Forum Polityka, aktualnościPolityka

Lekarki podejrzane o przyjmowanie łapówek

Lekarki podejrzane o przyjmowanie łapówek

skomentuj
Wyświetlaj:
5424 / 2007-03-18 20:17 / Fan Linuxa Ubu
bedzie wolny rynek nie będzie łapówek
5424 / 2007-03-18 20:16 / Fan Linuxa Ubu
wolny rynek eliminuje łapowników!!!!!!!!!!!!!
sameprzykłady / 83.24.249.* / 2007-03-19 18:41
patrz przykład - Włochy
Zdzich / 2007-03-18 10:37 / Bywalec forum
Uważam, że tu jest winien najbardziej system. Ponieważ na wszelkie badania musimy czekać i to nie lekarze winni tylko system, który płaci za badania dla szpitali. I tu też jest zastosowana przeciekająca rura, o której już pisałem wcześniej, przychodzi hydraulik zamiast wymienić dziurawą rurę to zatyka ją szmatą, . Nie zmienia, nie naprawia się systemu, tylko szuka się winy, powołując CBA i jeszcze inne instytucje. Lekarze muszą naprawdę pracować na jednym tylko etacie np. w szpitalu, lub przychodni i nie ważne, w społecznej czy prywatnej. A do szpitala trafiał człowiek na badania ze skierowaniem, a za te badania zapłacił ubezpieczony ze swych składek, a nie NFZ, który płaci nie wiadomo za kogo, tylko za kontrakt badań, które szpital zakontraktował. Nie znaczy to że ubezpieczony, który ma swe konto i to nie duże nie mógłby być leczony tylko dlatego, że jego konto jest puste może zaciągnąć kredyt, który by spłacał w późniejszych latach pracy. Nie znam się na lecznictwie ale wiem u tzw rodzinnego lekarza trudno jest dostać skierowanie na specjalistyczne badania, ponieważ to z jego konta będzie potrącona kwota za badania. I jak komuś coś dolega i chce mieć pewność swego stanu zdrowia musi się dogadać z rodzinnym. Innym razem szpital dogaduje się z rodzinnym, żeby wykonać zakontraktowane usługi w przeciwnym razie na drugi rok NFZ nie zakontraktuje. I tak nakręca się spirala korupcyjna. I jeszcze jedno gdy po badaniach specjalistycznych dowiemy się, że jesteśmy poważnie chorzy, będziemy pukać wszędzie. Dawać w kieszeń, szukać wszystkich dostępnych sposobów do poprawienia swego stanu zdrowia. Nie będziemy się zastanawiać czy dajemy łapówkę, czy to jest kryminogenne i czy lekarz pójdzie za to do więzienia, który ma zainstalowaną kamerę przez CBA. A może my. Najważniejsze jest to byśmy byli zdrowi.
Kilder / 83.5.159.* / 2007-03-18 11:12
Jak w każdej grupie zawodowej również wśród lekarzy jest wielu nieudaczników i matołów którym się wydaje, że sam dyplom AM powinien dawać im prawo do wysokiego statusu społecznego oraz pieniędzy i to oni "dorabiają" łapówkami. Dobrze wykształceni, posiadający wyskospecjalistyczne umiejętności, znający dobrze języki obce, nie potrzebują dorabiać w nieuczciwy sposób bo i po co ? i tak jest na całym świecie. W USA kilka tysięcy lekarzy wykonuje inną robotę łącznie z myciem garów w knajpach bo po prostu są za słabi w swoim fachu i rynek ich sam eliminuje i w tym jest problem, że w PL nie ma sposobu aby usunąć tych kretynów, pijaków, złodzieji i łapowników ze środowiska - dlaczego, bo nie ma RYNKU w SZ tylko ciepłe państwowe posadki na których można brać łapówki od biednych petentów/pacjentów. Wystarczy popatrzeć jak działają inne korporacje zawodowe, które wprowadziły konkurencję rynkową i świetnie działają ku uciesze nas klientów bez CBA i kretyńskich pomysłów polityków, którzy niestety nie rozumieją słowa rynek.
matias / 83.19.35.* / 2007-03-17 19:21
Ja mieszka w Jaworznie, ciekawe kto to?
antyPiSuar1 / 85.222.25.* / 2007-03-17 16:43
To z czego będą żyli lekarze? Skoro mają nie brać łapówek to rząd powinien im podnieść pensję 10x. Idiota uczyłby się 6 lat na studiach, potem 5 specjalizacji i po tym wszystkim godził się na 1500-3000 brutto. A taki poseł oseł to sobie kilkanaście tysięcy bierze. Pytam za co? Za to żeby anetkę po d-u-p-i-e klepać a potem ogólnopolskie show urządzać?
maniuś / 83.27.66.* / 2007-03-17 18:32
Człowieku czy ci rozum się sfilcował że tekie dyrdymały wypisujesz?A czy ktoś się zastanawia skąd ty masz brać kasę na łapówki dla tych pasożytów konowałów?Moim zdaniem należu tępić tych żuli. szubrawców i złu=odzieji w białych kitlach którzy tak się rozbestwili że ucho mają w kieszeni.a żucie twoje jest uzależnione od ilości kasy którą włożysz do ich potężnych kieszeni.Więc nie właż im do dupy bez mydła.W tym kraju tacy debile jak ty ze swojimi głupimi pomysłami popierają złodzieji i łapówkarzy konowałow.I to dzięki takim jak ty głupolom ci konowały jeżdzą brykami z pełnym wypasem i mają wille też z pełnym wypasem..Moim zdaniem tych złodziei należy wsadzać do ancli na bardzo długie lata..Więc jak coć piszesz to się głęboko zastanów!!!
mikulicz / 80.134.40.* / 2007-03-28 22:08
manius, nie martw sie, coraz wiecej lekarzy, zwl. mlodych, zaraz po studiach wyjezdza. wiec juz nie dlugo jak starzy lapownicy przejda na emeryture nie bedziesz musial dawac w lape (no bo nie bedzie komu, hehe). pracowalem bardzo krotko (3 mies) w duzym szpitalu w stolicy i to PACJENCI SAMI przed lub po operacji wyciagali koperty bez zadnych sugestii z mojej strony
juleczka / 2007-03-18 19:14
Oj maniuś widać, że ty więcej niż 11 lat w szkole nie bywałeś, a wydaje Ci się że możesz pewnie wszystkich uzdrowić - umiesz to PRAWDA?
julev / 62.121.113.* / 2007-03-19 22:04
Zdzich napisał prawdę. Za ten korupcjogenny system odpowiadają konkretni ludzie. Oczywiście musimy się wstydzić, że wśród nas jest tylu łapówkarzy.Po roku 1989 nikomu nie przyszło do głowy, aby cokolwiek zmienić. W systemie zaczęły krążyć jedynie wyższe stawki, a koniak został zastąpiony zielonymi banknotami, na które nie było stać większości społeczeństwa i mleko zaczyna się wylewać.Ci sami dziennikarze, dla których nie istnieją kolejki do lekarza, w pogoni za wierszówkami nieświadomie zaczęli odsłaniać publicznie to, o czym wszyscy od dawna wiedzieli. Wsadzamy więc do aresztu chirurgówe, a oczekujący na przeszczep pacjęci wspieraja biznes pogrzebowy.
Kto zawinił, że w szpitalu MSWiA oczekujący na przeszczepy nie uzyskają ich?
skomentuj

Najnowsze wpisy