Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

kupno mieszkania od dewelopera

kupno mieszkania od dewelopera

hellka / 2011-11-10 12:36
Upatrzyliśmy sobie projekt mieszkania, które dopiero ma powstać, jest po prostu idealne dla nas, jednak mamy obawy przed rynkiem pierwotnym nieruchomości, szczególnie po tych wszystkich aferach związanych z deweloperami-oszustami, jak powinno wyglądać kupno mieszkania od dewelopera, czy możecie podzielić się z nami swoimi radami, doświadczeniami?
Wyświetlaj:
JoannaMaj / 5.173.32.* / 2020-04-14 13:39
ja się totalnie nie znam, więc poprosiłam o wsparcie agencję – z polecenia przyszłam do Krupa Nieruchomości, zajęli się moją sprawą tak szybko, że ani się obejrzałam, a już miała kilka fajnych opcji do wyboru.
venise / 5.173.32.* / 2020-03-20 21:27
Dla mnie najlepszym sposobem jest kupowanie mieszkania z pomocą biura nieruchomości, bo mają najatrakcyjniejsze oferty. No i pomagają załatwić wszystkie papierkowe sprawy, których nienawidzę, służą wiedzą, radą i pomocą. Od siebie polecam biuro Góralczyk Nieruchomości.
Bosio3 / 83.24.65.* / 2020-02-12 10:28
Moje doświadczenie jest takie, że jak wybierzesz sobie dewelopera z renomą to nie będziesz się mieć o co martwić. Ja tak miałam z Home Invest, to była czysta formalność, a moja znajoma wybrała inwestycję jakiego no-name dewelopera i szarpała się z nimi półtora roku.
hiporady / 2011-11-17 11:44
Bardzo popularny sposobem płatności jest płatność w systemie 20/80. Oznacza to, że przy podpisywaniu umowy płacisz 20% wartości nieruchomości, a kolejne 80% przy odbiorze mieszkania. Istotne jest, aby wpłacać pieniądze na rachunek powierniczy, z którego deweloper nie będzie mógł wypłacić pieniędzy, aż do zakończenia inwestycji. Powinnaś sprawdzić też dewelopera w KRSie, sprawdzić księgi wieczyste działki na której powstaje nieruchomość. Jeżeli będziesz mieć wzór umowy możesz skonsultować ją z prawnikiem, lub samemu wyszukać klauzuli abuzywnych bądź innych niekorzystnych z twojego punktu widzenia.
wioola / 2011-11-10 14:45
mam takie same obawy, dlatego nie kupiłabym mieszkania na etapie dziury w ziemi, od dewelopera mogłabym wziąć pod uwagę tylko w wypadku, gdy zaczyna się wyprzedaż mieszkań już wybudowanych, gotowych, ale poszukuję mieszkania na rynku wtórnym, ceny jednak przytłaczają
xxxxxxx / 2011-11-10 13:41
Najlepiej zrobicie jeśli udacie się do doradcy finansowego, który przedstawi Wam wszystkie kruczki, gdyż zajmuje się tym na co dzień

Najnowsze wpisy