Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Balicki: Pacjenci powinni płacić za wizyty u lekarza

Balicki: Pacjenci powinni płacić za wizyty u lekarza

Wyświetlaj:
Jack Mac Lase / 161.122.23.* / 2010-02-25 05:48
I zgoda tylko nie powinno byc przymusowych ubezpieczen tylko dobrowolne. Jesli ktos nie chce sie ubezpieczyc to placi z wlasnej kieszeni i wszystko.
ekonomistka / 83.30.251.* / 2010-02-24 22:36
zgadzam się z aktykułem , ze szpitale są żle zarządzane - powiedziałabym że fatalnie.A moze by tak NIK sprawdził na co idą wydatki w szpitalach , czy przypadkiem zapłaty za usługi prawne świadczone na rzecz szpitali są adekwatne do ich wykonania ( a są to dziesiątki tysięcy złotych) czy pozostałe wydatki są celowe i zgodne z działalnością a moze wtedy znalazły by się pieniądze dla pielęgniarek. Pacjenci i tak płacą już na całą armię urzędasów z NFZ którzy są wysoko opłacani a o najniższym wynagrodzeniu słyszą z prasy więc dodatkowe opłaty na słuzbę zdrowia nic nie dają bo "ZJE" je administracja - a może by tak tę instytucję zlikwidować ,dać ludziom te pieniadze które muszą płacic na ubezpieczenie zdrowotne wtedy pacjenci mogą sobie wybrać i opłacić lekarza i wykupić sobie odpowiednie ubezpieczenie a DOBRY lekarz będzie miał dużo pacjentów, będzie mógł odpowiednio opłacić pielęgniarkę a przy okazji zrobi się selekcję lekarzy - dobry-zły a społeczeństwo przestanie płacić na człowieka który ma tylko tytuł lekarza a wiedza daleko odbiega od LECZNIA.
in / 93.179.248.* / 2010-02-24 23:28
masz racji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
handel wyrokami 1 / 83.30.167.* / 2010-02-24 22:16
14,34 zł – to najniższa emerytura z OFE, Otwartych Funduszy Emerytalnych. Najwyższa - 213,03 zł. Przeciętna 56,17 zł. Tak było w sierpniu br., kiedy emerytury z II filara pobierały 102 osoby. To dane podane przez GAZETĘ PRAWNĄ. Jednak żadna inna redakcja, żaden samodzielny publicysta masowych środków rażenia nie podjął tematu. Nie podjęły tematu i związki zawodowe, które podobno walczą o byt ludzi, obecnie pracowników, w przyszłości emerytów. Rząd chyba nie ma czasu się tym zajmować. Problemu nie widzą nasi „wybrańcy”. A problem jest, i to duży, tylko chwilowo zażegnany, bowiem ci, co 2013 roku uzyskają prawo do emerytury, mają prawo wrócić do ZUS, co czynią masowo.
bezzębny / 79.186.28.* / 2010-02-24 17:39
w gabinetach stomatologów zostawiamy podobno 20 mld zł rocznie,a jestem ciekawy ile podatku zaplacili dentyści, z prostego wyliczenia wynika,
że powinni okolo 4 mld zł.
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-02-24 18:42
Te 20 mld PLN dla dentystów to ich PRZYCHODY. Najpierw trzeba od tego odliczyć koszty, a dopiero naliczać podatek. Co jest, co może być kosztem to sprawa dyskusyjna oczywiście.

Chociaż wielkim draństwem ze strony Państwa było wciśnięcie parę lat temu kas fiskalnych taksówkarzom!
pan władek / 89.231.107.* / 2010-02-24 18:08
kas fiskalnych ani widu ani słychu
SB / 80.50.233.* / 2010-02-24 17:15
niech balicki płaci za publikowanie swoich wywiadów!
ZAZUM / 194.39.141.* / 2010-02-24 15:27
STUDENCI MEDYCYNY POWINNI PŁACIC ZA STUDIA PEŁNA STAWKĘ - W KOŃCU KTO IM TO FUNDUJE -FUDOWANIE STUDIÓW , POTEM FUDUSZ ZDROWIA - ITP. TEMU FUNDOWANIU NIE MA KOŃCA .
~jurga / 89.230.200.* / 2010-02-24 15:10
Panie Balicki. Gdy pracowałem to bez wątpienia 10-15 zł byłoby do zaakceptowania- pod warunkiem, że złodziejskie państwo zwróciło by mi wszystkie składki zdrowotne, które jak gangster wymusiło ode mnie w czasie 21 lat mojej pracy. A w tym okresie skorzystałem z porad lekarskich może z 5 razy.A dla ludzi , którzy stracili pracę tak jak ja, a wymuszonych gangsterskimi metodami zapłaconych składek państwo nie ma zamiaru zwracać, propozycja odpłatności za wizytę lekarską jest nie do przyjęcia ( a do lekarza nie mam zamiaru chodzić dla przyjemności, lecz dlatego, że ewentualnie stan zdrowia mnie do tego zmusi).A pan ( specjalnie to piszę z małej litery, gdyż osobnicy pańskiego pokroju, którzy nachapali się w tzw.sejmie i rządzie są całkowicie oderwani od realiów życia większości ludzi w tym kraju) jedyne rozwiązanie widzi w dalszym wyciąganiu pieniędzy od ludzi. W taki sposób to można nauczyć rządzić i orangutana- a na pewno będzie on tańszy niż pseudo urzędnicy i politycy którzy rządzili i rządzą tym krajem.
Manekineko5 / 2010-02-24 14:56
I tak się płaci. Dentysta - płać, ginekolog - płać, inni specjaliści - płać, bo jak nie, to pierwsza wizyta za min. 3 miesiące.
Smutny / 195.235.15.* / 2010-02-24 14:37
"Jest para: mężczyzna i kobieta, która razem żyje, ma dzieci, ale nie mają ślubu. Czy jak ten związek sformalizują coś się zmieni? Będą więcej zarabiać? Dzieci będą inaczej wyglądać? Dostaną większe mieszkanie? Oczywiście nie."

Oczywiscie ze sie zmieni - beda placic inne podatki.
Mars65 / 83.19.137.* / 2010-02-24 12:41
Panie Balicki, ja płacę co miesiąc w składce ZUS za wizyty u lekarza, więc co Pan za przeproszeniem pieprzysz za głupoty. Przez 25 lat opłacania składek nie wykorzystałem nawet 10% kwoty, która poszła na te składki.
gruby rychu / 91.94.103.* / 2010-02-24 13:48
aa gościu nie kumasz różnicy, wpłaciłeś do ZUS a nie w gabinecie lekarskim, ponadto składka dała Ci ochronę finansową na wypadek zachorowania, którego leczenie kosztuje krocie
man13 / 2010-02-24 12:50 / Tysiącznik na forum
Jak to nie zostały wykorzystane? Popatrz na Balickiego!
arch / 2010-02-24 13:31 / Tysiącznik na forum
„Zapotrzebowanie jest ogromne”, twierdzi minister zdrowia, Ewa Kopacz.
- „Dlatego będziemy zabiegać o podwyższenie obowiązkowej stawki ubezpieczeniowej tak, by w przyszłym roku każdy pacjent mógł choćby raz nieodpłatnie skorzystać z zestawu do pozbawienia się życia”.
'NFZ wyposaża szpitale w belgijskie zestawy do eutanazji

"Od drugiego półrocza bieżącego roku niektóre polskie placówki zdrowia zostaną wyposażone w specjalistyczne zestawy do eutanazji. Mimo że belgijski producent gwarantuje stuprocentową skuteczność działania, śmiercionośny zakup został już przetestowany na pacjentach jednego z polskich szpitali.

„Na sto zastosowań, dziewięćdziesiąt dziewięć zadziałało natychmiast”, z zadowoleniem stwierdził ordynator Wrocławskiego Szpitala Wojewódzkiego. „Tylko w jednym przypadku trzeba było pacjentkę troszkę przydusić poduszką”.


link do niego http://netbird.plhttp://netbird.pl/a/969/32131,1
dgen / 2010-02-24 12:22 / Tysiącznik na forum
a w częstochowie zapisują do endokrynologa już na 2011 rok -
to się nazywa planowanie
mises / 2010-02-24 21:29
Tak masz racje, bo jest właśnie gospodarka centralnie planowana, która ćwiczyliśmy przez prawie 50 lat i efekty wszyscy znają. Należy zrozumieć, że usługi medyczne nie różnią się niczym od innego rodzaju usług i powinny być regulowane przez wolny rynek. Ubezpieczenie medyczne powinno co najwyżej obejmować bardzo skomplikowane procedury medyczne.
Rocklin / 91.198.15.* / 2010-02-24 12:13
Panie Balicki... piep... pan 3 po 3.

Komercjalizacja - źle, prywatyzacja - źle, opłaty 10-15 zł - źle, ale nie mówisz Pan co dobrze.
Drogą do sukcesu jest zniesienie NFZ, a wprowadzenie prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych i prywatnych szpitali. Państwo fundowało by leczenie tylko najbiedniejszym.
Manekineko5 / 2010-02-24 15:01
Zgadzam się w 100%. Osobiście chciałabym się ubezpieczyć ale u nas nie ma systemu prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Jedynie można płacić "abonament" do określonej firmy medycznej.
man13 / 2010-02-24 12:08 / Tysiącznik na forum
W Toruniu, przy ulicy Gagarina, pierwszego kosmonauty świata, zbiorą się w sobotę 27 lutego 2010 r.
egzorcyści i demonolodzy. Zbiorą się pod egidą Wydziału Teologicznego Uniwersytetu imienia Mikołaja
Kopernika
Kto ma protestować? Gdzie są polscy uczeni, którym leży na sercu przyszłość polskiej nauki? Gdzie są
intelektualiści? Czy skończy się na informacyjnej notce w lokalnym wydaniu „Gazety Wyborczej"?
Czy ci ludzie nie widzą co się dzieje? Gdzie są studenci, zawsze tak skorzy do wyrażania swoich
protestów? Gdzie jest lewica?
Dzisiejszy toruński „Głos uczelni" opublikował wywiad z rektorem UMK, profesorem Andrzejem
Radzimińskim. Pierwsze pytanie brzmiało: "Czy UMK to dobry uniwersytet polski, czy może już
europejski?" Pan rektor był zadowolony z siebie i ze swojego uniwersytetu
xxons / 188.33.22.* / 2010-02-24 13:57
Na europejskim uniwersytecie dowiemy się, że SS Gustloff był pierwszym na świecie statkiem pasażerskim uzbrojonym w działka i bomby głębinowe. Krieg Durch Freude, jak mawiał dziadek Tuska.
ajjj / 192.138.116.* / 2010-02-24 11:30
za moją składkę do NFZ, przy prywatnej służbie zdrowia spokojnie wykupil bym naprawde zadowalającą mnie polise u prywatnego ubespieczyciela/przychodni.
DOKTOR MOO / 79.189.96.* / 2010-02-24 11:07
Panie Balicki był pan ministrem i co zrobiliscie NIC jedynie braliscie niezłe pensyjki ,ajak kogos zmogla z was choroba to macie rzadowe przychodnie ktora leczy was na najwyzszym poziomie OCZYWIŚCIE ZA NASZE PIENIADZE
i jeszcze chcecie z biednych ludzi sciagac pieniadze WASZE RECE PRECZ OD NASZYCH PIENIEDZY WESCIE SIE NYGUSY LENIE DO ROBOTY i szukajcie gdzies indziej funduszy
socjalizm rządzi (chyba w to nie wątpicie?) / 88.199.162.* / 2010-02-24 11:35

szukajcie gdzies indziej funduszy

to gdzieś indziej to po prostu inne grupy społeczne - od siebie przecież nie dadzą.
DOKTOR MOO / 79.189.96.* / 2010-02-24 12:10
a czy musimy nactawiac tylki za interesy zachodu czyjąś agresje w Afganistanie ,gina ludzie ponosimy wcale niemałe koszty ,zobacz jak zachód broni naszch rodakow na Białorusi
a w takim przypadku kila set mil zl by juz sie znalazlo,choc to male sumy ale po co pożyczamy Mołdawii 20 mil dol skoro potrzbuja u nas ludzie,dalismy Ukrainie szczepionki ,którymi pogardzili i my musimy je zlikwidowac
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy