Ktoś słyszał?

antiiidotum / 85.237.180.* / 2010-01-07 21:52
Natknąłem się wczoraj w googlach na portal www.sprzedajpolisę.pl, ktoś słyszał? Wygląda to sensownie ale tylko jedna oferta na razie :(
Wyświetlaj:
bueno99 / 85.237.180.* / 2010-01-12 13:25
Te dwie skandie za 2000 i 4150 wyglądają ciekawe. Ktoś się w tym bardziej orientuje? Bo ja rozumiem że na starcie zyskuje dużo więcej niż byk wykupił taką nową polisę.
lezdrub / 79.185.82.* / 2010-01-13 00:04
Bueno99. One sa wystawione przez Ciebie, ze tak zachwalasz.

Ja, jak stwierdzam,ze nadaża mi sie okazja na dobry zakup, to szybko kupuje, zeby mnie ktoś niepodkupił, a nie obwieszczam,ze jest okazja dobrego kupna.
bueno99 / 85.237.180.* / 2010-01-13 17:23
ja chce kupić i tak sie zastanawiam czy nie ma zadnych haczykow w tym przedsiewzieciu o ktorych nie wiem
lezdrub / 79.185.82.* / 2010-01-12 14:58
Tylko tam klient jak przejmie taką poliśę bedzie musiał płacić składki jeszcze przez wiele lat aby ją mógł wykupić bez opłat karnych.

Produkt skandi przypomina argententyński system sprzedaż samochodów.

Ze też niektórzy zaczęli wpłacać w takim systemie na samochód, a gddy sie kapneli,że kupno tego samochodu się oddala to sprzedawali te wpłaty dla innych za cenę o wiele mniejszą niz wpłacili.
I tu jest podobnie rezygnacja z takiej umowy, to bardzo duza strata, to lepiej taka umowę odsprzedać innym ale też ze stratą tylko mniejszą.
bueno99 / 85.237.180.* / 2010-01-12 18:31
no raczej z systemem argentyńskim to nie ma nic wspólnego, w aegonie, axie czy skandii każdy płaci na swoje konto, które z lepszym lub gorszym skutkiem zarabiają, a opłaty likwidacyjne są przez cały okres inwestycji, który jest określony w OWU i ten portal na tym zarabia, że można pozbyć się polisy wystawiając ją troche taniej niż wartość rachunku a uniknąć opłat likwidacyjnych, ktoś inny, kto kupuje jest już na stacie do przodu, musi tylko dalej opłacać polisę.
Lech3 / 2010-01-10 13:46 / Bywalec forum
Tego typu firm wykupujących polisy od emerytów na zachodzie i w stanach jest wiele i to od dawna . U nas pewnie też się pojawią . Jest powiedzmy emeryt , którego rodzina ma "gdzieś" , a ma "dobrą" polisę , więc zmienia w niej on beneficjenta , z dzieci na firmę , która w zamian wypłaca mu gotówkę w wysokości powiedzmy 50% sumy ubezpieczenia .
Dziadek będzie sobie używał /lub opłacał sobie opiekę/ za pieniądze , których by i tak nie miał , a firma odkupująca , no cóż z zapartym tchem czeka na zejście takiego dziadka .
Tylko puki co , u nas nie ma jeszcze emerytów z jakąkolwiek polisą , nie mówiąc o "dobrej"
lezdrub@interia.pl / 79.185.111.* / 2010-01-08 21:17
To dotyczy tylko polis czystoochronnych bezterminowych.
Podaję przykład.
Klient ma polise na życie na 100 tys. i ma 60lat i dowiedział się że zachorował na poważną chorobę i nie zostało długo życia.
zawiera z drugim klientem umowę prawna z cesja polisy na tego grugiego,że po jego śmierci ten drugi otrzyma te 100 tys. wzamian ten drugi wyplaca temu pierwszymu załużmy 50 tys. i opłaca dalej składki do końca zycia tego pierwszego.

Zazwyczaj takie rozwiazania zostaja w kregu najbliższej rodziny, że to syn, czy córka, czy zona dalej opłaca taką polisę.
Ale w zyciu jest różnie i czasami wchodzą w to osoby trzecie na zasadach, jak opisałem powyżej.

Ja tylko sprzedaje polisy na życie czystoochronne bezterminowe i z szerokim zakresem ochrony dodatkowej: nnw, pobyty szpitalne, cięzkie zachorowania i Smierć w wypadku nawet do 300% sumy podstawoej

Jeżeli ktoś sobie żczy taką polisę to warunki wysyłam na e-mail

Najnowsze wpisy