kultura organizacji

jaro / 2006-01-31 20:23
Witam
Mam do was kilka pytan dotyczacych kultury organizacji, w sumie to jest jedno proste pytanie.
Czy jest osoba, ktora mogla by mi jakos sprecyzowac, wyjasnic, naprowadzic na temat typu(Zaprojektuj stronę internetową prezentującą kulturę organizacyjną przedsiębiorstwa) taki temat dostalem i nie bardzo wiem co z nim zrobic. Bardzo bym prosil osoby, ktore sie zajmowaly ta kwestia moze w swoich firmach, albo pisaly na ten temat prace, lub wiedza cos na ten temat o pomoc.
Pozdrawiam Student
Wyświetlaj:
bioton / 83.175.180.* / 2006-02-05 12:40
Mam jeszcze jedna sugestie, odwiedz instytut etnologii, antropologii kultury lub socjologii tam z pewnoscia spotkasz osoby zajmujace sie ta kwestia.
bioton / 83.175.180.* / 2006-02-05 12:37
Niestety nie obedzie sie bez korzystania z ksiazek. Jest ich kilka na polskim rynku:
Monika Kostera "Antropologia organizacji. Metodologia badan terenowych",
Geert Hofstede "Kultury i organizacje", Jerzy Mikułowski Pomorski "Komunikacja miedzykulturowa", Czarkowska "Antropologia gospodarcza".
Black / 213.134.168.* / 2006-02-03 17:05
Najbardziej lakonicznie i też w konsekwencji pobieżnie musisz napisać jakie wartości ceni się w danej organizacji, jakie stosunki tam panują np luźne mówienie sobie po imieniu, czy bardziej formalne. czy firma lubi ryzyko czy bardziej dziąła zachowawczo. Jaki klimat panuje... jest tego dużo. Są 4 podstawowe typy kultur (wg jednej z typologii) Innowacyjna (nowe pomysły kreatywność elastyczność), hierarchiczna (formalne, mocne struktury sztywne), rynkowa (wyniki, plany, konkurencja) i klanu (rodzinna atmosfera, praca zespołowa). to tylko namastka informacji. oczywiście nigdzie czysty typ nie występuje, są one pomieszane w jakiś sposób.
To tak na szybko.
Black / 213.134.168.* / 2006-01-31 21:36
Polecam świetną pozycję pt. Kultura organizacyjna - diagnoza i zmiana, Kim S. Cameron, Robert E. Quinn,
Pisałem prace na temat kultur i wg mojej skromnej osoby to jedna z najlepszych tego typu książek, a zarazem praktycznych narzędzi z zakresu kultur organizacyjnych.

Pozdrawiam
ps. znasz może jakieś forum przedsiębiorców??
jaro / 2006-02-02 11:37
Jakby to powiedziec dzieki ci za polecenie tej pewnie dobrej lektury, ale ja nire za bardzo mam w tej chwili czas na przeczytanie jej, jezeli masz chwile prosze wytlumacz mi jak napisac taka strone.
Z gory dzieki
Student
jaro / 2006-02-02 11:33
Jakby to powiedziec nie za bardzo mam czas juz w tej chwili na czytanie tej lektury, chociaz w wolnym czasie chetnie do niej siade. Prosba: czy moglbys mi strescic na jakims przykladzie jak napisac taka strone bo jestes chyba dobry w te klocki.
Pozdrawiam
Student
jaro / 2006-02-02 11:32
Jakby to powiedziec nie za bardzo mam czas juz w tej chwili na czytanie tej lektury, chociaz w wolnym czasie chetnie do niej siade. Prosba: czy moglbys mi strescic na jakims przykladzie jak napisac taka strone bo jestes chyba dobry w te klocki.
Pozdrawiam
Student

Najnowsze wpisy