Forum Forum pracyDokumenty

Leasing na firmę

Leasing na firmę

skomentuj
fiołkowa a. / 178.36.84.* / 2010-11-03 23:39
Zastanawiam się czym się różni leasing finansowy od operacyjnego. Jest ktoś kto mi to skrupulatnie wytłumaczy?
Wyświetlaj:
EFL_doradca_online / 2010-11-26 00:13
Witam,
w przypadku leasingu operacyjnego Leasingobiorca zalicza w koszty raty leasingowe w całości oraz opłatę wstępną.
W leasingu finansowym leasingobiorca zalicza w koszty uzyskania przychodu amortyzację oraz część odsetkową rat leasingowych..
Amortyzacja w leasingu operacyjnym znajduje się po stronie leasingodawcy, a w leasingu finansowym po stronie leasingobiorcy.
Odliczenie 100% podatku VAT dotyczy np pojazdów z tzw kratką, czyli posiadających homologację, w przypadku samochodów osobowych odliczeniu podatku VAT może podlegać 60% VAT (ale max 6 tyś zł).
Do kosztów uzyskania przychodu leasingobiorcy w leasingu operacyjnym zaliczymy: -wpłata początkowa; -czynsz Leasingowy; -opłaty manipulacyjne; -prowizje; -koszty użytkowania przedmiotu leasingu. W leasingu finansowym : -odpisy amortyzacyjne; -czynsz leasingowy jedynie w części odsetkowej, -koszty użytkowania przedmiotu leasingu

Oraz kilka dodatkowych rożnic między leasingiem finansowym a operacyjnym:
W leasingu operacyjnym podatek VAT doliczany do każdej raty leasingowej. W leasingu finansowym podatek VAT jest płatny w całości z góry wraz z pierwszą ratą leasingową, po odbiorze przedmiotu leasingu.
Wykup przedmiotu leasingu w leasingu operacyjnym zależny od stawki amortyzacji i okresu wykupu, a w leasingu finansowym nie istnieje (0%) - wraz z ostatnią ratą przedmiot staje się własnością leasingobiorcy.

Mam nadzieję, że te informację pomogą Państwu w rozeznaniu tematu i podjęciu właściwej decyzji o wyborze rodzaju leasingu,

pozdrawiam
---------------------
Paweł

Doradca online Europejskiego Funduszu Leasingowego
artur ki. / 46.112.59.* / 2010-11-08 00:04
Przede wszystkim różnica tkwi w tym, że w leasingu finansowym na pewno z ostatnią ratą masz prawo do przejęcie leasingowanej rzeczy. Na http://moj-leasing.pl/ znajdziesz bezpłatne doradztwo, więc na pewno tam znajdziesz maksimum informacji na dręczące Cię pytania.
EFL_doradca_online / 2010-11-26 00:19

Przede wszystkim różnica tkwi w tym, że w leasingu finansowym na pewno z ostatnią ratą
masz prawo do przejęcie leasingowanej rzeczyWitam,
w przypadku leasingu operacyjnego leasingobiorca ma prawo i możliwość wykupu pojazdu, a sam wykup zależny od stawki amortyzacji i okresu wykupu. W leasingu finansowym wykup nie istnieje (stawka 0%) - wraz z ostatnią ratą przedmiot staje się własnością leasingobiorcy.

pozdrawiam,
---------------------
Paweł

Doradca online Europejskiego Funduszu Leasingowego
skomentuj

Najnowsze wpisy