Kredyt Studencki

Rojek / 2006-02-16 14:00
Jutro ide podpisac umowe na kredyt studencki (na co szczególnie zwrócić uwage??) w tym miesiacu dostane 3000zł i co miesiac bede dostawal po 600zł (oprucz dwoch miesiecy wakacji) w tej chwili jestem na drugim roku czyli do konca studiów dostane 24 000zł.
Myśle żeby zainwestować cały kredyt. Jaka bylaby najlepsza inwestycja. Fundusze inwestycyjne?- akcji, zrównoważone czy stabilne??? a może cos zupełnie innego. Myśle także o tym by mała czesc zainwestowac samemyu na giełdzie- niestety nie mam zielonego pojecia o tym. Stond moje kolejne pytanie - gdzie moge dowiedzie sie('nauczyc sie') jak inwestowac ponoszac jak najmiejsze ryzyko. Na jak stope zwrotu moge liczy po 5 latach inwestujac samemu a jaka poprzez fundusze. Co myślicie o tego typu inwetycji ?????
Wyświetlaj:
Leszek / 217.96.105.* / 2006-02-17 20:56
Chcąc inwestować cały kredyt zapowiada Ci się dość długa przez co bezpieczna inwestycja. Proponuję zakup akcji, fundusze, dopiero wchodzący na rynek Inwestors TFI lub moje rozwiązanie.
W podobnej sytuacji byłem 2 miesiące temu i dla swojego kredytu wybrałem dość wygodną opcję. Zdecydowałem się na inwestycję opartą na elastycznym rachunku funduszu funduszy.
Pamiętaj o wyborze celu swojej inwestycji. Moja ze względu na długi termin (30 lat) ma cel jednoznaczny - rentierstwo.
Pozdrawiam i życzę trafnych decyzji.
trueneo / 2006-02-23 14:50
witam
jesli jak mowisz nie masz pojecia o inwestowaniu na gieldzie to sam tego nie rob, za duze ryzyko. Polecam fundusze ja mam arke zrownowazona i bardzo sobie chwale w grudniu kupilem jednostki za 21,50 teraz po niecalych 3 miesiacach sa po 25.20 zł. W tym roku fundusz akcyjny moze byc ryzykowny wiec polecam zdywersyfikowac portfel inwestycyjny nastepujaco: 50% w fundusz stabilnego wzrostu 35% w zrownowazony i 15% w akcji. Inna opcja to udaj sie do doradcy finansowego, w expanderze porada jest za darmo wiec nic nie tracisz. Ja na twoim miejscu wybrałbym fundusze. Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy