Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Kupno sztabek złota w Niemczech

Kupno sztabek złota w Niemczech

Dzxc / 194.29.180.* / 2017-01-05 18:28
Witam,orientuje sie ktos moze jak wyglada kwestia zakupu sztabki zlota w Niemczech? Chodzi mi tutaj mianowicie, gdzie je tanio kupic i ewentualnie pozniej sprzedac korzystnie w przyszlosci. Sa roznego typu porownywarki, w ktorych sa rozne podmioty zajmujace sie handlem zlotem, jednak mam watpliwosci co do bezpieczenstwa takich transakcji. Zamowiona sztabka jest przesylana poczta, po uprzedniej wplacie pieniedzy. Pomijam tutaj juz ryzyko, ze podczas transportu ta przesylka zaginie, ale co najwazniejsze, jaka mam gwarancje, ze zamawiajac sztabke zlota dajmy na to 500 gramowa 24 karatowa, otrzymam faktycznie to co zamowilem. Moze sie bowiem okazac, ze gorna warstwa jest faktycznie ze zlota, a w srodku bedzie zupelnie cos innego. Samemtu tez ciezko stwierdzic czy zloto to faktycznie jest 24 karatowe. Z tego co sie orientuje zakup zlota w Niemczech jest rowniez nieopodatkowany, mam tutaj na mysli VAT. Problemem staje sie jednak zakup sztabko, ktora kosztuje wiecej niz 15000 euro, wowczas trzeba podawac swoje dane i jest to gdzies rejestrowane. Jest to z kolei wspaniala informacja dla zlodzieji, ktorzy jesli tylko dostana dostep do tych informacji, z pewnoscia odwiedza mnie noca. Niby takie dane sa chronione, ale kazdy z nas wie jak to w praktyce wyglada. Nie wiem czy to oprawda, ale zakup starego zlota w Niemczech pozwala na ominiecie tego przepisu rejestrowania osoby, ktora je kupuje. Jak to rowniez wyglada, jesli sprzeda sie to pozniej z zyskiem? Trzeba to tam opodatkowac? Mam tutaj na mysli osobe, ktore na stale mieszka w niemczech, tzn. prawo polskie i ewentualne podatki dla panstwa Polskiego nie wchodza tutaj w gre, dlatego zaznaczylem na poczatku. Z gory dziekuje za ewentualna pomoc w tym zakresie osobom, ktore maja rozeznanie w tym temacie.
Wyświetlaj:
Mennica Skarbowa / 91.145.156.* / 2022-01-17 09:51
Jeżeli chcielibyście inwestować bezpiecznie i jednocześnie skutecznie przechowując wartość swoich oszczędności to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Mennicy Skarbowej gdzie będziecie mogli znaleźć szeroki wybór produktów inwestycyjnych zarówno złote i srebrne monety, sztabki, czy również biżuterię i kamienie szlachetne. Nasza obsługa pozostaje do dyspozycji, do tego z krótkimi terminami realizacji.
OlekBoz / 89.161.77.* / 2021-10-25 11:25
Jeżeli szukacie naprawdę dobrych ofert na zakup złota, srebra i kamieni szlachetnych to warto zwrócić uwagę na propozycje od Mennica Skarbowa, bo tutaj też kompletujemy nasze zabezpieczenie na przyszłość, czy jako prezent dla dzieci :)
cichy8668 / 5.173.252.* / 2020-04-01 15:13
Temat akualny?
natalia depozyty / 93.105.121.* / 2020-03-31 12:20
jeżeli nadal sie zastanawiasz odezwij sie
na chwile obecna jestem przedstawicielkę jedynej firmy które oferuje sprzedaż metali szlachetnych na instagramie natalia_depozyty możesz zobaczyć jak to wyglada i uzyskać informacje o firme w której jestem przedstawicielką
Piotr6608 / 31.0.74.* / 2021-08-26 11:14
Witam chciałbym z panią porozmawiać na temat złota
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Robur24 / 188.147.96.* / 2020-11-20 07:50
Jakiś namiar?
cccc / 212.7.215.* / 2018-09-03 15:03
Im większa niepewność polityczna, tym bardziej złoto zyskuje, więc teraz jest całkiem niezły moment, żeby dokupić. Ogólnie stawiam na złote monety, bo łatwiej mi się je przechowuje. Mam specjalny segregator i wydzielony mały sejf. Nikt nawet nie wie, że coś takiego mam i to chyba podstawowa zasada. Jak chcesz po prostu kupić złoto najwyższej próby, a po pewnym czasie bez problemów sprzedać to mennica24.pl.
mart1955 / 2018-08-20 10:12
Nie ma najmniejszego problemu z zakupem złota za granicą, tylko kwestia wyboru odpowiedniego dealera. Ja kupowałem zazwyczaj w CoinInvest https://www.coininvest.com/pl/, zakupy przebiegają jak w każdym sklepie internetowym, cała oferta i obsługa w języku polskim, płatność w PLN, EUR i USD. Dostawa jest ubezpieczona kurierem, musisz podpisać odbiór paczki. Różnica na plus w porównaniu z polskimi dystrybutorami (pomijając ceny oczywiście), że prezentowany towar jest dostępny od razu a nie 15 czy 45 dni po złożeniu zamówienia.
Dzej / 5.173.136.* / 2018-10-06 10:39
Ja kupuję regularnie w Mennicy Kapitałowej - towar jest dostępny w dużych ilościach i od ręki za gotówkę. Cenię sobie to że mogę iść i zapłacić bez rejestracji w systemie i nie stresuje się oczekując na paczkę. Co do walut to chyba wscy dystrybutorzy w Pl przyjmują euro i usd, w końcu to działaność kantorowa.
mi6 / 5.172.255.* / 2017-01-09 14:07
W Niemczech możesz kupić jak i w dowolnym kraju UE złoto, co do sprzedaży z zyskiem-przyglądałem się cenom sprzedaży/skupu w Niemczech jakiś czas temu i szczerze zysk nie jest większy niż odsprzedaż złota w Polsce (no chyba że mieszkasz w Niemczech-, firmy które sprzedają złoto zwykle je też skupują, w internecie jest pełno takich firm, warto sprawdzić też ich wiarygodność, wiele z nich działa na skalę światową. Co do przesyłki, renomowane firmy wysyłając złoto ubezpieczają zakup więc w razie zaginięcia firma ubezpieczeniowa wypłaca odszkodowanie, więc raczej odpada "dochodzenie się" z pocztą. Takie przesyłki są raczej odpowiednio zabezpieczane. Co do oszustw-należy kupować od renomowanych sprzedawców, najlepiej w mennicy (np mennica austriacka sprzedaje złoto)-wtedy dostaje się certyfikat autentyczności i z tym papierem odsprzedaje się złoto (bez certyfikatu nikt ci tego złota nie odkupi). Jeśli boisz się "składu" sztabki może warto kupić złote monety? Za złoto nie płaci się VAT-masz rację. Co do starego złota nie wiem. Zakup powyżej określonej kwoty musi być rejestrowany i tego nie obejdziesz. Ewentualnie można kupować mniejsze ilości co jakiś czas lub w różnych krajach. Co do podatków ważna jest rezydencja podatkowa-co do opodatkowania odsprzedaży złota to już trzeba pytać w urzędach skarbowych tutaj w Finanzamt zapewne(czy jest to opodatkowane czy nie). Jeśli sprzedaż małe ilości to nikt cię za to ścigał nie będzie no ale jeśli będziesz handlował na dziesiątki tysięcy euro może być problem. Poza tym jedna zasadnicza uwaga-złoto kupuje się żeby zabezpieczyć się przed inflacją oraz kryzysami i to raczej w perspektywie co najmniej 10 lat. Nie liczyłbym na twoim miejscu że szybko na tym złocie zarobisz (obecnie złoto tanieje), no chyba że wiesz że czeka nas wielki kryzys w nieodległej przyszłości. Nie obraź się ale po zadanych pytaniach widzę, że słabo się orientujesz w tych zagadnieniach, sugerowałbym inne sposoby oszczędzania, złoto niekoniecznie da ci zarobić możesz się na tym przejechać.
michal434 / 77.65.94.* / 2018-01-07 19:57
A czy wiesz jak sprawa wyglada z zakupem zlota w Afryce i pozniejszej odsprzedazy w np. Polsce. Mam mozliwosc zakupu w cenie 29000dolarow/kg, podatki w kraju wydobycia plus dostawa do PL dodatkowe 8,5%, czy w PL musze jeszcze zaplacic jakies podatki przy sprzedazy? Z gory dzieki za pomoc, pozdrawiam.
Dzxc / 37.201.4.* / 2017-01-10 18:02
Witaj mi6. Dziekuje ci serdecznie za konkretna i rzeczowa odpowiedz. Masz racje, ze slabo sie orientuje, bo nigdy z tym tematem nie mialem stycznosci. Slyszalem tylko rozmowe na ten temat, dlatego mnie to zainteresowalo. Mam troszke zaoszczedzone, a odsetki w banku jakie sa to kazdy wie. Porostu tak w zasadzie nie oplaca sie tam trzymac jakichkolwiek pieniedzy. Gielda tez odpada, bo to raczej loteria, albo zyskasz albo stracisz. Wolalbym zatem nie ryzykowac. Po tym co napisales, chyba sobie te sztabki zlota odpuszcze.
Dziekuje ci jeszcze raz za poswiecony mi czas.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy