Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kulczyk coraz bliżej libijskiej ropy?

Kulczyk coraz bliżej libijskiej ropy?

Money.pl / 2006-12-06 07:32
Komentarze do wiadomości: Kulczyk coraz bliżej libijskiej ropy?.
Wyświetlaj:
KSIĄŻE R.RIŁ / 77.88.136.* / 2011-03-14 00:22
DOBRY WIECZÓR PANIE JANIE JA POWIEM TYLKO TO, ŻE KADAFI JEST JUŻ BANKRUTEM . A PRAWOWITY DZIEDZIC WŁAŚCICIEL PAŃSTWA LIBIJSKIEGO . PANIE JANIE MA OSTATECZNE SŁOWO DO POWIEDZENIA . WIE PAN ON ŻYJE W POLSCE , I WYCHOWAŁ SIĘ W POLSCE. O TYM TEŻ PAN WIE PRAWDA. A CO DO USA , I IZRAELA TO PAN Z NIMI NIE WYGRA , TO JEST W TYM INTERESIE WYWIAD M O S A D , PODOBNO MOCNO SIEDZI . A ONI MAJĄ GRUBY SZMAL ZACZYNALI OD MIEDZI PRAWDA OD KOLORU . POZDRAWIAM PANA SERDECZNIE ZNAJOMY ŚP, KOSTKA.
DA-old / 195.225.71.* / 2006-12-06 18:10
Już na inwestycjach Jasia Kulczyka korzystamy wszyscy, Jeździmy najdroższym odcinkiem autostrady w kraju. Odcinkiem, który został wykonany , za zstprawką Pana Pola, o kilkadziesiąt cm mniejszą grunbością asfaltu niż zakładają nasze normy.

Jeśli Jaś kupi te złoża, to na pewno nie po to aby dzielić się zyskami z plebsem polskim. On działa w zamkniętej i zdyscyplinowanej strukturze, której zadaniem jest przejąć władzę poprzez przejęcie źródeł energii. A pomysł zapewne sięga początku lat siedemdziesiątych i ludzi dawnejh służby KGB.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-12-06 12:57
Kulczyk to Kulczyk, dorobił się na Polakach to chyba nie po to, żeby teraz nam cokolwiek dać. Ja nie rozumiem, po co gadąć, że to dla Polski. Przecież ten sprzedawczyk pierwszy wsadzi nam nóż w plecy.
jGazz / 83.26.138.* / 2006-12-06 16:17
A niby to skąd nie wiadomo, że nie wiadomo. Wszystko na zasadzie chyba albo może. Proszę wziąć pod uwagę tak zwaną zasadę domniemanej niewinności i wreszcie trzeba by troszkę szacunku dla ludzi próbujących co nieco zrobić
w gospodarce. Dalej pokutuje moralność psa ogrodnika....
Jak czytam komentarze to chyba lepiej żeby dla Was wróciła komuna , albo nacjonalizacja gospodarcza.
Kurcze przecież po to ktoś pracuje ciężko żeby miał, a wówczas również będziemy mieli my. Każdy interes jest nieco zabrudzony czy to koneksjami, czy poparciem danych sfer gospodarczych, czy załatwienie czegoś za coś itd itp etc
A już tego rodzaju sformułowania ..ten sprzedawczyk ..
albo nóż w plecy. To co może trzeba by zaproponować p.Kulczykowi rozdanie wszystkiego wszystkim krzykaczom, darmozjadom i innym, którzy sami nie potrafią czegoś dokonać oprócz podnoszenia rwetesu.
DA-old / 195.225.71.* / 2006-12-06 18:05
Policz sobie, jaką dynamikę wzrostu musiałby mieć tem nilion pożyczony lub dany Jaśowi przez Ojca aby przez 10 lat oytrzymać 4,5 mld USD.

Jak ktoś wierzy w krasnoludki i bociany jego sprawa.

Fakty są takie, że to rodzina Kulczyka miała i ma powiązania z ludźmi w byłych służb. To tłumaczy wszystko.

Gadasz jak papuga. Kulczyk tez jest prawnikiem więc nie dziwi mnie Twoje dażenie do podania konktetnych dowodów. Popiełuszko nie żyje. Kilkudziesięciu stoczniowców i górników także. Winnych nie ma, bo brak dowodów. Ale wszyscy wiedzą kto to zrobił....
jGazz / 83.26.139.* / 2006-12-06 19:50
Zaraz zaraz, albo moje IQ jest tak niskie że nie za bardzo wiem o czym piszesz, albo wywody są jak piórko w berecie??! Co ma piernik ... Przecież mówimy o konkretnym interesie i czy Polska z tego coś będzie miała!
Więc konkretyzujmy powody dlaczego nie Kulczyk a jakiś tam Abramowicz czy ktoś inny ?! Tak samo zabrudzony różnymi psrawkami, a może jeszcze bardziej. Chodzi tylko o to, że posiadanie w pakiecie większościowym dyktuje się
pewne warunki innym w tym biznesie. Więc może lepiej ,że to będzie robił Polak. Wszędzie jest tak , że fortuny tworzą się w niejasny sposób, ale lepiej kiedy już legalizm w działaniu jest po stronie naszego kraju, a nie np amerykańskim.
Odnosząc sie do ostatniego wątku: kto jest winien ... itd
to proszę powiedzieć mi kto? !, Bo ja nie wiem Może pan Kowalski który wówczas miał służbę albo pan Nowak....
Takie sformułowania to są slogany powielane w celu dezinformacji społeczeństwa, bo ten który dostał rozkaz strzelania wcale tego nie musiał zrobić albo tylko udawać że wykonuje polecenia. Dziś takich nadgorliwych jest więcej, ambitnych za wszelką cenę.
Dziś po wielu latach, kiedy całkowicie zaprzeczałem, że najbardziej skłóconym narodem jest Polska przyznaję się do złej oceny tego stanu. Bo to jest prawda.
Wszyscy którzy się dorobili czegokolwiek, to albo ukradli albo kogoś zamordowali albo za pomocą służb specjalnych .... Ach szkoda tego pisania. Ręce opadają i nie tylko.
Natomiast jeżeli chodzi o to 4,5 mld dolarów to kto powiedział że to jest płatne gotówką. Przecież takich inwestycji nikt nie robi wykładając cash. Przecież to się opiera na gwarancjach, a nie na zapłacie np przelewem.
W bociany już nie wierzę, tak samo jak w to że my Polacy potrafimy wykorzystać szanse dawane nam co pewien czas
przez historię. Psujemy wszystko i winą za własne nieudacznictwo obciążąmy innych. Raz to są czerwoni, innym razem Żydzi lub Niemcy, w końcu dostaje się Francuzom albo służbom. Nieważne jakim, ważny jest wróg, najlepiej narodowy.
Pozdrawiam i życzę lepszego samopoczucia

W bocianki już dawno przestałem wierzyć, tak samo jak
LENIN / 83.238.240.* / 2006-12-08 22:13
a czy piwo Lech jest lepsze i tańsze od innych piw? masz przykład z kulczyka
MN1 / 80.51.231.* / 2006-12-06 09:03
O, kurde, kim jest ten Sęk?
Do tej pory nie wiadomo czyimi pieniędzmi obraca Kulczyk i kto na tym zarabia. Skąd teza, że Polska ma na tym skorzystać? Poza tym to niby teraz nie wiadomo czy się opłaca kupowac w Libii czy nie?
pilka / 80.50.247.* / 2006-12-06 08:16
Za pieniadze utopione w naszej irackiej awanturze wojennej mozna by wykupic conieco tych udzialow.A tak pieniadze poszly w plecy,ok 30 dzielnych polski wojow gryzie ziemie a nasz wielki rzezbi niezla kase majac nas w dalekim powazaniu.
yui / 217.74.68.* / 2006-12-06 07:32
A z jakiej racji Kulczyk mialby sprzedawac do Polski rope po nizszych cenach ? Bo chyba o taka korzysc chodzilo, nie ?

Najnowsze wpisy