korekta

analityk / 2007-01-04 10:26
Z obserwacji rynków finansowych wnioskuje że niebawem nastąpi drobna korekta , może nie tak duża jak w maju , ale przypuszczam że może sięgnąć kilkunastu procent. Co o tym myślicie? Ja transferuje środki.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
yaroslawek / 2007-01-08 20:58 / portfel / "Krach giełdowy"
Wiedzą, że biją, ale nie wiedzą, w którym Kościele.
mick / 2007-01-05 18:21 / Uznany Gracz Giełdowy
konwersje zrobilem w srode wieczorkiem po obejrzeniu m.in. "skrzypka na dachu" :)
tez i sie marzy powtorka z maja :) i wizja kolejnego roku podwajajacego kapital :)
LBas / 2007-01-11 18:43 / Bywalec forum
Witam ! Weszłeś spowrotem w akcyjne
mick / 2007-01-11 19:56 / Uznany Gracz Giełdowy
nie. to co napisalem kilka postów niżej jest dla mnie nadal aktualne.
LBas / 2007-01-11 21:40 / Bywalec forum
właściwie to korekta już trwa miesiąc ,między czasie niektóre spółki ostro zostały zdołowane i to takie o mocnych fundamentach ,wydaje mi sie że już im starczy
mick / 2007-01-12 20:20 / Uznany Gracz Giełdowy
no własnie "niektore". w kość dostały głownie surowce - wiec orleny, lotosy i kghm. ostatnio siła rynku byly spolki midwigowe i wirrowe. i tu wg mnie tkwi potencjalne zródło, które moze sie przynic do wiekszych spadkow. pod wplywem mody wielu nowicjuszy zapakowalo sie w ostatnich miesiacach w mniejsze społki i gdy sie zacznie realizacja zyskow moze ona zapoczatkowac glebsza przecene (a midwig od maja rosnie praktycznie bez wiekszej zadyszki). 15.12 na wykresach dziennych mniejszych spółek (migdwiga też) zobacz jaka byla panika i sraczka, a to tylko bylo chwilowe dolowanie indeksu w20 bo wygasaly akurat grudniowe kontrakty. giełda ostatnimi czasy wiecej ma wspolnego z psychologia tłumu niż ekonomią, a tłum jest nieobliczalny i nieracjonalny. ja nadal czekam w ochronce :)
LBas / 2007-01-12 21:13 / Bywalec forum
A ja mam połowe w ochronie a połowe dałem w akcyjne jakby czasem ta głębsza korekta sie nie potwierdziła i akcyjne na samym począdku roku zabardzo nie odjechały
Ludwik / 84.40.231.* / 2007-01-09 19:01
Chyba sie pośpieszyłeś bo chyba zapowiadana zwała chyba nie nadejdzie tak szybko
mick / 2007-01-09 19:10 / Uznany Gracz Giełdowy
zwałka nie podaje terminu kiedy przybedzie :) moje kwietiowe konwersje kazaly sobie prawie miesiac czekac na zwalke, wiec nie mow hop :) co nie oznacza ze i tym razem tez bede nieomylny :)
Sabina / 84.40.231.* / 2007-01-07 20:21
Witam ! Co byś radził zrobić konwersje czy przetrzymać te spadki ,mam wszystkie środki w funduszach akcji i w MiŚ
analityk / 2007-01-07 20:37 / portfel / Bywalec forum
ja konwertowałem , wszystko zależy na jak długo masz inwestycje i gdzie co z podatkiem belki, jesli na kilka lat to możesz spokojnie czekać tylko szkoda bo można trochę więcej zarobic,trudno jest za kogos decydować, ostateczna decyzja nalezy do Ciebie
LBas / 2007-01-07 21:32 / Bywalec forum
widze że nastawiasz sie na duże spadki ,ja myśle że chyba tak żle nie będzie jak w maju
mick / 2007-01-07 21:51 / Uznany Gracz Giełdowy
ja tez po weekendowej analizie jestem sklonny ku tezie ze polecimy spokojnie jeszcze z 10%. w tym tygodniu bedzie nerwowka, bo: jutro pogotowie strajkowe w kopalniach; w srode wybor skrzypka na dachu na prezesa. romek g chce podwyzek dla nauczycieli a zyta nie chce dac - lpr moze odejsc z rzadu i koalicja padnie. surowce odbiaja w gore i pociagna nas do gory dopiero pod koniec miesiaca - jak zima zaatakuje i zwiekszy sie zapotrzebowanie. tyle z krajowego podworka. ja wieksza wage przykladam do danych z usa - do 25tego bedzie publikowanych kilka wskaznikow - niezadobre wyniki gospodarki - przedsmak: sroda 3.01 indexy w okolicach 20.00. 25.01 publikacja wstepnego pkb za 2006 - tu wg mnie jest najwazniejszy czynnik decydujacy o kierunku wykresow. jak odbiora i zareaguja inwestorzy na słabe dane o gospodarce amerykanskiej. na wegrzech tez wczoraj znow byly zadymy antyrzadowe, na 20.01 planuja ogolnokrajowe blokady drog. no i z najswiezszych informacji - izrael ponoc szykuje bombkowa niespodzianke iranowi - jak to by okazalo sie faktem to lecimy az milo.
tyle moich przemyslen, moge sobie na nie pozwolic gdyz pierwszy raz od 5lat robie sobie miesieczna przerwe i stoje z boku - tzn. w akcjach mam 3% kapitalu. a reszte w funduszu ochrony kapitalu
mick / 2007-01-20 14:56 / Uznany Gracz Giełdowy
kolejny tydzień i kolejne niespodzianki. elastycznosc i jazda z trendem okazały sie włąsciwe. w niedziele wieczorem jeszcze byłem skłonny pozostac w ochronie kapitału. ale jak rano zobaczyłem co sie wyprawia w azji - znow przekonwertowałem w akcyjne. na samej operacji konwersji jestem średnio 1,5% w plecy. no ale ten tydzien wynagrodził mi to z nawiązką.
dane z usa miały byc wg anali bardzo słabe. a tu same niespodzianki i prezenty. w20 w koncu ruszył. na razie trzeba korzystac z entuzjazmu i zarabiac :)
LBas / 2007-01-07 22:37 / Bywalec forum
z akcyjnych można wyjść i wejść ,ale z MiŚ -ami co zrobić ,mam w ING jak sie wyjdzie niewiadomo kiedy będą znowu przyjmować i co byś radził ?
analityk / 2007-01-07 23:11 / portfel / Bywalec forum
spójrz na historię misiów , ja jestem pewien że były przereklamowane co napędziło koniunkture przez drobnych inwestorów, obawiam się że po korekcie nie będą się tak szybko dźwigały, zauważ zę spadki też mają znacznie większe.
LBas / 2007-01-08 00:24 / Bywalec forum
obawiam sie że możesz mieć racje . Dzięki
mick / 2007-01-08 16:48 / Uznany Gracz Giełdowy
zobacz na wyniki arki i MISkow za ostatnie 1,2,3 miesiace - arka znow po przebudowie portfela jest liderem
art2222 / 83.168.120.* / 2007-01-13 22:20
Mam pytanie do Mick. czy na polskim rynku sa dostepne instytucje które inwestuja w nieruchomości w Rumunii i Bułgarii?
i drugie. czy warto trzymać fundusze obligacji polskie?(jako dywesyfikant) moze lepsza byłaby konwersja na obligacji zagranicznych?
pozdro
mick / 2007-01-14 08:19 / Uznany Gracz Giełdowy
przed przystapieniem do UE, w Rumuniii i Bułgarii samodzielne inwestowanie czy to w nieruchomosci czy to w akcje przez zagraniczne podmioty bylo niemozliwe. a nikt za bardzo nie chciał wchodzic w joint-ventur'y w niepewnych gospodarczo krajach. mam nadzieje ze to teraz sie zmieni bo chętnie bym tam czesc kaski wrzucił. ostatnio jeden z funduszy dostał zgode na inwestycja w tamtych krajach, ale w portfelu tego funduszu akcje z Rumunii i Bułgarii beda stanowiły tylko 5%.
co do funduszu obligacji - jako dywersyfikacja tak. krajowe w ostatnich latach przyniosły jakis tam zysk, natomiast wiekszosc f. ob. zagranicznych poniosło straty (wyceniane w PLN). podnoszenie stóp % przez banki centralne bedzie skutkowało wzrostem rentownosci obligacji, wiec w niedługiej przyszlosci i ww. fundusze powinny wypracowywac lepsze, co nie oznacza oszałamiające, zyski.
analityk / 2007-01-05 20:10 / portfel / Bywalec forum
dla mnie było bez różnicy czy wiecz ór czy rano aby tylko przed 12:00, mogłoby być 20% do 15I, i ostro w górę , uczestnicze w konkursie inwestycyjnym i mam szanse na 10 000 zł wygranej zobaczymy. jak strzelec?
pozdrawiam
mick / 2007-01-05 20:12 / Uznany Gracz Giełdowy
nie kupilem. Na razie siedze w biotonie i inwestconie. ogolnie jestem lekko na plus :) a 90% kapitalu w gotowce i ochrnie kapitalu
tigerous / 2007-01-05 17:51
słusznie, moze byc lepiej niz 10-15%, marzy mi sie wiecej...
jertom / 83.5.103.* / 2007-01-05 12:34
witam
podzielam pogląd korekty choć sądzę że będzie trochę głębsza niż to przewiduje analityk aczkolwiek krótkotrwała choć i tutaj nam wachania w zależności od tego czy "muzyk" zostanie jednak prezesem czy też nie
zby / 2007-01-04 11:38
korekta na pewno nastąpi zwlaszcza po wczorajszym wyborze laika na stan.prezesa NBP.:)
lele3 / 84.40.231.* / 2007-01-13 20:46
nastąpiła !!!!!!!!!????
j / 89.228.78.* / 2007-01-12 21:36
hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
pchelek / 2007-01-14 19:41 / Tysiącznik na forum
pieniadz nie znosi prozni - nawet skrzypek nie zdolowal gieldy - pieniadz lubi wspinac sie do gory - zeby roslo to musi stadac - po majowych spadkach wigu o 30 % wskazniki funduszy akcyjnych wrocily z nawiazka do gory - przykladowo wig 20 buja sie w okolicach 3100-3200 a Arka przebila 45 zeta [a byla w majowych szczycie na poziomie ok 38 - a po spadku w dol do okolo 31 - czyli Arka odbila z 31 na 45 [znaczy sie 50%] - inne fundusze tez zdobyly szczyty
analityk / 2007-01-14 23:10 / portfel / Bywalec forum
dla jasności wig w maju spadł 20% a nie 30% - cyfry nie kłamią
pchelek / 2007-01-15 17:59 / Tysiącznik na forum
masz racje -0 nie w te strone przeliczylem - w kazdym razie spadki sie odrobily z nawiazka
sab2 / 84.40.231.* / 2007-01-14 19:48
to może niema co czekać jak jeszcze więcej spadnie tylko wchodzić w fundusze akcyjne jak sądzicie ?
:P / 91.146.240.* / 2007-01-20 21:14
mi sie wydaje że już nie bedzie spadków i sam na początku tygodnia wrzuciłem wszystko w akcyjny i niezle zarobiłem giełda juz odreagowała wybór skrzypka wiecchyba juz bedzie szła do góry
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy