Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Kup i zarabiaj na mieszkaniu w Egipcie

Kup i zarabiaj na mieszkaniu w Egipcie

Money.pl / 2008-04-11 09:35
Komentarze do wiadomości: Kup i zarabiaj na mieszkaniu w Egipcie.
Wyświetlaj:
Monika_T / 188.33.232.* / 2023-08-27 22:39
Przed zakupem nieruchomości w innym kraju trzeba dokładnie sprawdzić umowę, najlepiej oddać ja do przetłumaczenia rzetelnemu tłumaczowi. Osobiście polecam biuro Tłumacz in Poland.
Ada1979 / 188.147.68.* / 2023-07-25 21:20
Witam. Jestem zainteresowana kupnem mieszkania, lub mieszkania typu studio w Hurgadzie. Do 90 000 zł.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Piotr Adam / 85.158.137.* / 2018-03-24 07:55
Witajcie,

Temat może stary i ciągle klepany czy kupić mieszkanie w Egipcie czy nie? Jaki jest Egipt

Powiem tak, długi czas się zastanawiałem czy nie kupić sobie mieszkania
Tiba View:
http://www.tibaview.com/

Deweloper:
http://www.redseaway-hur.com/(S(hwofn455fcwxq055ninbds...

Agent pośredniczący
https://www.facebook.com/rivermeadglobal/

Stronka agenta do tej budowli:
https://www.facebook.com/tibaview/?hc_ref=ARQNFewpT8FGj...

Wiecie wszystko fajnie, ale jak się próbowałem kontaktować bezpośrednio z deweloperem to trochę miałem kontakt. Nie widziałem z ich strony chęci sprzedaży mieszkania.

Agent owszem był otwarty i tak dalej jednak masz tutaj pośrednika, który zarabia prowizję na Tobie.

Umowę podpisujesz bezpośrednio z deweloperem. Agent tylko jest zwykłym pośrednikiem. Również z nim podpisujesz umowę na pośrednictwo.

Agent mówił że deweloper jest w porządku i solidny. Myślę że ma rację. Dużo wcześniejszych inwestycji zrealizował.

Jest mnóstwo forów polskich i angielskich, gdzie poczytasz sobie na temat jak kupić mieszkanie.

Możesz to zrobić osobiście. Podpisać umowę z deweloperem. Zapłacić. Dostaniesz pokwitowanie zakupu mieszkania. Z tym dokumentem idziesz do urzędu miejskiego w Hurghadzie. Płacisz opłatę administracyjną i czekasz na decyzję "bycia właścicielem mieszkania". Trochę to brzmi kuriozalnie jednak to tak w praktyce wygląda. Możesz załatwić temat osobiście lub przez adwokata.

Ładne mieszkanie około 60 metrów kosztuje w granicach 100 tyś zł. Plus koszty administracyjne i urządzenie mieszkania to wyjdzie około 140 - 160 tyś zł. Jest to jakaś ciekawa propozycja inwestycji na długi okres.

Język angielski jest konieczny w tych sprawach. Nie ręczę że jak przylecisz za 1 razem to wszystko załatwisz.

Co mnie zniechęciło do kupna mieszkania to fakt, że są dosyć drogie połączenia lotnicze z Hurghadą - z Polską, Warszawa, Katowice - około 300 zł za przelot w jedną stronę. Trzeba liczyć koszt 4 biletów w przypadku rodziny.

Jakość dróg pozostawia wiele do życzenia. Sam zjechałem samochodem Egipt wzdłuż i wszerz i mogę powiedzieć że Hurghada, Sherm el Sheik jeszcze nie są tak zatłoczone jak Kair. Jednak drogi są fatalne. Samochody również. W resortach tych gratów nie widać jednak jak się wyjedzie w kraj to jest ich sporo. Spotka się Duże małe fiaty, polonezy, łady. Najwięcej wypadków było na leżących policjantach. Są niewymiarowe. Czasami wręcz ogromne jak góry. Zawieszenie można wręcz zostawić na takim wzniesieniu.

Dużo Brytyjczyków kupiło mieszkania w Egipcie. Jedni są zadowoleni inni nie. Jednak ich waluta jest o wiele silniejsza niż polska.

Osobiście znając Egipt i mentalność Egipcjan to nie jest to łatwy kawał chleba - relacji. Jeśli ktoś pobył w Egipcie, raczej wie o czym mówię.

Osobiście mam super połączenie z Ejlatem z domu więc patrzę na ceny i czasami uda się upolować lot w dwie strony z Ryanair nawet w granicach 160 zł. Później przekraczam granicę i jestem już w Egipcie więc stwierdziłem że nie opłaca mi się kupować mieszkania, żeby być związanym jedynie z Hurghadą czy Sherm. Jadę na plażę do Nueiba i mam święty spokój. Jest sklepik, super zaopatrzony. Morze, góry, czego więcej chcieć. Jest gdzie się przejść. W zależności kto jaki lubi standard można bardzo zaoszczędzić w porównaniu do itaki czy wezyra czy innych biur podróży.

Zawsze jestem ubezpieczony. Polecam AXA. Jednak trzeba przygotować się na trzepanie na granicy. Jakbyś leciał przez Kair to również trzepią równo. Trochę to nieprzyjemne.

Trzeba lubić Egipt, trochę śmierdzi to trzeba przyznać w wielu miejscach - delta Nilu, Kair. Śmieci masa dokoła gdzie się nie pojedzie. Jest to kraj mocno zaniedbany z dużymi podziałami społecznymi szczególnie wojsko i reszta społeczeństwa. Nawet politycy tam nie mają nic do powiedzenia tylko armia i generałowie. Prezydent Sisi coś próbuje robić i prowadzić gospodarkę kraju w dobrym kierunku jednak o spokoju w tym kraju nie ma co liczyć. Co 30 lat jest zmiana warty, przez przewrót władzy lub z powodu wieku rządzącego jak Mubaraka. Jednak widać że Sisi się stara i jest to dobry znak. Jednak kraj nie wyjdzie z biedy. Jest to bardzo smutne. Biedni ludzie są zostawieni sami sobie.

Osobiście nie boję się Egiptu ale na północny Synaj to się nigdy nie wybrałem i się nie wybiorę. Tam jest najwięcej walk obecnie w Egipcie tak reszta kraju jest spokojna.

Do tego kraju trzeba mieć dużo cierpliwości i nikt nie będzie tak cię tak zaczepiał jak w Egipcie. Non stop. Dla nich jesteś po prostu czymś więcej niż kosmitom. Bez pardonu podejdą do Ciebie i będą z Tobą rozmawiać. Nie można się tego się bać. Oni tacy są.

Polecam moją ulubioną stronkę: gdzie wiem co się dzieje w Egipcie.
https://egypt.liveuamap.com/
ga / 82.45.225.* / 2013-08-13 23:52
WITAM!JEZELI KTOS JEST ZAINTERESOWANY KUPNEM PIEKNYCH APARTAMENTU W SHAM EL SHEIH CZYLI EGIPT CHETNIE POMOGE. MAMY BARDZO DUZO DOBRYCH OFERT!POLECAM WARTO ZAINWESTOWAC.POMAGAMY W ZALATWIENIU WSZELKICH DOKUMENTACJI. JEST ROWNIEZ MOZLIWOSC ZOBACZENIA MIESZKANIA PRZED KUPNEM GDZIE FIRMA POKRYWA CZESC KOSZTOW.WIECEJ INFORMACJI I ZDJEC PRZESYLAMY NA E-MAIL.MOJ E-MAIL TO: monikatrybuszek@googlemail.com
Sylvia131 / 91.215.237.* / 2021-07-12 16:02
Witaj
Czy nadal zajmujesz się sprzedażą nieruchomości
w Hurghadzie. Jestem zainteresowana.
Dziękuję za szybką odpowiedź
krystyna281 / 84.234.5.* / 2015-04-02 13:10
Witam a coś małego i taniego
NIERUCHOMOŚCI SHARM EL SHEIKH / 37.47.134.* / 2012-11-11 00:31
Po pierwsze ceny od 2008 roku wzrosły, co więcej po kryzysie politycznym wynikającym z "arabskiej wiosny"- więcej tutaj: http://sharm-el-sheikh.pl/inwestuj-w-slonce-teraz/. Po drugie cytowani "specjaliści" zdążyli się już z rynku wykruszyć. Po trzecie deprecjonowanie Sharm el Sheikh jako miejsca godnego uwagi mija się z celem, głównie ze względu na to, że na Synaju nieruchomość można zbyć przed upływem pięciu lat, co w Hurgdzie jest niemożliwe, chyba że nabędzie się nieruchomość na zasadzie "lease hold"... tak samo jak w Sharmie. Na podobnych zasadach Hong-Kong dzierżawili od Chińczyków Brytyjczycy do 1997 roku i jakoś nie przeszkadzało im to w inwestowaniu ogromnych na przestrzeni stulecia pieniędzy. Proponuję nie analizować tematów po łebkach, z zagłębiać się w szczegóły. Skoro o szczegółach mowa: http://egypt-riviera.pl/inwestuj-w-slonce/. Co w artykule bardzo cenne, to uwaga by zawsze korzystać ze sprawdzonych i doświadczonych prawników znających lokalny rynek.
egypt_riviera / 2012-10-01 21:13
Zakup mieszkania pod kątem tylko inwestycyjnym to jedno. Ale to nie wszystko, można tam spędzać wakacje, bądź... emeryturę :) http://sharm-el-sheikh.pl/emerytura-pod-palmami-tak/

www.egypt-riviera.pl
kabod / 197.134.191.* / 2012-09-20 18:09
Mam do sprzedania tanio mieszkanie w Hurghadzie, polozone nad morzem, blisko centrum miasta oraz lotniska. Ochrona 24h/dobe, internet, satelita. W okolicy markety, apteki, pralnie, kawiarnie, restauracje.
kingabod22@hotmail.com
Witam,
Posiadam mieszkanie w Hurghadzie, nowowykonczone. Chcialbym je sprzedac. Powierzchnia 52m2, 1 sypialnia, 1 salon, kuchnia oddzielna, balkon. Mieszkanie zadbane i przytulne.
Mieszkanie polozone nad morzem, blisko centrum miasta oraz lotniska i El Gouny. Ochrona 24h/dobe, internet, satelita. W okolicy markety, apteki, pralnie, kawiarnie, restauracje, hotele, disco, centra handlowe. Jestem wlascicielem, wiec bez zadnych posrednikow i prowizji sprzedam. Moge przeslac zdjecia na maila lub mozna zobaczyc na miejscu.
kingabod22@hotmail.com
Elzbieta729 / 217.83.153.* / 2022-02-26 15:30
Ile kosztuje to twoje mieszkanie i czy aktualne?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
karlinek / 212.96.244.* / 2012-05-29 13:12
Ludzie, to w Polsce można teraz kupić najlepsze nieruchomości i zrobić dobry biznes. Widzieliście ceny za hale i magazyny Jartomu? Od lat nie było takich cen - polecam wam tylko jedno - inwestowanie. Kto dysponuje odpowiednim kapitałem?
Egypt Riviera / 31.60.96.* / 2012-04-18 15:18
Dlaczego warto inwestować właśnie teraz?

O dojrzałości rynku nieruchomości najlepiej świadczy stabilność cen w czasie, gdy według analityków powinny one drastycznie spadać. Tę właśnie dojrzałość i stabilność udowodnił rynek nieruchomości w Egipcie w 2011 roku!

Podczas gdy wartość domów i mieszkań w Europie czy USA leciała na łeb na szyję z powodu światowego kryzysu, w Egipcie pomimo lokalnych zawirowań politycznych spowodowanych rewolucją, ceny za metr kwadratowy nieruchomości utrzymały swój dotychczasowy poziom.

Głównym tego powodem jest fakt, iż większość mieszkań i domów zlokalizowanych nad Morzem Czerwonym zakupiona została za gotówkę, co pozwoliło uniknąć problemów związanych z bańką spekulacyjną wywołaną przez globalne banki. Ale jest też drugi aspekt zaistniałej sytuacji, czyli ogromny potencjał wzrostowy lokalnego rynku, który największy boom inwestycyjny ma jeszcze przed sobą.

Na przestrzeni ostatnich lat wartość nieruchomości w Sharm el Sheikh rosła przeciętnie na poziomie 8% rocznie. Faktem jest, iż przez „Arabską Wiosnę Ludów” trend wzrostowy został chwilowo wyhamowany, ale jeszcze bardziej znamienne jest właśnie to, iż w jej wyniku ceny nieruchomości nie spadły, a utrzymały swój dotychczasowy poziom, nie przynosząc strat właścicielom.

Zatem aż strach spytać, jaki kataklizm w skali globalnej musiałby się wydarzyć, by można było stracić na inwestycji w nieruchomość na egipskim półwyspie Synaj?

Najstarsza zasada inwestorów brzmi, by lokować kapitał właśnie w kryzysie, bo to jedyna szansa na wysoki zysk. Czy jest więc lepsze miejsce do zainwestowania niż to, gdzie nawet z powodu kryzysu stracić się nie dało?

Plany inwestycyjne dla tego regionu, również pozwalają snuć bardzo realistyczne sny o niebotycznych zyskach z inwestycji w nieruchomości na tym terenie. Dlaczego?

Po pierwsze ogromna przestrzeń, która pozostała do zagospodarowania by dokończyć konsekwentnie realizowaną koncepcję urbanistyczną, jaką jest Sharm el Sheikh. To docelowo spowoduje, iż budowane obecnie osiedla, w przyszłości staną się tymi zlokalizowanymi najbliżej linii brzegowej Morza Czerwonego, a tym samym będą najbardziej wartościowymi nieruchomościami w całym mieście.

W dalszej odległości od linii brzegowej realizowane są obecnie ogromne przedsięwzięcia na imponującą wręcz skalę, takie jak np. CityStar, o którym więcej przeczytać można tutaj ( http://sharm-el-sheikh.pl/miasto-w-miescie/). Tego rodzaju inwestycje staną się bodźcem do wzrostu cen nieruchomości w sąsiedztwie, podnosząc prestiż całego kurortu.

Bodźcem do wzrostu wartości nieruchomości stanie się również niewątpliwie planowany most, który połączy Sharm el Sheikh z Arabią Saudyjską. Stworzy to zupełnie nowe realia, niespotykane od 1948 roku poprzedniego stulecia, kiedy to powstało państwo Izrael, rozdzielające świat arabski na dwie części. Bezpośrednie połączenie połączenie z bogatszą częścią świata arabskiego nie może pozostać bez wpływu na wartość nieruchomości i rozwój Synaju. Więcej informacji o samym moście tutaj (http://sharm-el-sheikh.pl/most-marzen/.)

Reasumując, stabilność lokalnego rynku nieruchomości, oraz planowane kolejne inwestycje na tym terenie, powodują iż w tej chwili właśnie jest najlepszy moment na ulokowanie tu kapitału. Bardzo atrakcyjne w skali światowej ceny za metr kwadratowy nieruchomości, powodują, iż lokalny rynek ma ogromny potencjał wzrostowy.

www.egypt-riviera.pl
milenaegipt / 83.23.178.* / 2011-12-29 23:09
Chętnie pomogę kupić mieszkanie w hurghadzie
Elzbieta729 / 217.83.153.* / 2022-02-26 15:32
Proszę mi powiedzieć Jaka procedura zakupu wygląda w Egipcie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mieszkajwegipcie / 41.153.153.* / 2011-09-22 22:48
Witam serdecznie,

mieszkam w Sharm el Sheikh od ponad 4 lat, a obrotem na rynku nieruchomosci zajmuje sie od ponad 2 lat.
Nasza działalność to sprzedaż oraz wynajem wysokiej jakości apartamentów
i willi na egipskim rynku wtórnym, oraz sprzedaż nowych, w trakcie realizacji, tzw. Off Plan


Dzięki pozycji, jaką osiągnęliśmy, deweloperzy skłonni są proponować nam dużo korzystniejsze warunki niż indywidualnym inwestorom, czy innym agencjom. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie ofert, dostosowanych do potrzeb kupującego, tak, aby sprostać oczekiwaniom coraz większego grona naszych Klientów...
Skupiając się wokół tej polityki - apartamenty z naszej oferty mają niższą cenę od apartamentów w kompleksach o porównywalnej lokalizacji, standardzie oraz fazie realizacji. Nieruchomości te, dzięki wynegocjowanym przez nas preferencyjnym warunkom, są tańsze niż w oficjalnym cenniku dewelopera czy u innych agentów. Są to jednak oferty ograniczone czasowo ze względu na negocjowane, atrakcyjne warunki sprzedaży.

KosatkaDiscovery Ltd. świadczy również wszelkie usługi po sprzedażowe, związane z zakupioną nieruchomością (obsługa prawna, procedury wizowe, aranżacja wnętrz, meblowanie nieruchomości, konsultacje, jak również wynajem nieruchomości poprzez nasz departament wynajmu.

Zapraszam serdecznie na strone www.mieszkajwegipcie.pl

Pieniądze reinwestowane przynoszą większe zyski. Jak zwiększyć szybkość obiegu swoich pieniędzy poznasz w tym artykule.

Zainwestuj 20.000 zł i pożyczone z banku 180.000 zł, aby kupić nieruchomość (w dobrym miejscu) inwestycyjną (na wynajem) za 200.000 zł. Zamiast pozwolić, żeby wartość netto nieruchomości się zwiększała – co 2 lata pożyczaj kwotę o którą wzrosła jej wartość i inwestuj w nową nieruchomość przy 10-procentowym wkładzie własnym.

Przyjmując tylko 5% wzrost wartości nieruchomości rocznie, oraz że przychód z czynszów jedynie pokrywa koszty, po 7 latach wartość Twojego majątku netto to 273.198zł. Dla porównania, przy inwestycji w fundusz inwestycyjny 20.000 o 5% wzroście rocznie, wartość netto Twojego majątku to tylko 28.142 zł (minus podatek i opłaty manipulacyjne). Średni roczny zwrot dla podanych inwestycji to odpowiednio 180,9% i 5,8%.

Wybór należy do Ciebie.

Kieruj się zasadami wielkich inwestorów:
Zainwestuj pieniądze w aktywa
Odzyskaj zainwestowane przez siebie pieniądze
Pozostań osobą kontrolującą zakupione za nie aktywa
Przenieś pieniądze w nowe aktywa
Odzyskaj zainwestowane pieniądze
Powtórz cały proces.

To działa.
ddat / 83.26.127.* / 2011-01-31 14:52
tyle z biznaesu
pulcherina / 109.243.43.* / 2010-07-05 20:02
INTERESUJE MNIE KUPNO TAKIEJ NIERUCHOMOŚCI ALE NIE DOCZYTAŁAM SIĘ NIGDZIE NA CZYM POLEGA WYNAJĘCIE PO ZAKUPIE ,.CZY TURYŚCI MAJĄ TAKIE SAME WARUNKI JAK Z WYCIECZEK PRZEZ BIURO NIERUCHOMOŚCI (TJ.JEDZENIE W FORMIE SZWEDZKIEGO STOŁU?)I JAKI JEST FAKTYCZNY KOSZ UTRZYMANIA I ZYSKU ...POZDRAWIAM
samja / 83.24.241.* / 2011-09-04 01:25
W odpowiedzi na Twoje pytania: turyści mają dostęp do szwajcarskiego stołu, mogą jeść aż pękną, potem mogą pić aż ich rozerwie. Tyle tylko że musisz im to zapewnić sam... Najlepiej i najtaniej powkładać im podczas snu po lasce dymanitu w odbyty...
kinga.mierzwa / 41.238.128.* / 2010-09-24 21:26
jezeli chodzi o kupno mieszkania w sharm el sheikh chetnie pomoge. Mieszkam na miejscu i mam dostes do i projektow i juz przygotowanych mieszkan do sprzedazy. moj mail kingamierzwa@wp.pl
INTERESUJE MNIE KUPNO TAKIEJ NIERUCHOMOŚCI ALE NIE DOCZYTAŁAM SIĘ NIGDZIE NA CZYM POLEGA WYNAJĘCIE
Agnieszka Sz. Wrocław / 41.153.174.* / 2010-04-06 17:18
20 marca 2010 kupiłam prześliczny apartament w Sharm El Sheikh. Skorzystałam z obsługi agencji Ruszel Properties. Miło, profesjonalnie no i po polsku! Właścicielką jest Polka - Pani Kasia - przesympatyczna i zawsze uśmiechnięta (pozdrowienia dla jej męża Emada). Wytłumaczyli bardzo szczegółowo całą procedure zakupu i potem obsługi prawnej. Jesteśmy z mężem bardzo ale to bardzo zadowoleni.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania, chętnie pomogę.
Mail do Pani Kasi: info@ruszelegypt.com
i ty dasz rade / 87.99.39.* / 2010-02-07 15:28
Wcale nie trzeba wyjeżdżać do Egiptu by zarabiać na mieszkaniach.
W Polsce też można zarobić i to nie na wynajmie a na handlu nieruchomościami. To właśnie przedstawia pan Marcin w swoim poradniku.
To naprawdę możliwe sprawdź sam na http://www.e-poradniki.e-biznes.org/
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy