Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kuciel: Lustracja, manipulacja, paranoja

Kuciel: Lustracja, manipulacja, paranoja

Money.pl / 2007-03-21 08:22
Komentarze do wiadomości: Kuciel: Lustracja, manipulacja, paranoja.
Wyświetlaj:
NoDucks / 213.158.196.* / 2007-03-31 22:21
Wielkie uznanie Pani Joanno za odważny głos w obronie Prawdy.
Andrzej Katowicki / 91.94.23.* / 2007-03-22 10:53
Szanowna Pani Kuciel,lustracja to prawo,prawo które musi być przestrzegane,dziwi mnie postawa niektórych dziennikarzy nawołujących do bojkotu tego prawa.Czy Pani kupiła książkę ks.Isakiewicza Zalewskiego?, z pewnością nie ,bo inaczej nie wypisywałaby pani takich bredni.Sbecja i jej TW działając legalnie stosowali świadome bezprawie
a lustracja ujawni tych oprawców.Natomiast gdy działali i jeszcze działają bezprawnie wyrządzili jeszcze więcej zła szantażując swoich współpracowników , którzy manipulując doszli do jakiejkolwiek władzy.I najwyższy już czas położyć temu tamę,właśnie to prawo to uczyniło.
acomitam / 83.25.203.* / 2007-03-22 07:01
Powielany pogląd publicystów Gazety Wyborczej o wybrakowaniu akt IPN wynika zapewne z faktu, że na początku "przemian" A. Michnik z kolesiami buszowali w aktach bezpieki bez żadnej kontroli. Co wynieśli, ile materiałów zniszczyli, na kogo znaleźli "haka" - tego pewnie nigdy się nie dowiemy.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-03-21 22:31
Njabardziej przeciwniu lustracji są Pani koledzy i koleżanki po fachu. Treść powyżej w pełni zgodna z duchem "bojkotu" lustracji i okazaniu nieposłuszeństwa.

Jeśli ludzie, uważający się za elitę mają tak prostrackie podejścioe do problemu, to wniosek może być tylko jeden: środowisko dziennikarskie jest wręcz przesiąknięte esbekami i byłymi TW.

Posługuja się swoimi "dziećmi" w obronie własnych interesów. Do tego przykłada się Pani solidnie od ponad roku.
czt / 83.28.63.* / 2007-03-21 20:56
UB ks. Izakiewicz-Zalewski też się nie podobał i dlatego go katowali.
A jak UBecja ludzi poniżała i TW większość swoich kontaktów wykorzystywali dla własnych korzyści i poniżania innych to pani już nie boli?
Ciśnie się na usta waż brachu własne słowa bo niewiesz o kim mówisz.
Znam życiorys księdza a pani nie niewiem czym się pani zasłużyła lub co wogule dokonała aby wypowiadać się w tej materi o innych
do czt i DA / 62.111.137.* / 2007-03-22 07:33
Przeczytajcie proszę artykuł Pani Joanny raz jeszcze. Myślę, że jego wymowa jest inna niż to co zrozumieliście. A jeśli już przeczytacie ze zrozumieniem to wpada przeprosić Panią joannę za ostrą polemikę z pogladami ktorych w tekście po prostu nie ma a zalęgły się w głowach czytelnika.
Pozdrawiam :)
pchelek / 2007-03-21 18:17 / Tysiącznik na forum
nauczyciele akademiccy i szefowie spolek gieldowych - nawet tych zagranicznych - wiekszego cyrku paranoi, bzdetu, idiotyzmu i obciachu to nawet komunisci nie wykoncypowali
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-03-21 21:49
a ile masz tych zagranicznych 3-5, pewnie się wycofają z giełdy z tego powodu, straszne naprawdę straszne.
niestraszna zaś była ideologia komunizmu to ci się podoba, mordować w Wujku, na wybrzeżu, katować potajemnie tak to czerwone kanalie lubicie
pchelek / 2007-03-31 20:51 / Tysiącznik na forum
"czerwone kanalie" to przy PiSiorach kaszka z mlekiem a ideologia czwartej erpe to ideologia komunizmu, neofaszyzmu, nacjonalizmu, bolszewizmu razem wzieta i zmieszana - stalin to pikus przy kaczorach
rosa / 2007-03-21 22:30 / Bywalec forum
A o Berezie Kartuzkiej zapomniałęś?
historyk / 80.50.180.* / 2007-03-21 17:37
zadziwia mnie stosunek do lustracji w unii, tak jak został przez pania przedstawiony. Przecież ludzie którzy byli agentami czy chociażby TW nie są godni zaufania, mniej czy więcej jest w nich homo sowietykus a unia czy ogólniej zachód przecież walczył z komunizmem i sowietami. A ile ludzi mogło przez takich stracić życie czy zdrowie. Oczywiście nie ma już komunizmu i sowietów w Europie ale to nie znaczy że nie ma go wogóle, Chiny, Korea ,Kuba tudziez próby w Wenezueli. Myślę, że w Polsce jest jeszcze wielu tęskniących za ustrojem i władzą robotników a ci którzy byli przeszkoleni jak ubecy i TW napewno robią wiele żeby demokracji było trudniej, wiele załatwiło przejęcie majątku narodowego ale napewno są wśród nas ortodoksyjni komuniści. Myślę żyby mięć jednoznaczne zdanie w sprawie lustracji trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy usiadłbym do stołu z takim TW czy robiłbym z nim interesy czy można takiej osobie zaufac.
maa / 2007-03-21 17:49 / Tysiącznik na forum
"Myślę żyby mięć jednoznaczne zdanie w sprawie lustracji trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy usiadłbym do stołu z takim TW czy robiłbym z nim interesy czy można takiej osobie zaufac."
Skąd ma Pan pewność, że Pańscy rodzice nie byli TW?
Pan, sądząc z treści, nie miał więcej jak 10 lat w roku 1989.
maa / 2007-03-21 17:32 / Tysiącznik na forum
o których ma Pani zapewne pojęcie czysto teoretyczne?

Taka miła buźka, chyba młoda! Aż prosi się, by napisać:
"Nie pisz kobieto, bądź piękna!"
-jane(cze)k / 83.12.60.* / 2007-03-21 12:32
Polska będzie Państwem sprawiedliwym i solidarnym jeśli lustracja będzie obejmowac wszystkich obywateli od niemowlaka do najstarszego obywatela. Wszyscy powinni złożyc oświadczenia lustracyjne.
Mam fajne pomysły chyba wstąpię do PIS'u.
śmieszno i durno / 83.4.145.* / 2007-03-21 17:11
No toś troszkę przesadził... Czy może wiesz kto zakładał Brezę Kartuską? i w którym roku? dla kogo?
Czy wiesz kidy zwrócono majętek kościołowi i wszystkim repatryjantom ze wszchdu?
Kto sprzedał polskę po zakończeniu wojny?
Kto powiedział : "my tej polskiej gęsi nie będziemy utrzymywać i żywić" kto? więc nie gadaj że polska po 1944r miała jakiś wqybór! Jedni czekali na III wojnę swiatową i mordowali chowając się po lasach bieszczadzkich , kieleckich i pomorskich, inni odbudowywali to co zostało po wizycie jednego pana i drugiego obaj z wąsami. Więcej trzeźwego patrzenia na życie dziadków; rodziców i własne.
rybka / 2007-03-21 20:02 / Tysiącznik na forum
Masz rację! Historii kraju i narodu nie da się ująć w jednej ustawie.
Fajnie jest w roku 2007 siedzieć przy komputerze i pisać, że każdy kto miał związek z władzami w latach 1945-89 to szuja, kombinator, morderca i na pewno nie patriota.
Lata 1945-89 to już historia, a tej nie można oceniać wg. teczek, tylko zdarzeń. Każdy TW to ciąg zdarzeń i wynikających z tego konsekwencji. Życie każdego z nas to też ciąg zdarzeń i tego konsekwencji. W życiu robimy różne rzeczy i niektórych zwyczajnie powinniśmy się wstydzić. Rozmyslania, czy mogliśmy tego uniknąć są za zwyczaj post factum.
Kto z wypowiadających się na tym forum, mający teraz 20-40 lat, może z całą pewnością powiedzieć, jakby się zachował w latach 50,60,70,80? Nikt! Każdy, kto twierdzi inaczej niech uda się do psychiatry, bo najwyraźniej uważa, że potrafi podróżować w czasie.
prostasprawa / 83.24.231.* / 2007-03-21 16:57
a po co chcesz do niego pisać ?, uruchom lepiej jakiegoś TW - jednym słowem rozparcuj go operacyjnie
sts / 84.205.217.* / 2007-03-21 16:06
Nie, chyba Swiecie
~Janek / 83.27.58.* / 2007-03-21 11:16
Z wizerunku miłej twarzyczki wnoszę, że wiedzę o czasach, których lustracja dotyczy ma Pani czysto teoretyczną, dlatego mogę mieć żal jedynie o "nie odrobienie lekcji" i autorytatywne wypowiadanie się, jako dziennikarka, w materii, o której nie ma Pani zielonego pojęcia.

Nie chcę tu wdawać się w długą polemikę, ale dla uzmysłowienia Pani, że nie ma racji odnośnie wartości archiwów Ubeckich, przytoczę zaledwie jeden argument. Jeśli bezkrytycznie wierzy Pani w p. Dudka i resztę zbrojnego ramienia PIS z IPN, to musi Pani przyjąć, że wszystkie teczki, bez wyjątków, zawierają prawdziwe dokumenty. Jeśli jednak miałaby Pani z tym problem, i gotowa byłaby negować prawdziwość materiałów zawartych w chociażby jednej teczce, dość znanej, to nie może Pani się upierać, że lustracja w oparciu o źródła Ubeckie jest rzetelna, moralna i etycznie usprawiedliwiona.
teczka / 83.24.231.* / 2007-03-21 16:59
czego podważasz to co sam tworzyłeś?
~Janek / 83.27.58.* / 2007-03-21 20:39
'teczka", biedny głuptaku, musiał cię stworzyć ślepy los, przez czysty przypadek.
maa / 2007-03-21 11:30 / Tysiącznik na forum
Kucielowa (-ówna?) może mieć podobne problemy, jak pewne dziecko, któremu ojciec opowiadał, że w stanie wojennym w sklepie był na pólkach tylko ocet.
"To czemu nie poszedłeś Tatusiu do innego sklepu?" logicznie zapytało dziecko...

Myślę, że Kucielówna PRL wyobraża sobie jak w "Misiu" Barei.
takasprawa / 83.24.231.* / 2007-03-21 17:01
wyobrażenia to ona ma prawidłowe, Wyobrażenia przciętnego esbeka są natomiast wypaczone, stąd zapewne rozbieżności w postrzeganiu rzeczywistości.
Tomasz.S. / 83.7.28.* / 2007-03-21 10:39
Kłótnia, kłótnia i jeszcze raz kłótnia. A czy ci wszyscy gorący zwolennicy lustracji pomyśleli, że za czas jakiś zmieni się front polityczny i np IPN zostanie uznany za instytucję przestępczą z wiadomymi konsekwencjami dla jej twórców
i utrwalaczy? To tylko takie niestosowne pytanie.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-03-21 21:54
tak IPN katował, mordował i prześladował jest w pełni instytucją przestępczą. Ja nie wiem dlaczego wy komunistyczni debile normalne rzeczy uważacie za przestępswa a bandytyzm za mniejsze zło lub co najwyżej zaradność życiową
dwaplusdwa / 83.24.231.* / 2007-03-21 17:02
wątpie aby szumowina esbecka dorwała się ponownie do władzy
maa / 2007-03-21 09:59 / Tysiącznik na forum
Dlaczego najwięcej o lustracji mówią ludzie jak:
Kuciel, Semka, Michalski. Ludzie za młodzi, by mieć o czasach PRL jakiekolwiek własne(!) opinie, czy obserwacje?
Ludzie, jak rektor UJ (C.H. Musiol), którzy spędzili cały stan wojenny na stypendium w USA, a po powrocie byli tzw. „salonowymi opozycjonistami”?
Ludzie, którzy w stanie wojennym prawdopodobnie fabrykowali sobie pobicia, by chodzić w glorii ciemiężonego opozycjonisty, jak Isakowicz-Zalewski?
Ludzie zbyt tchórzliwi i bierni, jak bracia Kaczyńscy, by SB serio nimi sie interesowało?

Znam wielu tzw. UB-ków. Gdy sobie pomyślę, że te gnojki będą wystawiać świadectwo moralności ludziom pod każdym względem lepszym od siebie... Może i ludziom nie bez wad, nie bez grzeszków, ale nie zgadzam się, by gówniarze jak Kuciel, Semka, Michalski, Ziemkiewicz brali się za ich ocenę używając akt SB. Ilu z nich byłoby agentami SB, gdyby byli młodsi? W mojej ocenie większość! Dlaczego? Bo są chciwi, żądni uznania i średnio inteligentni, a SB by im to dało możliwość robienia kariery na tacy! Są idealnymi kandydatami na TW, itp.

Kiedy Polska miała więcej wykształciuchów i byli oni bogaci, to znaczy w czasach II Rzeczpospolitej miedzywojennej, nikt nikogo nie lustrował. Źle Polska na tym wyszła?
Tylko, że teraz mamy rządy pajdokracji pisowskiej.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-03-21 21:57
o ile ja się orientuję wtedy Polska miałą inteligentów, którym nie trzeba było mówić co maja myśleć i co czytać. Inteligentem był ten kto dużo czytał i wyciągał wnioski sam a nie dostawał gotowe recepty jak w GW i TVN
niepojęte / 83.24.231.* / 2007-03-21 17:03
skoro znasz wielu ubeków to twój tragiczny problem, Wyobraź sobie, wiem że to trudne, że są tacy którzy nie znają żadnego takiego szubrawca
maa / 2007-03-21 17:29 / Tysiącznik na forum
Regulamin forum
kupaśpiechu / 83.24.231.* / 2007-03-21 17:43
sama przyjemność
Von Mars / 217.153.152.* / 2007-03-21 10:44
No toś Pan pojechał, po calaku.... Isakowicz-Zalewski sam sobie pobicia urządzał i papierosami przypalał? Rozumiem, ze takie prawdy objawili Panu, Pana znajomi ubole? Choćby z tego względu lepiej by było, gdyby opierać się tylko na relacjach zapisanych w dokumentach uboli, a nie na ich "świadectwach moralności", gdyż pamiętać trzeba o jednej, bardzo istotnej rzeczy - dokumenty UB były tworzone dla nich samych, a nie dla kogoś z zewnątrz, a takie instytucje nie oszukują siebie samych dla faktu oszukiwania się.
maa / 2007-03-21 11:06 / Tysiącznik na forum
A zna Pan Isakowicza? Był Pan wtedy w Krakowie? SB kogoś wtedy tam przypalała papierosami?
To jednak byli profesjonaliści i ewidentnych śladów starali się nie zostawiać... W bicie po nerkach i w brzuch uwierzyłbym. Tylko, że to nie zostawiało śladów w wykonaniu SB, chyba że cos w środku pękło. Powtarzam - Zalewski nie budził niczyjego zaufania w stanie wojennym. Miano go za raczej niepewnego.

Na temat wiarygodności dokumentów.
Mój kolega z klasy w postawówce został pułkownikiem SB. Nie znałem większego kłamcy i oszusta. Wyleciał ze szkoły za kradzieże w szatni. Inny był równie wiarygodny.

I niech Pan nie zapomina, że raporty SB-ków byłu podstawą ich wynagradzania. Kontrole wewnętrzne były iluzją. Za dużo wódki tam się lało.
W SB szuka Pan uczciwości i rzetelności? Nie ma Pan czasem paranoi?
bólgłowy / 83.24.231.* / 2007-03-21 17:05
niesamowite
Wapniak / 83.28.139.* / 2007-03-21 09:33
No cóż, już dawno napisałem, że lustracja to choroba mściwych kombatantów nowej generacji oraz ich chorych na umyśle zwolenników... Tym bardziej, że niczego dobrego ani nie da, ani niczego nie załatwi... No nie, da! Społeczeństwo polskie będzie jeszcze bardziej skłócone i podzielone! I tak trzymać jaśnie oświecony, dzielny i bogobojny narodzie!
walsięesbeku / 83.24.231.* / 2007-03-21 17:06
ubowskie spojrzenie na rzeczywistość jest przerażające.
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-21 10:06
Jako pielęgniarz nie może pracować człowiek o skłonnościach sadystycznych. Spowiednikiem nie może być człowiek - tajny współpracownik policji. Nie chcę pracować z bandyta, który przypalał papierosami księdza Zalewskiego.
Ale czy to jest lustracja? To raczej zdrowy rozsądek. Wymaganie zaś oświadczeń od nie widomo ilu osób, o tym że byli uczciwi jest tak samo bez sensu jak wymaganie oświadczeń, ze się nie jest wielbłądem.
sts / 84.205.217.* / 2007-03-21 16:14
To ostatnie zdanie chciałbym zadedykować wszystkim chorym z nienawiści (oczywiście-zdeklarowanym katolikom) lustratorom i ich klakierom
tragedia / 83.24.231.* / 2007-03-21 17:08
no i co ci pozostało - dedykowanie. Kiedyś złamał byś mu po prostu kark.
Stella / 83.6.140.* / 2007-03-21 16:09
Pisze Pan "nie chcę pracować z bandytą, który przypalał papierosami..." A skąd Pan wie, co robią Pana współpracownicy "po godzinach"?
man13 / 2007-03-21 09:30 / Tysiącznik na forum
Otworzyć akta, ustanowić sądy 24 godzinne IPN i wio. Niech wierzący inaczej mają swą dekomunizację z lustracją na marginesie normalnego biegu histori
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy