Forum Forum inwestycyjneFundusze

Kto mi powie czy wchodzić teraz???

Kto mi powie czy wchodzić teraz???

magggie / 212.51.199.* / 2007-08-08 11:11
witam, chce zainwestować pieniądze w fundusze akcji na rok,czyli jak na fundusze to krótki okres, czy w takim razie wchodzić teraz??? od poniedziałku giełda na zielono ale na stabilizację chyba nie ma co liczyć, proszę o dobrą radę :)
Wyświetlaj:
mario30 / 2007-08-08 13:20
Za P. Sebastianem, odradzam wejście teraz tylko w f. akcyjne i na tak krótki okres czasu, no chyba że chcesz poeksperymentować:) Dla mnie np. giełda to miejsce do zarabiania pieniędzy - inwestuję nie po to żeby tracić. Dlatego w moim portfelu obok f. akcyjnych są i fundusze obligacji i stabilne, dzięki temu stale utrzymuję dodatni bilans portfela. Moja zasada: lepiej zarobić "mało" niż stracić. Ale Twój wybór!
TaS / 2007-08-08 12:17 / Tysiącznik na forum
dobra rada: kupuj na raty i na okres dłuższy niż jeden rok :)
dobra rade numer dwa: na rok nie więcej jak 10-15% w akcjach...

:)
roxy / 157.25.31.* / 2007-08-08 11:57
doradzam teraz,ale z dywersyfikacją ryzyka.
sebastian.drutowski / 2007-08-08 11:56 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Pchanie się w same akcje na rok przy obecnej sytuacji na giełdzie jest fatalnym pomysłem. Stanowczo odradzam. Do roku czasu polecane są z reguły tylko f. bezpieczne. Można jednak trochę zaryzykować i stworzyć np. taki portfel 85-90% f. obligacyjno-pieniężne i 10-15% f.akcyjne lub taki 70% f. aktywnej alokacji i 30% f.stabilnego wzrostu. Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy