Forum Forum finansoweKredyty

kredyt samochodowy czy pozyczka ekspresowa?

kredyt samochodowy czy pozyczka ekspresowa?

skomentuj
^pro / 213.17.208.* / 2007-07-04 15:38
co sie bardziej oplaca dla sumy ok 10000-12000 na 2 latka? ale tak w ujeciu calkowitym, z uwzglednieniem zalatwiania formalnosci, biegania , oczekiwania, zabezpieczenia. (dla 1600 netto)

np, pozyczka ekspresowa drozsza o ok 5 p.p. ale trzeba zalatwiac poreczyciela etc, etc
Wyświetlaj:
Agnieszka Konsultant Money.pl / 2007-07-04 18:02 / Specjalista Money.pl
Witam,

Trudno określić co jest bardziej opłacalne, czy pożyczka gotówkowa, czy kredyt samochodowy. Podstawowa różnica miedzy tymi formami kredytowania to oprocentowanie. Kredyty samochodowe zazwyczaj są niżej oprocentowane i istnieje możliwość uzyskania kredytu w walucie obcej. Pożyczki gotówkowe, chociaż są wyżej oprocentowane to są łatwiej/szybciej dostępne. Obecnie banki starają się skrócić maksymalnie okres rozpatrywania wniosku, także w ciągu jednej wizyty w banku można otrzymać kredyt gotówkowy. Przy pożyczce banki ograniczają sie do dwóch dokumentów tożsamości oraz zaświadczenia o zarobkach, natomiast przy kredycie samochodowym dodatkowo należy przedstawić dokumenty związane z zakupem pojazdu.
Zabezpieczeniem kredytu gotówkowego, w zależności od oferty banku, może być ubezpieczenie na wypadek śmierci kredytobiorcy lub poręczenie osoby cywilnej. W przypadku kredytu samochodowego jako zabezpieczenia banki wymagają wpisu banku jako współwłaściciela pojazdu w dowodzie rejestracyjnym oraz wykup polisy AC z cesją praw na bank. Środki z pożyczki gotówkowej klient może przeznaczyć na dowolny cel i bank nie kontroluje w jaki sposób środki zostały wykorzystane, przy kredycie samochodowym bank nie wypłaca klientowi gotówki do ręki tylko kontroluje cały proces zakupu pojazdu.
Problem może się pojawić w przypadku jakiejkolwiek szkody na kredytowanym pojeździe, w momencie kiedy to bank jest współwłaścicielem pojazdu. Taka sytuacja zawsze wymaga kontaktu zarówno z ubezpieczycielem jak i z bankiem, czyli dodatkowe formalności.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą kredytów samochodowych na stronie:
http://direct.money.pl/kredytysamochodowe/
oraz ofertą kredytów gotówkowych na stronie:
http://direct.money.pl/kredytygotowkowe/

Jeżeli potrzebna będzie pomoc w wybraniu najatrakcyjniejszej oferty zapraszam do kontaktu telefonicznego pod numerem 0801 40 50 50 lub e-mail: konsultanci@money.pl

Pozdrawiam
^pro / 82.160.236.* / 2007-07-08 16:15
dziękuję za fachową odpowiedź

pozdrawiam
skomentuj

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: