Forum Polityka, aktualnościKraj

Los palaczy w rękach posłów, dziś głosowanie

Los palaczy w rękach posłów, dziś głosowanie

Wyświetlaj:
obywatelRP / 79.185.193.* / 2010-05-13 07:51
Czy zawsze u nas nie bedzie normalnie. Cały świat walczy z paleniem a my jakies gierki i podchody jak ze śmierdzacym jajkiem.
AotoPolskaWłaśnie / 77.254.59.* / 2010-02-20 16:07
Polskie dzieci umierają bo ktoś zabrał pieniądze na chemioterapię a dla nich najważniejsze jest wszystko. Wszystko co medialne i szum robi w głowach byle nie prawdziwe problemy do rozwiązania.
Antypal / 89.76.124.* / 2010-02-20 13:38
ich sprawa. Ale to śmierdzi!!! Palacze mówią: wolno, to palimy. Jednak ludzie przy stołach nie p****** i nie bekają. Dlaczego? Bo przy stole nie wypada robić rzeczy, które przeszkadzają innym. Dlatego też kiedy ktoś pyta, czy może zapalić, ja pytam, czy można p********.
Antypal / 89.76.124.* / 2010-02-20 13:39
Sprostowanie: wykreślone słówko to było p i e r d z ą. A inne słówko, o którym pomyślał słownik i wykreślił bo było na p i kończyła się na ą, nie nadawało się do wpisania.
Obywatel... / 89.72.152.* / 2010-02-19 20:15
Jak widać myślenie boli, również w sejmie można to zauważyć. Dlaczego? Czy tak ciężko zrozumieć jedną rzecz? Jeśli lokal będzie miał do 100m2 i właściciel będzie za tym, by można było w nim palić, to dba tylko i wyłącznie o swój biznes. Będzie miał papierosy, to będzie je chciał sprzedawać i będą znów palacze palić, nie robiąc sobie nic z niepalących. Posłowie też zbyt dużo by stracili gdyby był zakaz palenia wszędzie, poza palarniami. Firmy tytoniowe zrobią wszystko i zapłacą każdą kasę żeby ustawa miała właśnie taką finałową postać. Palący może sobie zapalić w domu, pojedzie do lokalu, wróci i znów sobie może zapalić. A niepalący jeśli nie chce wdychać dymu z papierosów powinien siedzieć w domu. Tak? PO po raz kolejny raz pokazuje, że może się sprzedać jak dz...
Kuba 1221 / 80.54.63.* / 2010-02-20 09:36
obywatelu.Przestań pieprzyć!Wiesz jak wygląda sejm i jak ustawy przechodzą ?Projekt zatwierdza się lub nie w głosowaniu.Głosują wszyscy lub wszyscy powinni głosować.Tak powinno być w demokratycznym kraju , anie przez aklamację za komuny ,bezmyślnie aby sekretarzowi się nie narazić.
nnnn2 / 77.113.123.* / 2010-02-19 18:09
Bardzo się cieszę, że ta dyskusja - w przeciwieństwie do wielu innych - rzeczywiście toczy się wokół ochrony niepalących przed biernym paleniem, a nie polega na wzajemnym obrzucaniu się błotem. Cóż, jeśli już ktoś jest dorosły i ma ten nałóg - trudno, jego problem. Tylko niech przy okazji nie truje wszystkich w koło. Europa sobie z tym problemem poradziła. Mam na tu na myśli tzw. kabiny czy budki, jak je niektórzy żartobliwie nazywają. Naprawdę można stać bezpośrednio przy osobie akurat palącej papierosa i kompletnie nie czuć dymu. Ja wręcz dotykałam papierosy sprawdzając czy są prawdziwe, bo własnym oczom (i nosowi) nie wierzyłam. Także w Polsce są już firmy, które tego rodzaju urządzenia wynajmują. I podobno wcale nie jest to takie drogie, a problem z głowy ...
Antypal / 89.76.124.* / 2010-02-20 13:41
Po wyjściu z takiej budki czy kabiny ubranie palacza ŚMIERDZI!!!
robi-k. / 91.94.169.* / 2010-02-19 15:55
Bułgaria właśnie zrezygnowała z wprowadzenia zakazu palenia:
Onet-Bułgaria rezygnuje z kontrowersyjnego zakazu-W czasie kryzysu zakaz stwarza dodatkowe utrudnienia dla biznesu. Według posłów właścicielom lokali o powierzchni do 100 m kw. należy zostawić wybór, czy można palić, czy nie. W większych lokalach palacze powinni mieć wydzielone oddzielne pomieszczenia.

A w Polsce jaki zgubny wpływ na biernych palaczy ma mieć możliwość tworzenia w Polsce w restauracjach sal dla palących?
Obecna propozycja ustawy wyklucza taką możliwość

Szwajcaria już 'odbiła się od ściany' i po początkowej tendencji zakazowej na lotniska wracają strefy dla palących
itd, itp.

Wszystko rozumiem - należy chronić niepalących ale bez tego fundamentalistycznego zaparcia i 'gnojenia' dorosłych ludzi mających ochotę zapalić.
Rozsądku odrobinę proszę
Kuba 1221 / 80.54.63.* / 2010-02-20 09:52
Przypominasz mi historię trójki chamów na stołówce.W czasie obiadu, trójka ta zaczeła palić papierosy,na uwagi jedzących obok twierdzili,że na stole jest popielniczka i dlatego mogą palić,nie ważne że inni tego nie robią.Przy tym pomagali sobie epitetami,Pozostali ustąpili głupcom,bo tak wygodniej.Czy tak być powinno,czy truciciele powinni mieć w tłumie jakieś przywileje i domagać się tolerowania przez innych.Wybrani przez nas przedstawiciele narodu,w przerwach obrad w kuluarach dymią jak parowozy i oni chcą wprowadzić zakaz palenia w miejscach publicznych?policjant,który przed chwilą rzucił niedopałka wypisuje mandat dla palącego- śmieszne to i żenujące.
NO / 80.238.106.* / 2010-02-19 14:12
Tytuł powinien raczej brzmieć "Los niepalących w rękach posłów". To raczej o ich los chodzi w tej ustawie.
kuba12 / 80.54.63.* / 2010-02-20 09:55
Nie. Moja propozycja. Los palaczy w rękach palących pasłów.
Były palacz / 82.197.57.* / 2010-02-19 14:05
Kolejny temat zastępczy przed wyborami. Czas już chyba żeby przestać traktować społeczeństwo jak "stado baranów" i ograniczyć zakazy i nakazy.
W czasach totalnego trucia nas przez przemysł i motoryzację dymek z papierosa nic nie znaczy.
H Szatkowski / 2010-02-19 09:54
Czy jakiekolwiek poprawki, jakikolwiek wynik głosowań nad nimi są w stanie oddać proporcję z jaką ilu niepalącym jeden palący jest w stanie zatruć życie, również w sensie dosłownym ?
Floyd / 2010-02-19 13:59 / Tysiącznik na forum
Az dziw, że jeszcze żyjesz. Jestem pewien, że jeszcze wiele innych rzeczy przeszkadza ci u współziomków.
Są tacy co nawet bicie dzwonów kościelnych im przeszkadza i zatruwa życie. Szczekanie psów doprowadza ich do pasji, Wrzosów na żołądku dostają gdy słyszą o bezrobotnych pobierających zasiłki z ICH PODATKÓW, itd itp.
paeł1301 / 87.206.246.* / 2010-02-19 10:02
Będę złośliwy. "Świetny pomysł"! Najlepiej dopuścić palenie także na oddziałach. Jak się pozostałych pacjentów potruje, to nie trzeba będzie ich leczyć. Bo rak płuc szybciej ich załatwi!
roman109 / 2010-02-19 14:13
Każdy kto pali truje kilku ludzi ze swojego otoczenia,więc ja nie chcę być podtruwany i osoby które palą muszą to robić z dala od skupisk ludzkich aby drugim nie szkodzić.

Najnowsze wpisy