Forum Polityka, aktualnościPolityka

Lekarze nie wezmą prezentów od producentów leków

Lekarze nie wezmą prezentów od producentów leków

Wyświetlaj:
man13 / 2006-12-20 01:10 / Tysiącznik na forum
"Koniec z korumpowaniem lekarzy przez producentów leków". Tak jednak nie bedzie. Trzciński wyjaśnił, ze "Rozważamy wprowadzenie rozwiązania istniejącego we Francji. Tam producenci leków finansują szkolenia dla lekarzy na tematy zaproponowane przez resort." I teraz bedzie wiadomo kto pierwszy siegnie po lapowke od firm farmaceutycznych. A pacjent? Bedzie mial gorsza opieke medyczna za te same pieniadze. Panie Religia, ciagle te same metody pracy nad zarobieniem paru groszy wiecej do kieszeni PiSuarow nie poprawia pana notowan w srodowisku.
Komodo / 2006-12-19 22:03
Nareszcie. Taki typowy "przedstawiciel handlowy" wbija się bez kolejki i bez pytania do gabinetu i siedzi tam nawet ponad pół godziny.
Tomek28 / 87.206.190.* / 2006-12-19 20:31
jasne, zabronic sponsoring lekarzy... zadluzone szpitale sfinasuja wyjazdy lekarzy na szkolenia i seminaria do stanow i innych krajow.... kazdy taki wyjazd to od kilku do kilkudziesieciu tysiecy zlotych na lekarza... nie wszyscy biora prezenty w postaci rzeczowej... niektorzy chca sie uczyc a polski system bez sponsoringu firm farmaceutycznych im tego nie zapewni....
nikt byle kto / 83.6.127.* / 2006-12-20 03:53
ciekawe ile dowie się lekarz na takim sposorowanym wyjeździe?
Byłem równolegle w hotelu gdzie odbywała sie taka sponsorowana konferencja - relaks był niewątpliwie zrealizowany ale co do ilości uzyskanych informacji to myślę, że przez jakieś 15 min w internecie można się naprawdę dużo więcej dowiedzieć.
A tak na serio to oczywiście problemu i tak się nie rozwiąże administracyjnie - tkwimy w błędnym kole "chorego" państwa tak administracji jak i obywatela.
Jeśli nie wpadniemy na pomysł przecięcia tego od podstaw to będziemy tylko na takich forach strzępić języki.
Budżet (tzn my podatnicy a przynajmiej ci uczciwi) płaci ogromne pieniądze na kształcenie - ale wykształconym (oni też płacą za swoje wykształcenie nie mało) już nie chce płacić należycie bo podobno krótka kołderka.
Mało w kasie budżetowej bo:
policjant z drogówki ściąga około 90% należności za mandaty do prytwatnej kieszeni bo też ma za małą pensję.
Kontrola skarbowa w zasadzie w Polsce nie istnieje oczywiście myślę o "normalnym" podejsciu tzn ściganiu złodziei podatkowych a nie tępieniu podatnika bo nie "załapał", że kolejna zmiana przepisu skutkuje jakąś kolejną znmianą jednej dupereli na drugą ale kara musi być. Ucziwego podatnika niestety nie stać na łapówki.
Pamiętam jedną z kontroli, która zszokowała mnie prawdziwą wiedzą u pani kontroler i ilościa benedyktyńskiej pracy wykonanej naprawdę bardzo profesjonalnie - tylko dlaczego taki fachowiec (a jest ich bardzo mało w US) zajmuje się tak malutką firmą jak moja a nie rekinami nabijającymi państwo w butelkę.
Całe tabuny kontrolerów nabijają swoje kieszenie a kasa budżetu pusta.
I tak można bez końca.
Chyba jedynym wyjsciem byłoby wprowadzenie w jednym momencie bezwarunkowej abolicji podatkowej, skrajnym uproszczeniu przepisów podatkowych, zmniejszenie podatków do minimalnych dopuszczalnych w UE zniesienie całkowite wszelkich ulg i wprowadzenie drakońskich przepisów za faktyczne przestępstwa przeciwko budżetowi. ... ale kto to zrobi?
Przepraszam ale chyba przeszedłem w kierunku SF.
andrzejwit / 2006-12-19 18:07
tylko nikt nie pomyślał, że Ci lekarze później w przychodniach rozdają za darmo takie leki biednym Babcinkom, które tzw Repy im prznoszą oprócz giftów.
Wiem to bo moja Babcia takie leki od lekarza dostaje. A Wy tylko pokrzukujecie sobie to co media nagłaśniają. Kompletna bzdura. a jesłi razi Was to, że przemysł farmacutyczny jest gigantyczną machiną... może go zamkniemy? tylko co wtedy ...?

Myślenie ma przyszłość!!!
maniuś / 83.27.92.* / 2006-12-19 17:46
Chciał bym w to uwierzyć,ale zdrowy rozsądek mi mówi że to nie realne.

Najnowsze wpisy