Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lekarze mają nowy pomysł na podwyżki płac

Lekarze mają nowy pomysł na podwyżki płac

Money.pl / 2007-07-08 19:08
Komentarze do wiadomości: Lekarze mają nowy pomysł na podwyżki płac.
Wyświetlaj:
wewóra / 88.220.40.* / 2007-07-08 22:13
wiele lar temu tworzono "reforme" ochrony zdrowia=kasy chorych-zakładajac skladkę min.12%, obecnie wynosi 8%,
kolejne rządy cynicznie wykorzystuja srodowisko medyczne
doskonale zdając sobie sprawę z zanizonych poziomów finansowania. Kiedys ten wyzysk i oszustwo wymuszane
szantazem etycznym i nie tylko musi się skonczyć.Lekarze z kilofami nie pójdą i jak do tej pory strajkuja nad wyraz etycznie (szpitale tak naprawde działaja) i to jak widać g.kolejne rzady obchodzi... ale do czasu. Spoleczeństwo (w jego imieniu sejm i rzady) zachowuje się jak złodziej i oszust i zeby oddalic to posądzenie krzyczy...łapac złodzieja,,znacie to?
E..a / 193.243.146.* / 2007-07-09 06:58
Sprostowanie. Obecnie składka zdrowotna wynosi 9%.
TaS / 2007-07-08 23:17 / Tysiącznik na forum
problem z tym,ze zalozenie 12% składki to znów iście w kierunku gospodarki socjalnej (ja wiem,ze w konstytucji jest zapis o "społecznej gospodarce rynkowej"), a tym czasem lepsza okazuje sie gospodarka liberalna (gospodarka, nie inne dziedziny zycia - to dla tych co na słowo liberalizm reaguja agresja)... wiec jesli chcemy zmniejszyc ucisk fiskalny firm składka nie moze byc podniesiona. Koszyk swiadczen to krok w dobra strone, mysle,ze drobna kwota ktora pacejnt placilby za kazda wizyte irecepte (np 1 zł) tez by krzywdy nikomu nie zrobila, a ogolnie stan finansow by sie poprawil... i mniej szlo by w kieszen lekarzy (niestety sa i tacy ktorzy biora i bardzo mi za nich wstyd).

co do prywatyzacji... nie wiem, nie wypowiadam sie.
Floyd / 2007-07-08 21:55 / Tysiącznik na forum
A, Bukiel jak zwykle rżnie głupa i udaje, że nie wie o co chodzi.
Niewątpliwie najwygodniej byłoby ustalić cenę świadczeń na poziomie umożliwiającym przyjmowanie dwóch pacjentów dziennie, a zdenerwowanych pozostałych pacjentów odsyłać do ministerstwa lub do prywatnych gabinetów. Bardzo to przebiegłe.
Według pana Bukiela lekarze powinni stawiać na jakość, a nie na ilość. Ciekawe tylko co oznacza w tym przypadku słowo "ilość". Czyżby chodziło o tę hołotę bez kasy która nie powinna być leczona?
marek 19-53 / 83.24.51.* / 2007-07-08 22:18
Ma Pan rację, to takie "liberalne" chciejstwo. Hołota nie ma wstępu na salony medyczne.
A może Pan Bukiel spyta składkodawców czy nadwyżki powstałe z ich składek mają być przeznaczone na pensje czy sprzęt i leki. Ewentualnie w jakiej proporcji.

Może mu się marzy sytuacja kiedy w pustych szpitalach siedzą lekarze i pielęgniarki i żadnego pacjenta. Bo na procedury już nie starczyło.
TaS / 2007-07-08 19:08 / Tysiącznik na forum
hmmm... kazdy krok jest dobry byle prowadził do konsensusu :)
marek 19-53 / 83.24.51.* / 2007-07-08 22:52
A na czym ma polegać konsensus. Nie jest on wszak celem samym w sobie.

Konsensus - tak jak ja to widzę - to przyzwoite zarobki leczących i przyzwoita opieka zdrowotna dla leczonych. I przegięcie w żadną stronę nie jest dobre
TaS / 2007-07-08 23:07 / Tysiącznik na forum
no coż... trudno sie z Tobą nie zgodzić, ale Ty mówisz o rozwiązaniu systemowym, a takie działa tylko w długiej perspektywie - mi chodziło o konsensus na tu i teraz.

Najnowsze wpisy