Forum Forum prawneGospodarcze

Kupno mieszkania - jaką umowę podpisać z deweloperem?

Kupno mieszkania - jaką umowę podpisać z deweloperem?

Wyświetlaj:
Justyna927 / 79.184.252.* / 2017-11-30 08:59
Ja też jestem zdania, że najlepiej skonsultować się z notariuszem w sprawie umowy. My pierwsze co zrobiliśmy to umówiliśmy się z deweloperem, ze umowę podpisujemy u Notariusz Zarzyckiej. Nie chcieliśmy nawet żeny deweloper wybierał notariusza. Chcieliśmy postawić na kogoś z renomą i doświadczeniem.
kamil328 / 213.192.93.* / 2013-11-07 15:07
"Nabywcy mieszkań niejednokrotnie kupując mieszkanie stoją przed dylematem zawarcia umowy z deweloperem w formie umowy przedwstępnej, bądź rezerwacyjnej lub też umowy deweloperskiej." 4


A co to za dylematy? Ustawa jasno określa kiedy zawieramy deweloperską a kiedy przedwstępną. Nie można sobie "wybierać" formy umowy. Ktoś kto tak robi (deweloper, kupujący) działają wbrew ustawie...
modest / 89.230.199.* / 2013-08-23 19:39
najlepiej skonsultować sprawę z notariuszem, my kupując tak zrobiliśmy ale wcześniej sprawdziliśmy dewelopera czy jest uczciwy itd. Ponieważ okazało się że rok wcześniej kupiła od niego mieszkanie nasza znajoma dokładnie wybadaliśmy temat, łatwiej było nam podjąć decyzję kiedy "znaliśmy" dewelopera, zresztą z tego co się dowiedzieliśmy to buduje już 20 lat w całej Polsce
Kasia987 / 89.228.11.* / 2013-05-21 19:23
Chcę kupić mieszkanie od dewelopera. Jak się okazuje ogłoszenie o sprzedaży mieszkań weszło przed wejściem w życie ustawy deweloperskiej. Kupować ? Jak się zabezpieczyć przed numerami dewelopera. Pomoże ktoś?

Najnowsze wpisy