Forum Polityka, aktualnościGospodarka

LOT chce rządowej pomocy. Trwają rozmowy

LOT chce rządowej pomocy. Trwają rozmowy

Money.pl / 2012-12-11 18:42
Komentarze do wiadomości: LOT chce rządowej pomocy. Trwają rozmowy.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2012-12-11 18:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A kiedy tam nie było "restrukturyzacji" (czyli upychania partyjniaków) - ale Dreamliner najnowszy musi być z wielką pompą!

LOT już dawno powinien być sprzedany lub zaorany a rząd zamiast ładować kasę w ten worek bez dna mógłby lepiej wesprzeć polskich przewoźników.

Ale podobnie jest wszędzie - ma być partyjne PKB bo polscy przewoźnicy to nieuczciwa konkurencja dla partii. W życiu nie poleciałem i nie polecę czymś takim jak LOT - dość już wydałem na nich pieniędzy przez te wszystkie lata.
Floyd / 2012-12-11 22:12 / Tysiącznik na forum
Liberałowie to prawdziwi geniusze ekonomii i mają na wszystko super recepty: Sprywatyzować, zwolnić 90% pracowników, a pozostałym wyznaczyć płacę minimalną (według Balcerowicza za wysoka i najlepiej zlikwidować).
Póki co, to im więcej sprywatyzowanych firm tym robolom coraz gorzej, a właścicielom coraz lepiej, nie da się ukryć i pewnie o to chodziło.
Ciekawe czy robolom się to kiedyś znudzi i poślą
geniuszy w białych kołnierzykach do piekła. Przynajmniej nie będzie nudno.
dvdvdvvdv / 91.217.19.* / 2012-12-12 09:14
Nie martw się o pracowników LOTu, martw się o to że w Polsce powoli ludzie nie mają co jeść, bo wysokie podatki i składki na ZUS, pracy nie ma. Czyli jeżeli gdzieś powinny iść pieniądze to tam, gdzie nam wszystkim będzie się lepiej żyło :)Czyli jak najmniej podatków od ubogich na imprezy dla bogatych.
Floyd / 2012-12-12 11:17 / Tysiącznik na forum

Czyli jak najmniej podatków od ubogich na imprezy dla bogatych.

Założyłbym się o każde pieniądze, że mówiąc o bogatych masz na myśli rząd, a mówiąc o biednych masz na myśli bogatych prywaciarzy. :)
Są jeszcze bardzo małe prywatne firmy ledwie wiążące koniec z końcem ale to jeszcze inna bajka i wcześniej czy później też są skazane na pożarcie przez większe rekiny.
Może jednak się mylę i np. w propozycji likwidacji ZUSu wyrażasz troskę o aktualnie pobierających emerytury.
W podobnym stylu wypowiadają się też liberałowie którzy w trosce o biednych żądają likwidacji pensji minimalnej i zasiłków dla bezrobotnych oraz sprawiedliwego ich zdaniem podatku pogłównego.
Mnie to jednak bardziej przypomina troskę hodowcy trzody chlewnej dbającego aby przy jak najmniejszych kosztach prosiaki nie wyzdychały. Ktoś przecież musi tyrać dla właściciela fermy. Oczywiście na ten ostatni zarzut liberałowie mają zawsze tę samą odpowiedź: 'To załóż fermę' i która według nich usprawiedliwia wszystko.
Dagna00 / 2012-12-12 15:47
Widać że za niedługo będzie kolejne wielkie bankrutctwo...ciekawe że za kadencji Donalda Tuska tyle firm zbantowało... gospodarność naszego premiera jest naprawdę świetna!
benjaminB / 2012-12-12 09:25 / Bywalec forum
ja wiem, ze to są główne linie lotnicze Polski, ale nie ejstem mimo to zwolennikiem pomocy rządowej, nie stać nas na taką pomoc, jeśli linie bankrutują to przykre, ale taki jest świat
takto nie stety wyg lada / 109.173.184.* / 2012-12-11 19:36
dokladnie, kto ma najdrozsze przeloty w kraju? LOT. Kto potrzebuje pomocy finansowej? LOT. Kto jest wsrod firm lotniczych komunistycznym spadkiem? LOT LOT LOT. Kto go dofinansuje? Wujek donald, spadkobierca PRL.
em.eu. / 85.221.185.* / 2012-12-11 21:10
Wszystko się zgadza poza tym, że skandaliczny brak kompetencji, umiejętności zarządzania i kolosalne coroczne straty są w LOTie normą nie tylko za rządów Tuska ale już od wczesnych lat 90. I to mimo kosmicznego wsparcia finansowego z budżetu. Po prostu ta "firma" przyzwyczaiła się już do tego, że jak by źle nie było to: 1. nam się źle nie dzieje; 2. rząd pomoże.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy