Forum Forum inwestycyjneFundusze

KPWiG zajmie się brakiem wycen jednostek uczestnictwa TFI

KPWiG zajmie się brakiem wycen jednostek uczestnictwa TFI

Wyświetlaj:
Akillis / .* / 2005-07-01 17:09
jeżeli forum o giełdzie to tylko :http://www.mpi.oem.pl/forum/
Kuba / .* / 2005-06-24 10:19
Zgadzam się że to skandal. Zastanawiam się czy fundusze nie ponoszą odpowiedzialności cywilnej w stosunku do inwestorów. Jak mamy podejmować decyzje o zakupie lub sprzedaży nie majac aktualnych danych.
at / .* / 2005-06-07 16:37
To frustrujące oglądać bieżące notowania zaledwie paru czy parunastu funduszy. Czy "ktoś" egzekwuje obowiązak przekazywania aktualnych notowań jednostek i jakie sankcje przewidziane są dla opieszałych?
tokon / .* / 2005-04-24 20:30
To co robi ARKA i inne fudusze z opóźnianiem podawania wyceny to skandal nad skandale.Czas najwyższy aby wreście te bubki z KPWiG się tym zajeły.ale sądzę ze dla nich to też nabijanie kasy kosztem akcjonariuszy. Czas z tym skończyć
gruby / 213.77.210.* / 2005-11-07 18:42
popieram w całej rozciągłości
nicik / .* / 2005-02-18 15:30
Praktyki z brakiem wyceny zdażały się ostatnio, za to sprawa niewiadomego momentu wykupu np. w ING trwa od dawna. Dlatego JA wyszedłem z założenia, że sam bezpośrenio wejdę na giełdę i nie będę płacił młodym-gniewnym w garniturkach za "zarządzanie" funduszem. W d... niech sobie wsadzą takie zarządzanie!!! Zaobserwowałem np. że jak spadał to fundusz ING spadał bardziej, za to jak WIG wzrastał to fundusz wzrastał mniej... Jaki z tego morał - pośrednicy tzn. TFI straty odbijają sobie w 150% a klientami dzielą się tylko częścią zysków! Jak to w Polsce... Polak zawsze znajdzie sposób żeby drugiego Polaka oskubać!!! W końcu z czego są niebotyczne pensje w TFI - wiadomo => z tego jak opisałem wyżej. Dlatego skończyłem z TFI, wolę sam płacić za swoje ryzyko, ale też zarabiać adekwatnie więcej za decyzję o jego podjęciu - oczywiście bezpośrednio na GPW!
A.G. / 62.141.247.* / 2006-01-08 15:19
Ja także jestem tego zdania że takie cuda ci panowie uprawiają /są niekompetentni i olewają inwestora /skoro mogą itak zarobić wielki szmal na prowadzonym koncie klienta.
Ze wzgledu że jestem także początkującym inwestorem i chciałbym także odłaczyć sie od maklera w banku Millenium i sam prowadzić swoje inwestycje obojętnie czy zyskam czy stracę.
Proszę o rady innych podobnych inwestorów którzy kiedyś inwestowali poprzez TFI a teraz są indywidualnymi inwestorami i podanie jakiś konkretnych wskazówek i rad ktore są potrzebne do tego rodzaju dzialania indywidualnego.
Z góry dziekuje za poważne opinie i wskazowki i zobowiązuje się ze gdy ja będę posiadał jakieś ciekawe spostrzeżenia i doswiadzczenia także sie chętnie podzielę z innymi w przyszłości.
Szczegolnie interesuje mnie jak zacząć pierwszy kontak z giełdą i jaką forme komunikacji wybrać aby być najbardziej blisko czasowo w licytacji.
Dziękuje i pozdrawiam inwestorów którzy są niezadowoleni z pośrednictwa biur maklerskich.
K.Sz. / .* / 2005-02-21 14:13
a kto mądry sam działa na giełdzie? skontaktuj się ze mną, z jakiego miasta jesteś?
Łomatko / 85.221.137.* / 2007-05-29 14:25
Chętnie wymienię się infornacjami na interesujący temat . Wchodzę na GPW. Tel. 503100301
grazyna7300 / .* / 2005-02-23 18:46
Witaj K.Sz.Pytanie co prawda nie było do mnie, ale czy można Cię prosić o przybliżenie zasad Twojej ewentualnej pomocy w działaniu na giełdzie?Z jakiego miasta jesteś K. Sz. :-) ?Pozdrwaiam
Jacek Centkowski / .* / 2005-02-14 16:16
Szanowni czytelnicy,Czy sądzicie, że Wasze pisanie na tym forum cokolwiek zmieni? Hehehe śmiech mnie ogarnia. To przecież Wy, głupiutki narodku wybraliście sobie te czerwone gnidy do Sejmu to teraz macie. Afery, braz wycen funduszy i inne tego typu "kwiatki". Czy już dostatecznie zmądrzeliście ? Nie sądzę bo Leppery i jemu podobne osły nadal przecież mają zwolenników. Oby tak dalej WYBORCY.
Krzysztof Urbańczyk / .* / 2005-02-10 23:26
To co zrobiono z podawaniem wycen jednostek na przełomie roku 2004/2005,to są "złodziejskie praktyki ". Podobny, nieco mniejszy bałagan trwa do dzisiaj. Nowy statut obowiązuje wszystkie TFI od 1.01.05. Większość TFI olewa KPWiK i dzięki temu zarabia lepiej na swoich klientach. Nie można dokonać np. konwersji w odpowiednim momencie gdyż brak jest aktualnych informacji. Może potrzebna jest jeszcze jakaś inna instytucja nadrzędna nad KPWiK, która wyegzekwuje tam te niuczciwe praktyki.
Alfred Królikowski / .* / 2005-02-02 19:26
Pioneer opoznia informacje o wycenach, ale co gorsze, kupno lub umorzenie odbywa sie calkowicie "w ciemno". Cas od zlecenia do uzyskania informacji o realizacji trwa do 2 tygodni!!!!!
kalia / 84.40.173.* / 2006-01-30 20:25
podobne praktyki stosuje CU TFI, wycena po 7 dniach od złożenia zlecenia umożenia akurat wtedy gdy wartość jednostki była w "dołku", potwierdzenie transakcji wystawione po następnych 5 dniach, przychodzi pocztą po 19 dniachod złożenia zlecenia. cud tempo godne XXI wieku. i jak tu sprawnie inwestować skoro to tyle trwa
ks / .* / 2005-02-01 15:08
Chciałbym się dowiedzieć dlaczego jedne fundusze potrafią podawać wycene jednostek na czas , a inne jak ING czy Arka zdje sie tym wogóle się nie przejmują. Czy nie ma sposobu do zaprowadzenia porzadku, bo to co teraz sie dzieje to jest skandal.
aaaa / .* / 2005-01-31 20:56
No właśnie i jak z tą wyceną? Ciągle nie można na bieżąco sprawdzić cen. Kiedy wreszcie skończy się taka zabawa i człowiek będzie wiedział co ile kosztuje?????????????????????????????/
Jan M. Łysko / .* / 2005-01-26 11:52
No i jaki rezultat ? Jest bez sensu, jeżeli inwestor nie wie ile aktualnie kosztuje jednostka uczestnictwa, ani nie ma wpływu na to kiedy zrealizowana zostanie jego zlecenie zakupu/sprzedaży. Jak w takich warunkach dokonywać poważnych inwestycji. W regulaminach jest jeszcze więcej "kwiatków dla KPWiG. Fundusze mają za dużo luzu.
carasko / 83.22.30.* / 2006-03-13 18:52
czysta gra rynkowa gra fer to taka wycena dzisiaj umarzam a co może być jutro to gra w ciemno jutro kaczki mogą grać w szachy jedna na H5 a druga N1 i co z moja kasą jak będzie fuzja
stasko / 212.244.147.* / 2006-09-11 09:25
Jak więc widać wszystkie te TFI sa warte jednego diabła. Każdy robi z inwestorem co chce. Ja podam jeszcze jeden , ale za to super "kwiatek do kożucha". Notowania funduszy TFI SKARBIEC dostępne sa na prawie wszystkich możliwych forach, natomiast brak ich na ich stronie (jak i zresztą tez na stronie mBanku za posrednictwem którego inwestuję). Na skierowane do Nich pytanie odpowiedzieli mi takimi "bzdetami", że aż mózg staje. A przecież własna strona i strona banków najbliżej powiązanych (wszystko to jest BRE Bank), powinna byc pierwsza w podawaniu takich informacji. I to zgodnie z ustaleniami statutu (godz. 19-ta) a nie ,najczęściej, dnia nastepnego. Nie każdy nastepnego dnia rano ma mozliwość sprawdzania notowań i ewentualnie składania zleceń.
Adam / .* / 2005-01-11 10:05
Skarbiec TFI opoznial sie z wycena swoich funduszy, zlecilem mu umozenie czesci jednostek i przez to wszystko z tym tez sie opoznil.
AMAR / 83.19.66.* / 2006-03-19 19:36
Proponuję zapoznać się z podstawowymi zasadami polskiej ortografii, a potem mądrzyć się na forum. Byki ortograficzne oślepiają mi oczy. Jeśli tak liczycie swoje pieniądze jak piszecie po polsku, to współczuję.
marde / 213.77.17.* / 2006-03-26 18:46
No niestety ortografia naszych inwestorów jest na poziomie zerowym, oby ich konta nie byly takie....
porean / 83.29.29.* / 2006-06-09 11:12
smutne, ale czy to jest powód do śmiechu. Drogi Adamie, musisz pamiętać, że takie operacje bankowe trwają do 3-ch dni roboczych.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy