Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kwaśniewski: Nie boję się rozliczenia

Kwaśniewski: Nie boję się rozliczenia

PAP / .* / 2005-10-23 22:31
"Mam czyste sumienie, poczucie wielkiego spełnienia. Te 10 lat było dobre dla Polski" - powiedział Aleksander Kwaśniewski komentując wyniki wyborów. Ustępujący prezydent powiedział, że nie boi się ewentualnych rozliczeń o pogratulował zwycięzcy.

"Podejmujecie państwo wielką odpowiedzialność, oby dla pomyślności Rzeczpospolitej" - powiedział Kwaśniewski w TVN24 w niedzielę wieczorem po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów dających zwycięstwo L.Kaczyńskiemu.

Kwaśniewski powiedział, że sukces Lecha Kaczyńskiego "jest oczekiwany przez wszystkich Polaków", a słowa prezydenta-elekta o zgodzie traktuje "nie jako kurtuazyjne i na okazję powyborczą, ale jako pewne istotne przesłanie całej jego 5-letniej prezydentury".

Tuż po ogłoszeniu wyników Kaczyński powiedział, że Polska "potrzebuje rozliczenia", ale też zgody.

Kończący swoją kadencję Kwaśniewski uznał, że jeśli zapowiadane przez Lecha Kaczyńskiego rozliczenia będą się odbywały zgodnie z procedurami demokratycznego państwa, nie będzie to stanowiło żadnego zagrożenia.

"Jeśli jednak prezydent-elekt zapowiada nadzwyczajne trybunały, czy używanie prawa na skróty, no to będzie źle. Ale ja wierzę, że doświadczony polityk i prawnik wie, że prawo ma sens, jeśli się go nie nadużywa" - podkreślił. Dodał, że jest zwolennikiem karania winnych, ale nie godzi się na karanie "na wszelki wypadek" również ludzi niewinnych.

Kwaśniewski zapewnił, że nie boi się ewentualnego rozliczenia, bo nie stoi za nim żaden układ. "Mam czyste sumienie, poczucie wielkiego spełnienia. Te 10 lat było dobre dla Polski" - oświadczył.

Prezydent powiedział również że ma poczucie satysfakcji z tego co zrobił. "Jestem przekonany, że udało nam się bardzo wiele. Kończę tę prezydenturę z uśmiechem i w poczuciu naturalności, zachowania ciągłości państwa przekażę obowiązki Lechowi Kaczyńskiemu, jeśli taki będzie jutro ostateczny werdykt Państwowej Komisji Wyborczej" - zapowiedział ustępujący prezydent.
hh / .* / 2005-10-23 22:31
BRAWO PiS PGNiG JAN KUŻMA+KOSSOWSKI=KRYMINAŁ

Najnowsze wpisy