Forum Polityka, aktualnościPolityka

Los ustawy medialnej w rękach prezydenta

Los ustawy medialnej w rękach prezydenta

Money.pl / 2008-04-28 07:23
Komentarze do wiadomości: Los ustawy medialnej w rękach prezydenta.
Wyświetlaj:
wkurzona / 79.185.177.* / 2008-04-30 12:57
To znaczy, że los ustawy medialnej jest przesądzony: trafi do kosza.
Trochę nie rozumiem, dlaczego PO nie zadbała wcześniej o poparcie LiD-u dla prezydenckiego weta (?).
Elendir / 2008-04-28 07:23 / Łowca czarownic

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski uważa natomiast, że ustawa, nad którą parlament zakończył dziś prace, upolityczni media publiczne. Platforma Obywatelska przygotowała skok na media.

I kto to mówi? Czy aby PiS nie dokonał skoku na media jak był u władzy? W dodatku nawet nie starali się wprowadzić przy tym jakichkolwiek zasad. Bo po co im zasady?
obserwator / 2008-05-03 05:48 / Tysiącznik na forum
Media to skarb tworzony przez większość a przejadany przez mniejszość. Tej mniejszości sprzyja obecny system podatkowy ktory pozwala obligatoryjnie ustawiać poziom kosztow w wysokości 50%. Dziennikarze i wlaściciele mediow korzystaja z tego mechanizmu nad wyraz obficie, stad mamy obfitość przedrukow , co przyczyniło się do utraty zaufania do mediow. Każdy polityk zabiega o media bo tam są pieniądze, nikogo nie obchodzi że bogate , najedzone dzieci w rodzinach zarabiających moga sobie odliczyc od podatku kwote tak znaczącą że biedne rodziny będą musialy az do bólu rezygnować ze wszystkiego. System wlasności mediów, opłaty reklamowe, umowy o dzieło i zlecenia z 50% obligatoryjnymi kosztami przychodu, to daje bardzo duże mozliwości zarobkowania nielicznym kosztem większości oplacającej abonament i wszelkie daniny w tym VAT. Prezydent winien na ten aspekt zwrocić uwagę aby zgodnie z obietnicami PO doprowadziło do uchwalenia bardzo dobrej Ustawy. Ta ktora ma podpisać Prezydent jest kulawa od samego początku co zaświadcza że obietnice wyborcze swoją idą drogą w niebyt a korzysći dla niewielu muszą być zaadresowane aby sami swoi sie wspierali. Dziennikarze winni sie wstydzić, zarabiają duzo, niektorzy maja astronomiczne pobory ale dla większośco Polakow sa obciązeniem jak narosle rakowe, tworzą dla siebie, tworzą niezdrowe treści ale jest też światelko w tunelu, internet i możliwości dawania swoich odczuć i wpływania na rozumienie świata. Ale prawdą też jest że to pieniądze są kluczowe we wszelkich zmianach a w mediach tych pieniędzy jest duzo, podobnie jak w slużbie zdrowia ale do doskonałości jest jescze daleka droga. W Polsce służba zdrowia to nie służba a wszyscy placą w swej zbiorowości i podobnie jak z mediami niewiele maja do powiedzenia.
Elendir / 2008-05-06 21:49 / Łowca czarownic
Napisałeś że ustawa jest kulawa ale nie podałeś żadnych konkretów mimo że Twój post był całkiem długi. A teksty że ktoś powinien się wstydzić że dużo zarabia są moim zdaniem raczej wyrazem zawiści niż głębokich przemyśleń.

Najnowsze wpisy