Forum Forum inwestycyjneFundusze

kupować już czy jescze czekać ??

kupować już czy jescze czekać ??

maggda23 / 83.10.226.* / 2007-08-20 16:34
j.w
Wyświetlaj:
cortez / 2007-08-20 22:24 / Bywalec forum
Ciekawe jak długo jeszcze będą pojawiały się na forum takie wątki. Czyli inne pytanie: ciekawe jak dlugo jeszcze potrwa uświadomienie forumowiczom, że nie ma na takei pytania dobrej odpowiedzi. Nikt z Nas nie jest w stanie Ci powiedzieć. Jak byśmy wiedzieki kiedy kupować, sprzedawać to byśmy tutaj nie pisali, a korzystali z uroków życia, podróżowali, odpoczywali i na pewno znalazłabyś nas na pierwszych miejscach najbogatszych forbsa:)
Jedynie możemy tu nasze zdanie na ten temat napisać. Moje jest takie: zależy co chesz kupować (akcyjne, obligacyjne, itd.), na ile planujesz inwestycję, jakie ryzyko akceptujesz. Inwestować można zawsze, więc warto wiedzieć w co w danm momencie, a nie kiedy:)
Podrawiam
mario30 / 2007-08-20 21:31
Ostatnie notowania na giełdzie amerykańskiej zdają się sugerować nadchodzące odwrócenie obecnego trendu spadkowego, ale nie portwa ono długo. Wyciągniemy może na maks. 8%, a potem zjazd w dół po zboczu "Rowu Mariańskiego":)
TaS / 2007-08-20 16:57 / Tysiącznik na forum
nooooo...

Magda prostrzych pytan stawiac nie mozesz?
maggda23 / 83.10.245.* / 2007-08-20 20:24
wiedziałam ze wy dwaj napiszecie mi cos w tym stylu..........
radziej / 2007-08-21 21:48 / Bywalec forum
Magda, my dwaj wiemy, że nas lubisz, dlatego tak za Tobą jesteśmy jak mur...
TaS / 2007-08-20 23:08 / Tysiącznik na forum
ale choc szczerze...
Observer / 156.17.180.* / 2007-08-20 20:15
Teoretycznie kupować, bo jutro będzie tanio po dzisiejszych minusach w NY, ale co potem ? Różni Petru ostrzegają przed falą spadków, a z kolei wielu innych anali mówi o uspokojeniu w tym tyg. Do tego jeszcze w piątek dane o cenach nieruchomości w USA, więc może jeszcze poczekać do piątku ?
Tak więc dalej nie wiemy czy to już samo dno dołka, czy jeszcze "Rów Mariański" przed nami :(((
Najwyżej będziemy wskakiwać w biegu do pociągu relacji Dołek - Nowe Szczyty :)))
Na razie stoimy na stacji i nic nie rozumiemy z rozkładu jazdy :P Zupełnie nieczytelne są godziny odjazdów :)
TaS / 2007-08-20 23:10 / Tysiącznik na forum
tjaaa....

Observer tysieczny raz powtorze... kupujac na raty zawsze jestes jedna noga w pociagu :) a jedną bezpiecznie na peronie. zaleta taka, że na fundach Cie nie rozerwie...

aha uwzględnij poślizg wyceny :)
Observer / 156.17.180.* / 2007-08-21 12:26
...
Observer tysieczny raz powtorze... kupujac na raty zawsze jestes jedna noga w
pociagu :) a jedną bezpiecznie na peronie.

Nie, dzięki TaS :) Na raty, to ja mogę sobie zjeść tort, bo tak jest najprzyjemniej :) ale w fundusze lubię inwestować zdecydowanie, czyli wszystko. Tylko wtedy namacalnie widzę jak mi przyrasta (albo spada:) i pamiętając jeden termin wyceny mam jasny punkt odniesienia. To ułatwia też szybką ocenę zagrożenia i decyzję czy zwijać żagle.
Po prostu albo zyskuję sporo, bo od całości kapitału od mniej więcej początku fali wzrostowej, albo tracę i wtedy jednym ruchem mogę umorzyć cały rejestr, kiedy zanosi się na długi zjazd ze szczytu. Opóźnienia są niewielkie, bo umorzenie następuje już następnego dnia od złożenia zlecenia. Kupno też na następny dzień, więc czas reakcji naprawdę nie jest tu wielkim problemem. Przynajmniej jest przewidywalny. Od 4 lat tak inwestuję i do tej pory się nie zawiodłem - sporo strat udało mi się już zminimalizować, a i na fale wzrostowe nie spóźniałem się zbytnio :) A prowizje ? Po pierwsze raz w roku w wielu funduszach przysługuje bezpłatny powrót, czyli reinwestycja, a nawet jak mi już po raz drugi nie przysługuje, to i tak lepiej ponieść prowizję niż dostać 10 albo i dużo więcej procent w plecy
Egzorcysta / 2007-08-21 02:25 / portfel / "Farciarz na giełdzie"
No ja zaczynam na raty z dzisiejsza wycena PZU Misia. Sprzedalem go fuksiarsko przed spadkiem -8% i powoli kupuje na nowo.
gregorek1979 / 2007-08-21 02:48 / Bywalec forum
Dlaczego akurat ten mis???
przeczucie czy........
TaS / 2007-08-21 12:00 / Tysiącznik na forum
pewność...

egzorcysta ma kontakty z rybami ktore kieruja tym calym interesem na gieldzie... i wiesz :)
oni mu powiedzieli, ze napewno bedzie ostro rósł... juz to przygotowali :)
kiler1 / 2007-08-21 18:01 / Bywalec forum
observer popieram jestem zwolennikiem takiego inwestowania w fundy rowniez, pozdrawiam
Observer / 156.17.180.* / 2007-08-21 21:41
Dzięki Kiler1 :) Może niektórym to się wyda zbyt ryzykowne, ale ja lubię właśnie tak inwestować - agresywnie - zmasowany atak lub pełny odwrót na pozycje wyczekiwania, by w sprzyjającym momencie znów zaatakować wszystkimi siłami :) Również Cię pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy