Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lekarze będą zmuszać pacjentów do płacenia

Lekarze będą zmuszać pacjentów do płacenia

Wyświetlaj:
Kero niezwerbowany / 80.55.67.* / 2006-09-14 08:20
"...lekarze masowo zwolnią się z pracy i będą świadczyć usługi odpłatnie. "

Tylko wara od szpitalnych i przychodnianych gabinetów chieny w białych kitlach.
A swoją drogą ciekawe, że nie wyjeżdżają tak masowo jak choćby pielęgniarki. Dlaczego? To proste - na zachodzie za spanie w szpitalnych salach wypoczynkowych dla lekarzy nikt im nie zapłaci tak jak frajerska Poslka. Zresztą wątpię czy tam wogóle są takie pokoje-burdelówki.
Pacjent / 83.10.245.* / 2006-09-14 07:30
Albo taki doktorek pracuje w szpitalu/przychodni albo w swoim gabineciku!! Jak w gabineciku, to niech wywiesi cennik uslug i rejestruje przychody w kasie fiskalnej. Niech sobie inwestuje w ten gabinecik i jego wyposazenie. NIECH GNOJKI (czyt.lekarze) PODPISZA LOJALKI!! A Lekarzom, którzy jednak zostana w publicznych placówkach i faktycznie podpisza lojalki podniesc pensje 5-krotnie.
Zdzich / 83.11.52.* / 2006-09-18 22:07
Czemu jesteś taki zbulwersowany, podpisujesz się pacjet, ale z twych wypowiedzi nie widać, żebyś był choć raz pacjętem w szpitalu. To jest też prawdą, że lekarze pracują 48 godz na dobę. I zgadzam się, żeby lekarz pracował w szpitalu 8 godz i w przychodni inny lekarz przyjmowł a nie jak jest teraz od 8,00 "jest w szpitalu przez 8 godz." do 12,00 a od 12,00 "przyjmuje w przychodni też 8 godz do "15,00 i dalej w swym prywatnym gabinecie i jeszcze dyżur załapie.
pacjent / 83.13.60.* / 2006-09-13 22:52
jestem za ale likwidacja NFZ wprowadzenie kas fiskalnych i prawo wyboru lekarza ,wtedy wielu tych nieudacznikow pojdzie do lopaty a nie leczyc ludzi i beda mieli jeden etat w ciagu 8godz a nie trzy jak to jest dzisiaj
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-09-13 21:06
90% obywateli strzępi sobie język po próżnicy - jak to go NFZ i ZUS okrada, a potem i tak ze strachu zagłosuje na socjalizm (pobożny albo bezbożny)
maniuś / 83.27.111.* / 2006-09-13 21:24
Dziwisz się? Większość idzie do urn wyborczych bo tak trzeba było za komuszych czasów,a drudzy idą bo są naiwniakami i wierzą w wciśniętą ciemnotę przez tych buraków.
maniuś / 83.27.111.* / 2006-09-13 20:30
Po co płacić składkę zdrowotną i utrzymywać pasożutniczy NFZ skoro za leczenie trzeba płacić?Ja chcę dobrowolnie zrezygnować z płacenia tej składki,a urzędnicy z ZUS-u i NFZ-u poinformowali mnie że jest to nie możliwe.Tą składkę byn wpłacał na specjalne konto bankowe i opłacał z tych pieniędzy prywatną wizytę u lekarza.Uważam że zmuszanie do płacania składek zdrowotnych godzi w wolny wybór obywateli i przypomina czasy komusze.Jestem bardzo zbulwersowany że kiedy ja nie korzystam z usług lekarskich to z moich pieniędzy korzysta inny pacjent.Taki stan rzeczy uważam za okradanie i przymusowy sponsoring na który ja nie wyrażam zgody.Każden powinien płacić ze swoich pieniędzy za swoje leczenie.Zastanawiam się ile czasu jeszcze będę okradany przez tych pasożytów w kolejnych rządach wybranych mniejszością społeczeństwa bo około 40%.Wstydzę się że mieszkam w tym oszukańczym ciemnogrodzie i muszę być jego obywatelem.Największymi oszustami to są każde kolejne rządy mające za nic swoich wyborców.Nie dziwię się że z każdymi kolejnymi wyborami frekwencja jest coraz niższa.Społeczeństwo ma już dosyć buraków politycznych którzy bezwstydnie pchają swego ryja do koryta.Nie chodziłem i nigdy nie pójdę na te głupawe wybory i nie dam przyzwolenie tym burakom nachapać się kasy.
KGB / 71.149.245.* / 2006-09-18 22:04
A ja wiem ,ze najgorszy system ubezpieczen zdrowotnych jest w USA.Jakbyscie tam zyli to dopiero moglibyscie narzekac,ale tam nikt sie z Wami nie liczy!Tam liczy sie tylko kasa i to insurance decyduje jak dlugo lezysz w szpitalu jakie lekarstwa masz brac a jak za dlugo chorujesz to cie wykopuja i przestaja placic i wtedy czlowieku jest zostaje Ci tylko modlitwa.Tam ludzie z rukrami w nosie chodza po ulicy bo w szpitalu Cie nie trzymaja,.Po operacji kregoslupa ,raka skory wypisuja na trzecia dobe ze szpitala.
Lekarze przepisuja tylko leki generyczne bo za oryginalne to trzeba placic ciezkie piniadze.Jest OK tylko gdy pracujesz w dobrej firmie i placa za Ciebie dobry insurance,ale w jeden dzien moga Cie zwolnic i jestes na bruku,wszystko tracisz bo nie stac cie na utrzymanie wszystkiego,bo to co masz masz na kredyt."Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma".
W USA gdy jestes bardzo biedny i zyjesz na socjalu to panstwo placi za Twoje leczenie ale co to wtedy za zycie.
Uwazam ,ze pensje lekarzy powinny byc wyzsze ,wtedy nie byloby lapowek no i oczywiscie trzeba zreformowac sluzbe zdrowia a lekarze nie powinni otwierac prywtnych gabinetow w panstwowych placowkach!
jarod / 213.158.197.* / 2006-09-14 00:18
Czy Ty człowieku wiesz co napisałeś, chcesz aby każdy miał płacić za siebie. Nie wiem jak Ty ale ja nie zarabiam 10 tysięcy miesięcznie by móc sobie rok odkładać i pójść na operację, która dała mi szanse na dalsze życie. Opłać ciągłe leczenie chorych na białaczkę czy na nowotwór. Zanim chlapniesz jeszcze jedna taka beznadziejną głupotę to sie zastanów poważnie, a jak nadal nie będziesz pewien to sie zapytaj chorych o ich zdanie, jeżeli i to nie pomoże to sie zamknij i wypisuj takich bzdur. Miłych i owocnych przemyśleń życze
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-09-14 08:30
oj, naiwniaku...
gdzie Ty się uchowałeś, skoro myślisz, że jak będziesz chciał pójść, powiedzmy, na ratującą Ci życie operację, to pójdziesz na nią za darmo? Buchachacha!!!
Zdzich / 83.11.45.* / 2006-09-19 07:01
Oj NoDucks naprawdę jesteś jeszcze młody jak tak piszesz i nie wiem czy masz rodziców lub krewnych co już się leczą A jak nie masz takich osób w koło siebie to się ciesz do czasu gydy zachoruiesz.
jarod / 213.158.197.* / 2006-09-14 21:08
Naiwniaka szukaj se w portkach. Nie wszystkie doktorynki są zepsute do szpiku kości. Jakoś żadnej łapówki anie żadnych opłat nie musiałem robić, chyba że się jakimś cudem w innym kraju znalazłem. Jeżeli nie przeżyłeś tego na własnej to z jakiej racji Twoje wypowiedzi mają być wiarygodne. Chyba jesteś jakimś politykiem bo robisz tak samo jak wiekszość z nich, gówno wie a rozpycha się łokciami, żeby tylko jak najlepszy stołek zgarnąć.
zeta / 84.205.223.* / 2006-09-14 00:10
maniuś - zgadzam się z Tobą w całości. Ja też zawsze byłam zbulwersowana, kiedy czasami trafiałam do lekarza, że muszę stać w kolejce przed przychodnią, a w tej kolejce były już "zajęte" miejsca dzięki płatnym "staczom". Obliczyłam, że gdybym nie płaciła składek obowiązkowych to te pieniądze mogłabym z powodzeniem zainwestować i byłoby mnie stać na wszelki wypadek, gdybym musiała trafić do szpitala - co zdarzyło mi się do tej pory raz - na blisko trzydzieści lat pracy. Generalnie i tak chodzę prywatnie np. do stomatologa i wcale nie narzekam. Mnie też "krew zalewa", jak widzę co miesiąc swój pensyjny wydruk. Faktem jest, że pomimo różnych dolegliwości nie biegam z "byle bzdurą" do lekarza. Dbam o zdrowie, do lekarza bywa, że trafiam raz rok i pytam wszystkich: jakim "cudem" ja mam sponsorować (sic!) hipochondryków , "zaniedbańców" i leni, którym po weekendowym chlaniu kac służy jako pretekst do wymuszania zwolnienia. Sami wiemy jaka to choroba... O sponsorowaniu biurokracji nie wspomnę - już to omówiłeś.
klej / 141.194.5.* / 2006-09-13 16:26
czas zrezygnowac z kolosalnej fikcji NFZtu,to jest kwadratura kola
bt / 83.21.65.* / 2006-09-13 17:55
zgadzam się . Tylko gra rynkowa zapewni odpowiednią jakośc usług medycznych i zweryfikuje kwalifikacje oraz zaangażowanie lekarzy i tzw." średniego personelu". Czas skończyć z naburmuszonymi , nieduczonymi konowałami plączącymi się po przychodniach i szpitalach , całkowicie bez pozytku dla pacjentów.

Najnowsze wpisy