Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kurski: Widacki musi odejść z komisji ds. nacisków na służby

Kurski: Widacki musi odejść z komisji ds. nacisków na służby

Wyświetlaj:
man13 / 2008-03-18 21:53 / Tysiącznik na forum

Wniosek Prawa i Sprawiedliwości został odrzucony przez komisję stosunkiem głosów 4 do 2.

I tym milym akcentem konczymy dzisiejszy program.
Dobranoc.
Tomwic / 2008-03-18 19:57 / Bywalec forum
Chętnie bym nie oglądał i nie słuchał już pana Kurskiego.
Działa na mnie depresyjnie...
PIC jak PIS / 80.53.15.* / 2008-03-18 18:29
Obserwator jestes tak samo zalosny,jak KURSKI I FERAJNA.
Tomwic / 2008-03-18 19:54 / Bywalec forum
Tak...to samo towarzystwo wzajemnej adoracji, przeświadczone głęboko o własnej Boskiej nieomylności.
obserwator / 2008-03-18 17:25 / Tysiącznik na forum
Powołanie tej komisji przez Sejm, jest obrazą wyborcow i na zawsze zapisze sie jako marnotrastwo publicznego pieniadza z podatkow i pozyskanych bogactw z ziemi. Długi narastaja, a posłowie zamiast oszczędność mieć za cnotę, zmierzaja ku zatraceniu. Posłowie PO przez glupotę młodych naiwnych wyborcow zostali wybrani i czynia potworne niepowetowane straty. Klamstwo bylo u progu wyborow, także w okresie wyborow i wychodzi teraz po wyborach. To nie są elity wladzy rozumiejące wartość słowa, pieniądza, ida w zaparte, az do śmieszności. Komisja z tym skladem poselskim winna natychmiast samorozwiązać sie. Zadna z Komisji nic dobrego nie wniosła, bo żadna z nich nie posiada wladzy a politycy udaja że Komisje sa niezbedne ale wvcale tak się nie dzieje,
obserwator / 2008-03-18 20:39 / Tysiącznik na forum
Telewizornia pokazuje co mowia politycy partii PO , utrzymywani za podatkowe pieniądze tzn. posłowie z budzetu sejmowego, partia z budzetu partyjnego - sa to olbrzymie pieniądze niewspólmiernie wielkie w stosunku do małych efektow wynikających z pracy na rzecz dobra wspólnego. Nie mam absolutnie zadnego zaufania do ich kalsy i zdania nie zmienię. Arogancja wypowiedzi, nieszczerość, rozbiegane oczy, falszywy wyraz twarzy to elementy ktore można dostrzec przy każdej wypowiedzi. Dziennikarze jak nie zaczną pisac prawdy o dzisiejszych eletach rządzących to niebawem stana sie bezrobotnymi, bo nikt nie bedzie czytał nieprawdziwej, zionącej jadem prasy. Jeżeli władza wykonawcza nie zmieni sie i nie wsłucha w oczekiwania zwykłych Kowalskich, dobrze to dla niej się nie skończy, Organizowanie życia na wzór pędzących szczurow wraz z owcami strzyżonymi bez litości, a pozstawienie biedy samej sobie , spowoduje śmierć i zniszczenie. Dla przykładu już zaczynają się rozsypywać szpitale mimo że olbrzymie pieniądze podatników sa marnowane a ludzie umieraja nie mogąc dostać się do lekarza a jak się dostana to są przenoszeni, wypisywani. Jeżeli tak m awyglądać organizacja naszego państwa jak wygląda teraz służba zdrowia, to Boże broń przed takimi beznadziejnymi rządzącymi.
MN4 / 80.51.231.* / 2008-03-18 19:33
Pomogę ci.
1. Udowodnij zdania ze zwrotami: zatracenie, niepowetowane, kłamstwo, zaparte, śmieszność.
2. Wielkie kwantyfikatory: żadne, zawsze. Zdania je zawierające w logice są z definicji nieprawdziwe.
obserwator / 2008-03-18 20:43 / Tysiącznik na forum
zwrotow mogę więcej przytoczyć i bedą wszystkie prawdziwe, dla tego rzadu cały słownik nie wystarczy, tak mizerne są jego efekty pracy. To każdy widzi, tylko zakochani nie widzą. Poczekam, aż zauroczenie przejdzie a wówczas wszyscy zobacza, że król jest nagi.
man13 / 2008-03-18 21:46 / Tysiącznik na forum
... bo milosc oslepia. Z wyjatkiem milosci ksiedza do dzieci i PiS-u do narodu.
Aramis 10 / 83.22.227.* / 2008-03-18 18:02
Jakoś dawno nie dawał Pan głosu , Drogi Obserwatorze.
Szkoda, że nie udziela się Pan częściej. Pańskie wypowiedzi świadczą bowiem o ogromnej pogardzie jaką Pan ( typowy zwolennik PiS ) żywi dla ludzi.
Gdy PiS sprawował swe rządy w bizantyjskim stylu jakoś Pana nie było widać. Nie pisał Pan o marnotrawstwie środków wydawanych na bezsensownie tworzone resorty i stanowiska. Nie grzmiał Pan gdy PiS tworzył dziwne stanowiska wicepremierów ( bez teki) oraz ministrów w ilości niespotykanej w Polsce po 1989 roku. Ani się Pan pewnie nie zająknął gdy w poprzednim parlamencie z inicjatywy Pańskich idoli powstawała inna komisja sejmowa ,tzw. bankowa , która zresztą niczego nie wyjaśniła. Nie przeszkadzało Panu gdy z bzdurnego doniesienia p. J. Kurskiego policja zamiast ścigać przestępców trzepała PZU. Nie przeszkadzało gdy w ogromnym tempie wzrastały wydatki na Kancelarię obecnego Prezydenta. Takich przykładów można podać jeszcze całą masę.
Czyżby więc wówczas chodziło o inne pieniądze? Nie z budżetu?
Kłamstwem na szeroką skalę posługiwał się PiS. Zarówno w czasie kampanii jak i w czasie rządów. Taką opinię stosunkowo niedawno przedstawił nie kto inny jak sam K. Marcinkiewicz. On zaś miał okazję doskonale poznać mechanizmy funkcjonujące w PiS.
Generalnie nie jestem zwolennikiem sejmowych komisji śledczych. Ktoś jednak kiedyś taką praktykę zainicjował i sejmowe komisje sa tworzone. Nie może jedak tak być,że jeśli powstanie komisji leży w interesie PiS to jest dobrze a jeśli nie to przeciwnie.
Jeśli jest Pan przeciwnikiem komisji to należało oponować równiez wówczas gdy powstawały poprzednie komisje.
obserwator / 2008-03-18 20:50 / Tysiącznik na forum
nie przekonałeś mnie Aramis 10 > zdania nie zmienię, nie jestem członkiem PIS, wspieralem program PIS bo wydawal mi się jedyny ktory walczyl o dobro wspólne, reszat polityków to mijają się z prawdą i nie dbaja realnie o los zwyklego Kowalskiego. A zwykły kowalski gnie się jak trzcina pod naporem podwyżek, ktore spowodują nieposkromiony wzrost inflacji że ludzie będą umierać z glodu i braku lekarstw > juz się dzieją dramatyczne sceny z życia: kobieta z 4 letnią córeczką wyskakuje przez okno, czlowiek niezadowolony z wyroku sądowego podpala się łatwopalna cieczą i pali się jak pochodnia itd. Czy to jest z ksiązki Londona...księzycowa dolina o ktorej pisarz marzył dla najbiedniejszych. Jeżeli zaczynaja na potęgę strajkować funkcjonariusze to zlo już jest za zakretem.
ndn / 89.229.131.* / 2008-03-18 18:30
szanowny Panie Aramisie - jeśli rozumieć Pana nick jako odniesienie do 3 muszkieterów, to właśnie poprzez ich przygody autor starł się pokazać jak walczyć z zakłamaniem intrygami i prywatą na szczytach władzy. Nie wierzę, że Pana mama (jak wiele mam w Polsce) nie powiedziała choć raz gdy Pan narozrabiał, że jej syn zachwuje się jakby wychowywało go podwórko. Więc czepianie się tej wypowiedzi zdradza (być może nieświadomą) chęć manipulacji. Trudno uważać, że rozgarnięty człowiek rozumiał to jako pozytywną przyganę. Co do komisji - bez względu jaka i ile partii ją tworzy, to akurat ta jest moim zdaniem niepotrzebna. Warto jednak zauważyć, że jej przewodniczący zachowuje się nieco agresywnie. Nie bardzo też rozumiem jak rozsądny człowiekmoże pisać, że ktokolwiek ma jakiegośpolityka za idola. Pozdrawiam.
Aramis 10 / 83.22.227.* / 2008-03-18 19:17
Szanowny Panie NDN:
Z trudem przychodzi mi zrozumieć sens Pańskiej wypowiedzi. Po prostu go nie dostrzegam.
Poruszłem wiele wątków ,według mnie istotnych, Pan zaś odniósł sie jedynie do niewiele znaczącego przykładu zresztą z innego postu a więc zupełnie nieprzystającego do mojej wypowiedzi powyżej.
Skoro jednak wprowadził Pań do rozmowy wątek rodzinny spieszę wyjaśnić, że moja mama nie mogła powiedzieć tego co Pan wkłada w jej usta ( dając wyraz swojej niewiary zresztą ) gdyż faktycznie wychowywalem się ( większość czasu spędzałem na podwórku). Taka uwaga byłaby więc pozbawiona sensu.
Nie rozumiem co to znaczy "czepianie sie wypowiedzi" oraz "chęć manipulacji". Ja drogi Panie jestem człowiekiem prostym. Ktoś chwali się publicznie ,że na podwórku się nie wychował ja dla odmiany przyznaje się do tego ,że na podwórku się wychowałem . O co chodzi?
Według j. polskiego idol to «osoba będąca obiektem czyjegoś szczególnego podziwu, graniczącego z kultem».
Nie rozumiem jak rozsądny człowiek tego może nie wiedzieć.
Bardzo trafnie Pan ujął ,ze akurat ta komisja jest niepotrzebna. Pisałem o tym wyżej. Każda komisja która dobrze służy PiSowi jest potrzebna zaś ta , która może postawić tą partię w złym świetle ( akurat ta ) potrzebna nie jest. Gratuluję kalizmu Panie Obserwatorze.
Oczywiście ,że przewodniczący zachowuje się agresywnie, członkowie komisji ze strony PO mają wielkie kły i straszą dzieci zaś prof. Widacki ma dziwny wzrok. Jedynie Pańscy idole ( zasiadający w komisji przedstawiciele PiSu ) to uosobienie dobra, kultury i wdzięku.
Pozdrawiam również.
ndn / 89.229.131.* / 2008-03-19 16:21
Dziękuję Panie Aramisie za tą wymianę zdań, być może uda się nam ją kontynuować. Podwórko ciebie wychowuje to zwrot powszechny, zostawmy to jednak etymologom lub historykom języka, muszę jednak dpisać, iż zwrotu "mama tak wołała" użyłem niezbyt szczęśliwie wierząc, że zrozumie to Pan to jako przykład, a nie weźmie do siebie - przepraszam jeżeli niezbyt umiejętnie poprzez ten zwrot chciałem pokazać istotę słownej manipulacji tych którzy za cnotę mają wychowywanie się na podwórku. Dodam, że piszący te słowa spędzał czas na podwórku byc może tyle samo co Pan. Natomiast co do idola (polityka), tu nie ma między nami zgody. Uważam, że moja wypowiedź powyżej nie pozwala Panu na wyciągnięcie wniosku, że któregoś mam-jeżeli to czemu PiS, a nie SLD lub PSL czy nieobecne aktualnie w parlamencie Samoobrona lub LPR w końcu czemu nie PO. W zasadzie o agresji stwierdziłem tylko fakt. Kończąc dopiszę tylko, że cieszy mnie iż mogliśmy wymienić swoje myśli bez zbędnych epitetów. W przypadku polityków moim zdaniem lepiej jest dla nas gdy są jednak w ciągłym konflikcie co nie pozwala na zbyt jednostronne działania. Pozdrawiam.
Jarkt / 83.238.227.* / 2008-03-18 16:56
No, brawo- widzę że Państwo nie śpicie. KAP i man13 jak zwykle na ostrym dyrzurze. Witam równie gorąco rzeczniczkę ciemnego ludu i Pana z jednostki wojskowej 281. Kultura, ogłada, rzeczowość wypowiedzi jak zwykle najwyższej próby.
Zaglądam tu czasem i z prawdziwą przyjemnością obserwuję rozkwit talentów pisarskich dyżurantów. Dzięki Wam chce się wracać na forum :-)
Aramis 10 / 83.22.227.* / 2008-03-18 17:28
Ja, Panie Jarkt, jestem wręcz zszokowany zawartoscią merytoryczną Pańskiej wypowiedzi.
Oczywiście o kolesiu ,który obskakuje wszystkie wypowiedzi w celu ich obsobaczenia ani się Pan nie zająknie. Rozumiem ,że jego wypowiedzi uznaje Pan zarówno za merytoryczne ,kulturalne i pełne ogłady.
Cóż, ja wychowywałem się jak większość moich rówieśników na podwórku. Pan , jak mogę mniemać , w lepszych miejscach ( podobnie jak Pańscy wodzowie). Dlatego proszę wybaczyć, ale mam odmienne od Pańskiego zdanie na temat kultury i ogłady. Merytoryki zresztą również.
absurd / 83.143.213.* / 2008-03-19 00:23

Zaglądam tu czasem i z prawdziwą przyjemnością obserwuję
rozkwit talentów pisarskich dyżurantów. Dzięki Wam chce się
wracać na forum :-)

Jarkt miał na mysli wszystkich dyzurantów . a że nie wszystkich wymienił .. no cóz .. widac wymienił tych których szczególnie lubi/nielubi .. widocznie uznał że
o kolesiu ,który obskakuje wszystkie wypowiedzi w
celu ich obsobaczenia
nie warto wspomniec .. wszak .. wspomnia o wszystkich dyzurantach ..

ja takze obserwóję rozkwit "talentów" pisarskich .. ale nie zawsze z przyjemnoscią ..
KAP / 2008-03-18 16:31 / Tysiącznik na forum
Pan Kurski ze swymi wyrokami za lgarstwa publiczne ma byc wyrocznia komisji? NIech zyje wiecznie zywa idea odnowy moralnej IV RP :)
działaczedodział! / 83.24.221.* / 2008-03-18 16:42
obudź się, to nie masówka aktywu robotniczego!
KAP / 2008-03-18 16:54 / Tysiącznik na forum
czyzby Jacek? no nie . przeciez Pan powinien byc w Sejmie.
~Kris / 2008-03-18 16:30 / Tysiącznik na forum)
...szkoda, że to m.in. ja muszę mu za to płacić.
pętaku! / 83.24.221.* / 2008-03-18 16:41
chcesz się licytować z Grubym Rychem?
man13 / 2008-03-18 16:05 / Tysiącznik na forum
Zasada "spalonej ziemi" dominuje w postepowaniu PiSiorow.
cierpiszpewnie / 83.24.221.* / 2008-03-18 16:40
przypalili cię nieco przy okazji lustracji?
banholio_on / 83.21.52.* / 2008-03-18 15:48
Apeluje do wszystkich mediów: "Przestańcie pokazywać tego faszystę"
anna111 / 217.76.113.* / 2008-03-18 15:19
Kurski musi odejść.Bo ciemny lud już sie na nim poznał.
hahaaa / 83.24.221.* / 2008-03-18 16:39
no właśnie, możesz określić w przybliżeniu, kiedy się na nim poznałaś?

Najnowsze wpisy