Forum Forum prawnePracy

Likwidacja firmy, a ciaza

Likwidacja firmy, a ciaza

emalia20 / 2013-03-12 09:26
W grudniu ubieglego roku zatrudniłam się w nowej firmie na cały etat, a w styczniu dowiedziałam się, że jestem w 8 tygodniu ciąży. Od połowy lutego jestem na zwolnieniu lekarskim i teraz się dowiedziałam, że mój pracodawca likwiduje firmę. Czy przysługuje mi w dalszym ciągu chorobowe i jak teraz będzie naliczane?
Wyświetlaj:
Anna1017 / 83.85.33.* / 2013-10-02 19:41
Witam, mam takie pytanie.. Jestem obecnie w 21 tygodniu ciąży i jest mi już dość ciężko pracować ale prowadze własna dzialalnosc- firme sprzatajaca jednoosobowa i dowiedziałam się ostatnio ze mogę ją zamknąć dopiero 4-6 tygodni przed porodem.. czy to prawda?
szklarek / 2013-10-07 12:19
Zlikwidować albo zawiesić DG można w dowolnym terminie bez względu na ciążę i związane z nią terminy.

Natomiast jest termin skorzystania z zasiłku macierzyńskiego przez osobę prowadzącą DG jeszcze przed porodem- maks. 6 tygodni, i może o to chodzi w tym pytaniu- tj. przejściu za zasiłek macierzyński.
szklarek / 2013-03-12 18:42
Jest to okoliczność znosząca ochronę stosunku pracy pracownicy w ciąży co wynika z art. 177, par. 4 KP oraz zakaz wypowiadania umowy w czasie zwolnienia lekarskiego z art. 41 KP.

W związku z takim trybem rozwiązania umowy do dnia porodu przysługiwać będzie Pani zasiłek w wysokości macierzyńskiego ( tyle ile obecnie- 100% zasiłek chorobowy), a potem już klasyczny macierzyński przez okres kodeksowy.

Najnowsze wpisy