Forum Forum finansoweKredyty

kredyt we franku, warto?

kredyt we franku, warto?

lola1245 / 2011-08-09 10:50
ostatnio moj kolega poradzil mi, ze teraz jest najlepszy moment aby wziac kredyt we franku, czy to prawda? prosze o porade, bo nie wiem w jakiej walucie go brac?
Wyświetlaj:
ja205 / 83.27.227.* / 2012-08-22 15:24
no to był świetny moment na wzięcie kredytu we franku. ja żałuję, że nie stać mnie było na kredyt we frankach póki można było wziąć (w ostatnim momencie trzeba było zarabiać majątek żeby sobie na to pozwolić :/). jest wiele kantorów na których można oszczędzić na racie bo jest bardziej opłacalny kurs... ja wypatrzyłam fritz exchange i czytałam same dobre opinie, ale jeszcze nie miałam okazji sprawdzić :/ :/
zibizibizibi / 87.248.64.* / 2011-08-09 18:30
Kolega ma rację ! Teraz byłby idealny moment wziąć długoterminową pożyczkę we franku... jeśli jakiś bank chciałby taki kredyt udzielić :) Sądzę, że nawet jakbyś chciała, to dzisiaj nikt nie udzieli Ci pożyczki we Franku Szwajcarskim, ponieważ jest ogromnie przewartościowany i taki pożyczkodawca dużo by na tym stracił.
Liczyrzepa / 192.100.112.* / 2011-08-09 15:19
Skoro nie wiesz czy warto, nie znasz mechanizmów walutowych/giełdowych i nie zdajesz sobie sprawy z zagrożenia - bierz w złotówkach, żeby potem nie było buby i zrzucania winy na innych.

Pamiętaj że niektórzy rzucali się na kredyt we franku jak był po 3.20...

Z drugiej strony jeśli stać Cię na kredyt we franku (bardzo wysoka pensja w stosunku do średniej krajowej i spore zabezpieczenie) to poczekaj aż się sytuacja uspokoi.

A jak zarabiasz "normalnie" i chcesz wziąć większą część nieruchomości na krechę - zapisujesz się w kolejce do strzyżenia...
Feat / 78.133.163.* / 2011-08-09 14:23
Oczywiście, że tak. Jednakże , aby otrzymać kredyt bez dodatkowego zabezpieczenia na ok 250k PLN, musisz wykazać zarobki na poziomie 6k-6,5k netto.

Dwa powody aby wykorzystać kredyt w CHF:
1. Śmiesznie niskie oprocentowanie
2. Jeżeli para EUR/CHF pozostanie na tym poziomie, Szwajcarzy zabiją gospodarkę. Zrobią wszystko aby obniżyć siłę waluty.

Dwa możliwe scenariusze:
1. Gospodarka CHF się zawali -> CHF gwałtownie w dół, oprocentowanie gwałtownie w górę -> bierzesz pożyczkę w PLN i spłacasz kredyt w CHF do oporu (np. sprawdź w jakim banku można bez prowizji)
2. Realny kurs CHF maleje - zyskujesz na ratach.

Granica bólu dla CHF/EUR to 0,9
......... / 150.254.214.* / 2011-08-09 12:52
brać kredyt we frankach tak tylko kto go teraz udzieli
zomer / 2011-08-09 11:59
po ostatnich rewelacjach ja bym pozostał wierny złotówce przy zaciąganiu długów w banku
animaczka / 2011-08-09 12:53 / Bywalec forum
le Ci poradzil ten twoj kolega, trzeba uwazac z tym frnakiem, anjlepiej wez kredyt w poslkich zlotych

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: