Forum Forum podatkowePIT

Kup, dochód małoletniego za 2011r

Kup, dochód małoletniego za 2011r

claudynkaa / 2012-02-25 06:58
Mam trzy pytania
1.Jakie odliczyć koszty uzyskania przychodu w sytuacji gdy mam dwa pity 11, obydwa za cały rok 2011, obydwa to umowa o pracę. Jeden za pracę w tygodniu (poniedziałek- piątek), drugi dotyczy pracy w weekendy i dni wolne. Jeden zakład pracy jest położony w miejscowości gdzie mieszkam, drugi zakład poza miejscowością zamieszkania. W jednym picie 11(w tym z pracy pon-pt) mam wykazane kup w wysokości 1668 z groszami, w drugim 0.
Czy w pit37 mogę podwyższyć kup i do jakiej kwoty 2502 czy 2002?
2. Dziecko małoletnie zarobiło w 2011r na umowę zlecenie 500zł. Czy musi się z tego roliczyć samodzielnie, czy mam doliczyć jego dochody do dochodów rodziców i wypełnić pit-36 + pitM, czy wogóle nie musi się rozliczać z tej kwoty?
3. Czy do Urzędu Skarbowego trzeba wpłacić każdą kwotę, która wynika z rozliczenia pit37? Czy kwoty 1zł nie muszę wpłacać?

Proszę o pomoc.
Wyświetlaj:
belladonna / 2012-02-25 07:26 / Tysiącznik profesjonalny
ad. 1 Jeśli to 2 z zerowymi KUP, to jest stosunek pracy, trwał cały rok, to 1668,72 + 1335 = ponad 3 tyś., czyli ograniczasz do 2502 z groszami (wystarczy w jednym miejscu pracować poza miejscem zamieszkania, aby był ten wyższy limit):)
ad. 2 Dochody z pracy dziecka nie wchodzą do PIT/M. PIT-37 wypełniony na dziecko z jego dochodami, jedynie ten PIT podpisuje rodzic, bo dziecko nieletnie.
ad. 3 Powinno się każdą wpłacić. 1 zł to też zaległość. No chyba, ze ktoś miał rok wcześniej nadpłatę 1 zł (2,3), to teraz wyjdzie zero, bo nadpłata z zeszłego roku pokryje do zapłaty z obecnego :)
claudynkaa / 2012-02-25 12:38
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące kup z pracy weekendowej(tam gdzie są wpisane koszty 0). W ciągu całego roku na tej umowie zarobiłam tylko 850zł, ale pit-11 mam wystawiony za cały rok tzn. że obowiązują mnie koszty 1335, czy mam sobie sama wyliczyć jakoś te koszty bo np. było tak, że pracowałam tylko 1 niedzielę w miesiącu.
belladonna / 2012-02-25 13:25 / Tysiącznik profesjonalny
Nie wiem na jakiej zasadzie to funkcjonuje. Ja bym "poszła" w kierunku, czy w przypadku tego się KUP należą.... zaglądnij do wątku dotyczącego KUP za 13 miesięcy, to zrozumiesz o co chodzi z KUP :)

Najnowsze wpisy