Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Kupno sztabki złota na Allegro

Kupno sztabki złota na Allegro

tenner / 2011-07-26 13:51
Witam
Jestem studentem i mam około 5000 zł oszczędności, których na dzień dzisiejszy nie planuje przeznaczyć na konsumpcję.
Obecnie mam konto oszczędnościowe w ING na żenującym oprocentowaniu ok 3%. Zastanawiam się czy w tych ciężkich czasach, gdy portale grzmią o mogącej niebawem wystąpić niewypłacalności USA warto zainwestować w złoto.
Co sądzicie o tego typu auckjach?
http://allegro.pl/sztabka-zlota-1-uncja-999-od-dominusarx-faktura-i1733182675.html
Czy jest problem z pozbyciem się takiej sztabki po zakończeniu chęci dalszego przetrzymywania złota? Gdzie najlepiej sprzedać taką sztabkę? (Znowu na allegro czy też gdzieś indziej). Jak mają się kursy po jakich można to sprzedać do kursów na stronach typu money.pl?
Wyświetlaj:
Mennica Skarbowa / 89.161.37.* / 2023-05-26 11:40
Odnośnie poszukiwań bezpiecznych opcji inwestycji w sprawdzone aktywa, jak metale szlachetne to serdecznie zapraszamy do naszej Mennicy Skarbowej, gdzie znajdą Państwo szeroki wybór propozycji zarówno sztabek różnej wagi, monet złotych i srebrnych oraz kamieni szlachetnych. Jeśli macie jakieś wątpliwości to oczywiście nasza obsługa postara się doradzić i zadbamy o sprawną realizację zamówień
Mennica Skarbowa / 89.161.77.* / 2023-03-01 09:37
Kluczowe jest zdecydowanie bezpieczne lokowanie oszczędności w metale, dlatego warto wybierać sprawdzonych delaerów złota. Na pewno warto tutaj zapoznać sie bliżej ofercie Mennicy Skarbowej https://www.mennicaskarbowa.pl/ gdzie znajdą Państwo szeroki wybór propozycji zarówno sztabek różnej wagi, monet złotych i srebrnych oraz kamieni szlachetnych. Jeśli macie jakieś wątpliwości to oczywiście nasza obsługa postara się doradzić i postaramy zadbać się o jak najszybszą dostawę.
ccc207 / 212.7.215.* / 2018-09-03 15:10
Ja przez Puls Biznesu trafiłem na mennica24.pl i już zostałem tam. Sztabki regularnie złote dokupuję i jest naprawdę tanio, jeżeli weźmiesz pod uwagę konkurencję.
milej / 178.218.229.* / 2013-01-10 23:52
ja postanowiłem przenieść swoje oszczędności z TFI w złoto. szczerze to nie polecam się pakować w TFI z uwagi na zagmatwany sposób rezygnacji z usług tych towarzystw - chcą żeby wieczenie dokładać do nich pieniędzy mimo iż od lat przynoszą straty i jeszcze pobierają opłaty za ryzyko i za zarządzanie - rozbój w biały dzień. Obligacje w czasach kiedy państwa bankrutują to samobójstwo finansowe. Stąd pomysł złota - powszechnego od lat. Kupiłem sztabki z dostawą do domu po atrakcyjnych cenach od jednej z warszawskich firm- Pay Trade. Dodatkowo zostałem wliczony w poczet ich inwestorów i bez zobowiązań czy problemów takich jak w TFI mogę dokonać alternatywnych inwestycji z pasywnych dochodem (zamiast aktywnej straty jak w TFI). Polecam zapozać się z ich ofertą na www.paytrade.eu
niezłe jaja / 83.22.47.* / 2013-01-12 11:07
O czym ty piszesz ? zagmatwany sposób rezygnacji z tfi?chcą żeby wiecznie dokładać do nich pieniędzy?? Wypisujesz kompletne bzdury, a to na co tak naganiasz to jakas piramidka, niema tam mowy o żadnym złocie tylko o udziałach w jakiejś magicznej matrycy, ot takie czary mary dla naiwnych.
GDA66TY / 2011-07-27 23:49 / Tysiącznik na forum
Proponuję kupno akcji sp. SKOTAN.
początkującyy / 91.216.213.* / 2011-07-27 17:41
Podłączam się pod pytanie.
ad... / 95.108.87.* / 2011-07-26 15:21
Kurs zlota jest najwyzszy w swojej historii, czy nie uwazasz ze to ryzykowna inwestycja, szczegolnie w stosunku do lokat, z których korzystasz, czy znasz tak dobrze ten walor by okreslic ile wzrosnie albo wiedziec kiedy go sprzedac zeby z inwestycji o zasiegu roku nie zrobila sie na nastepnych 50 lat... tak ku rozwadze tylko pisze, poza tym nawet w przypadku malych sum dywersyfikacja jest elementem waznym.
tenner / 2011-07-26 17:51
Wydawało mi się, że przy takich zawirowaniach na rynku walut złoto to najpewniejsza inwestycja.
Jak radziłbyś zdywersyfikować taką niewielką kwotę? Jakie lokaty są najkorzystniejsze biorąc pod uwagę zmiany w sposobie naliczania podatku Belki? Obecne konta oszczędnościowe coraz mniej mnie interesują, bo nie potrafią nawet obronić pieniędzy przed inflacją (np moje OKO w ING).
ad... / 95.108.113.* / 2011-07-27 23:08
Wydawało mi się, że przy takich zawirowaniach na rynku walut złoto to najpewniejsza inwestycja.
Byc może... ale byc moze zawirowania sie skoncza... nikt tego nie wie patrzac na fundamenty, podejscie techniczne moze cos wiecej powiedziec.
Polecam sledzic promocje w zakresie lokat, zdarzaja sie wyzsze od inflacji (niestety nieznacznie wiecej). Jest jednek pewnosc - znaczaca duzo wiecej w tych czasach.
Natomiast inwestycje w surowce wymagaja pewnej wiedzy... nikt tez nie mowi ze jej nie masz, lub nie zdobedzeisz w szybkim tempie:) powodzenia
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy