pl,16.06.2009 11:07
Czytaj komentarze (9)
Zobacz na forum ()
3fb17e41-447d-4454-b5f4-c4889cbba266

Upadłość Pronoksu to wierzchołek góry lodowej. Bankructw w branży dystrybutorów sprzętu informatycznego jest coraz więcej.
- W branży jest coraz więcej bankructw. Padają głównie firmy o obrotach rzędu 5-10 mln zł miesięcznie – mówi Piotr Bieliński, prezes Action.

Dodaje, że takich bankructw jest 1 do 2 tygodniowo, ale należy pamiętać, że branża jest mocno rozdrobniona.

Kolejne powody do hossy
alejup / 78.8.129.* / 2009-06-16 19:20
punkt widzenia zalezy od zajetej pozycji
JB / 2009-06-16 19:22
Chyba raczej zajęta pozycja zależy odpunktu widzenia.
anna... / 83.24.240.* / 2009-06-16 19:31
Ja tylko szukam powodów do wzrostów , w lutym gdzie ceny były niskie sama pisałam o 1200pkt, że może to być dno. Dalsze wzrosty są uzależnione od grubasa jak się ustawi na L czy S. My i tak nie mamy na to wpływu.
ururu / 2009-06-16 19:40 / Uznany Gracz Giełdowy
bleblubleble, wszystkiemu winni otyli,
ble, ble, ble
anna.. / 83.24.240.* / 2009-06-16 20:14
uważasz , że leszcze windują surpwce he he
JB / 2009-06-16 19:16
Ech producenci za wolno nowy sprzęt robią, twórcy gier robią za mało wymagające gry i ludzie za żadko kompy wymieniają. To wsumie problem ze sporym oporem przed masowym przejściem z 32bit na 64bit i trochę słabszym na wielowątkowość.
I jest taki efekt, że mało kto pisze 64bitowe oprogramowanie, bo malo jest userów z 64bitowym systemem, a userzy nie przechodza na systemy 64bitowe bo jest mało oprogramowania.
ururu / 2009-06-16 19:46 / Uznany Gracz Giełdowy
widocznie im to niepotrzebne, tak jak nowe auta w USA:-)
...
tylko ciekawe czemu ludzie masowo przerabiają autka na elektryki?
Czyżby "wolny rynek" nie był w stanie dostarczyć im produktu jakiego oczekują?
JB / 2009-06-16 20:16
Bo są głupi i robią co im w TV mówia, że modne.
aszu / 2009-06-16 19:10 / Tysiącznik na forum
padają też sklepy w branży AGD małe i duże.
anna.. / 83.24.240.* / 2009-06-16 18:40
DB PBC wypowiedział kredyty Monnari Trade

WST, ESPI
Puls Biznesu, pb.pl,16.06.2009 18:07
Czytaj komentarze (5)
Zobacz na forum ()
bb836edf-7fc3-4b1f-85aa-ee4e1dde1a3c

Spółka otrzymała od Deutsche Banku PBC wypowiedzenie umowy ramowej linii wielozadaniowej z limitem 12.350.000 zł.
Według stanu na 10 czerwca 2009 r. zadłużenie z ww. umowy wynosi: -kredyt w rachunku bieżącym 5.000.000 zł, -limit wykorzystany w ramach linii gwarancyjnej 5.683.865,88 zł, w tym gwarancje zrealizowane 1.268.661,96 zł. Wypowiedzenie nastąpiło w związku ze stwierdzeniem przez Bank naruszeń umowy.
devill / 213.134.184.* / 2009-06-16 19:59
To dopiero początek
swierzaq / 2009-06-16 19:32
opłaca się to jeszcze trzymać (kupno po 2zł) czy już spółka idzie na straty?
anna.. / 83.24.240.* / 2009-06-16 19:34
Dziś już ktoś wiedział i wywalał papier , ale jazdy pewnie jeszcze będą po każdej plotce.
swierzaq / 2009-06-16 20:04
możliwe będzie jeszcze 4-5zł czy to już marzenie?
JB / 2009-06-16 18:49
Tak to jest ufać niemieckim bankom!
Lepiej niech nie wypłacają tej dywidendy z PKO tylko umacniają ten bank a Polacy niech nie kożystają z usług zachodnich złodziejaszków.
max303 / 2009-06-16 18:45 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
no to ładnie wiaruchnę poubierali (:-)))))
anna.. / 83.24.240.* / 2009-06-16 18:50
na torze też była zabawa do czasu
JB / 2009-06-16 18:51
A potem przyjechał pocięg i tych co na torach sie bawili rozjechał.
;>
b a r a k u d a / 2009-06-16 18:47 / Pogromca mitów giełdowych
obuli raczej...:-))
aszu / 2009-06-16 18:32 / Tysiącznik na forum
Ma Pan opinię dobrego analityka. Kiedyś pewien gracz gieldowy napisał , że wchodzi na to forum tylko dlatego żeby przeczytać pański komentarz.
Hm...............
Ten komentarz to jest ble, ble , ble, + koncert życzeń.
"Choć byki próbowały, kupując akcje na fali dobrych danych z Niemiec. Czerwcowy odczyt indeksu ZEW mierzącego optymizm konsumentów w tym kraju wzrósł ponad 44 pkt, podczas gdy oczekiwania oscylowały wokół 35 punktów."

Tzn . respondentka ma dobry humor to odczyt ZEW jest dobry.
Brzydka pogoda odczyt ZEW zly.
Żona/kochanka nie dała odczyt ZEW zły.
Ładna pogoda za oknem odczyt ZEW .........

Prosimy o lepsze komentarze na co Pana stać.
JB / 2009-06-16 18:35

Żona/kochanka nie dała odczyt ZEW zły

I tak oto przez kobiety mamy kryzys!
aszu / 2009-06-16 18:41 / Tysiącznik na forum
No nie respondentki w Germanii nie miały " tych dni"odczyt ZEW dobry.
JB / 2009-06-16 18:46
A jak się kształtował przez ostatnie półtora roku?
aszu / 2009-06-16 19:12 / Tysiącznik na forum
a jaki zwiazek mają " nastroje" z rzeczywistoscią ?
JB / 2009-06-16 19:17
A n ie wiem, nie śledzę.
Ale to raczej rzeczywistosc ma wpływ na nastrój nie na odwrót.
aszu / 2009-06-16 18:33 / Tysiącznik na forum
NIe gniewaj się Pan na mnie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy