Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kryzys gazowy przyspieszy dywersyfikację

Kryzys gazowy przyspieszy dywersyfikację

skomentuj
Wyświetlaj:
ąźń / 213.134.164.* / 2009-01-24 18:16
Należy zwiększyć własne wydobycie, a najlepiej to byłoby znaleźć sposób na wykorzystanie metanu powstającego w kiszkach bydła tudzież miłośników bigosu i grochówki, który to cenny surowiec odnawialny marnuje się ulatniając się do atmosfery, gdzie tylko zwiększa efekt cieplarniany.
Pole / 83.10.1.* / 2009-01-18 22:42
Slowacy podaja prawde, a ta slynna dywersyfikacja gazu to nic innego jak wielka utopia. Totalna bzdura, wiec po co sie tym zajmowac. Wiedza o tym wszyscy ale euronieudacznicy ciagle wmajaja ze beda budowac rurociag do morza kaspiskiego, a dlaczego nie do ksiezyca. Jestesmy w wiekrzym stopniu zalezni od ropy, dlaczego nie budujecie rurociago do Zatoki Perskiej. Oj jak mi przykro za takich politykow, ktorzy mysla ze UE to juz wszystko. A co ta unia moze, praktycznie nic. Tylko straszy, monituje, apeluje i co to daje kiedy wszyscy juz sie do tego przyzwyczajli i smieja sie w kulak z tych komisarzy unijnych.Szkoda ze w ten sposob niszcza pieniadze podatnika.
mikitychy / 2009-01-18 16:54 / portfel
Dywersyfikacja to WIELKIE LODY, niczego nie zapewni. Możliwość dostaw gazu z zachodu istnieje i obecnie ale ze względu na wysoką cenę go nie kupujemy. Pewność dostaw może nam dać tylko dobra umowa z Rosjanami. Powinniśmy Przyłączyć się do budowy gazociągu północnego przez Bałtyk, wtedy sytuacja na Ukrainie i Białorusi (w Polsce obszar znany bardziej pod nazwą Dzikie Pola i jak widać nie bez przyczyny) nie będzie miała wpływu na dostawy gazu
lolek000 / 2009-01-18 15:21 / portfel / Tysiącznik na forum

Wojciech Olejniczak ostrzega, że należy działać jak najszybciej

Ciekawe, dlaczego jego zaplecze przez lata robiło wszystko, żeby było odwrotnie do powyższej deklaracji?
Pilsener / 2009-01-18 16:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo urynkowienie sektora energetycznego de facto oznacza jego stratę, odejdzie elektora, odejdą stołki dla rodzin i działaczy, odejdzie możliwość zbicia kapitału politycznego, zyskają obywatelem, ale tam gdzie obywatele zyskują, tam rząd i politycy tracą i na odwrót.
Pajchiwo / 2009-01-18 17:40 / Tysiącznik na forum
Dokładnie - a teraz gdy już stołki SLD-kowcy i inne klony PRL, i tak potracili, a w dodatku politycznie są traktowani jak wielkie ZERO, wiec takie gadki mogą im tylko pomóc. Coś jak bredzenie o wolnym w Trzech Króli przez ludzi, którzy są przecież in definitione ateistami...
kazumi / 2009-01-18 23:20 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
To normalka że przychodzi nowa władza i obsadza swoimi wszytkie stołki które tylko można w majestacie prawa. Poprzedni biorą olbrzymie odprawy. Prywatyzacja spółek skarbu państwa jest rozwiązaniem, choć musi być przeprowadzona z uwzględnieniem interesu społecznego a sprzedawaniem wszystkiego co się da ażeby mieć środki na załatanie dziury budżetowej.
Pajchiwo / 2009-01-19 07:00 / Tysiącznik na forum
No tak, ale z drugiej strony istnienie jakiejkolwiek spółki skarbu państwa poza wąskim sektorem strategicznym (który już wyprzedaliśmy) nie ma sensu...
Nie namawiam do wyprzedaży bez głowy i ekonomicznego sensu - chodzi mi raczej o konsekwentne eliminowanie tych patologii jakimi są spółki skarbu państwa czy KRUS.
lolek000 / 2009-01-19 12:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie uważam, żeby było normalnym ani dobrym, że nowa władza obsadza wszystkie stołki. Powinno być tak, że w radach nadzorczych można dowolnie ale na stanowiska kierownicze powinny byc konkursy na jawnych i jednakowych zasadach a nie tak jak z przetargami: zasady jawne ale formułę przetargu można tak ul\łożyć, że wygrywa pan, który w 15 lipca 2002 był na Bahamach.
Pajchiwo / 2009-01-19 17:26 / Tysiącznik na forum
A tutaj się zgadzam - to by się przydało, ale (jak pisałeś w innym wątku) tu już gra się toczy o stołki dla kolesi...
lolek000 / 2009-01-19 17:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Kryzys idzie, szanowny panie a więc stołki będą potrzebne. Zobaczysz, że wiele się teraz będzie działo wokół tych stołków które jeszcze nie są w donaldowych łapkach. A dzielić trzeba te stołki przez 3, bo jest jeszcze PSL i jest jeszcze SLD, bez których to partii dostęp do tych mebelków będzie niemożliwy.
pzdr.
skomentuj

Najnowsze wpisy