Forum Forum podatkowePIT

Korketka zeznania

Korketka zeznania

Marta_Wolekk / 195.225.246.* / 2013-05-17 18:01
Witam,

Zmuszona jestem dokonać korekty zeznania PIT37. Błędnie wpisałam "koszt uzyskania przychodu" co przełożyło się na wyższą kwotę podatku do zapłaty. Czy po poprawieniu kwoty i wpisaniu komentarza w okienku "Wysyłanie zeznania do systemu e-Deklaracje" muszę składać jeszcze jakiś dodatkowy dokument lub pismo do Urzędu Skarbowego?

Dodatkowo myśląc, że wprowadziłam wszystkie kwoty poprawnie nie zauważyłam, że muszę zapłacić fiskusowi podatek (suma zaliczek była niższa od podatku należnego). Deklaracje pierwotną złożyłam elektronicznie nie uiszczając należnego podatku. W związku z tym otrzymałam od Urzędu Skarbowego upomnienie i wezwanie do uregulowania należności (dopiero po otrzymani upomnienia zobaczyłam błąd w PIT). Czy w związku z tym Urząd Skarbowy anuluje mi naliczoną należności? Czy lepiej zapłacić najpierw zaległy podatek (pomimo że jego zapłata wynika z błędu ktróy koryguje) a potem liczyć na zwrot zapłaconej kwoty od US.

Dziękuje za pomoc
belladonna / 2013-05-17 18:47 / Tysiącznik profesjonalny
Korektę możesz złożyć przez "edka". Jak zaznaczysz korekta pojawi się ORD-ZU, gdzie wpiszesz treść powodu złożenia korekty. Jak z korekty wychodzi zero (należny = zaliczkom) nic nie wpłacasz tylko złóż korektę. Pytanie tylko co z kosztami upomnienia. Wyślij korektę, zadzwoń w poniedziałek do US (księgowość od PIT-37) i dopytaj o te koszty upomnienia:)

Najnowsze wpisy