Forum Polityka, aktualnościPolityka

LPR rezygnuje z Korwina-Mikke?

LPR rezygnuje z Korwina-Mikke?

Money.pl / 2007-10-10 13:22
Komentarze do wiadomości: LPR rezygnuje z Korwina-Mikke?.
Wyświetlaj:
spot / 87.206.42.* / 2007-10-15 23:52
http://tiny.pl/1kqt
UPR UPR UPR!
jaro67 / 2007-10-11 09:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
poczekajmy na wyrok nie zawisłego sądu

zbada sprawę gruntownie

może jakieś dyktafony się znajdą wszak prowokować umieją po mistrzosku

lid i pk

a swoja droga matka używajaca dziecka w dodatku niepełnosprawnego do brudnej gry politycznej nie winna sie tak nazywać
Wolny czlowiek / 212.160.106.* / 2007-10-11 08:50
Mysle ,ze to rodzice powinni decydowac czy maja ich dzieci chodzic do szkoly z niepelnosprawnymi. Nie moze byc takiego prawa ,ze polityk "nakazal" integracji na sile!

Korwin ma racje co do tego popieram go w kwestiach gospodarczych ale jest to czlowiek ktory czasem "walnie": jaka bombe - ludzie zle go zrozumieja - jego wymowa i sposob wyslawiania sie - a moze ktos pomyslal ,ze gosc moze miec jakis stopien niepelnosprawnosci. Posluchajcie jak czasem sie wyslawia jakie gesty robi- jest to czlowiek inteligentny ale kto moze go oceniac moze w dziecinstwie mial wypadek.. i ma z tego powodu problemy z wyslawianiem ??? - i co teraz powiedzie o dyskryminacji??? - media zawsze wyrywaja jego wypowiedzi z kontekstu , wysmiewaja, ignoruja.
Moze tak zaczniecie co nie ktorzy - sluchac poprostu i nie dyskryminowac kogos za swoje poglady jaki tez za sposob wyslawiania ( to tez moze byc oznaka niepelnosprawnosci - w koncu rozne sa przypadki )

Pozdrawiam i troche wiecej obiektywizmu.
raqq / 85.222.34.* / 2007-10-10 15:15
Jak to się wszyscy martwią o te niepełnosprawne dzieci. Jak im współczują i dbają o ich dobro ale ...
Zasiłek opiekuńczy na dziecko niepełnosprawne -poniżej 200 zł. i jest to jedyna pomoc na którą mogą liczyć rodzice no może poza ulgami podatkowymi które i tak są znikome. Ale oczywiście wszyscy popieramy pomoc niepełnosprawnym a już szczególnie współczujący Giertych i Kaczyński. Śmiech na sali
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-10 15:15
Zawsze sie dziwilem jak czlowiek ktory ma jedne z najlepszych pogladow gospodarczych w Polsce (najblizej libertarian), moze byc takim kretynem w sprawach wolności osobistych.
sceptyk / 2007-10-10 16:00 / Tysiącznik na forum
A co to ma wspónego z wolnościami osobistymi?
Ja na przykład nie życzę sobie, żeby moje dzieci chodziły do jednej klasy z chorymi psychicznie, albo opóźnionymi w rozwoju. Ale jeżeli ktoś chce posyłać swoje dzieci do takich klas, to proszę bardzo. Ale bez psychicznego terroru, tak jak teraz ma to miejsce w mediach.
timeout / 87.205.16.* / 2007-10-21 15:15
Popieram. Podział jest nawet wsród równieśników, osoba chora na astme aż ubiega sie o zwolnienie lekarskie z zadowoleniem ze bedzie miala lżej. Dyskleksja/dysgrafia... az ludzie chca byc niepelnosprawni.

To w takim razie popieram testy wstepne do podstawówki czy do gimnazjum i dla tych ktorzy ich nie zdadzą nie zdadzą bedzie klasa specjalna w jednej szkole. Beda w jednej szkole z równym poziomem. Dlaczego nie grzmicie jak sa testy określajace poziom chocby z jezyków? Każdy chce przezentowac odpowiedni poziom i iść do przodu a nie ciągnać tyly ( z niepełnosprawnymi przeba nad nimi pracowac i dlatego wymagaja odmiennej opieki niż zdrowi)

To taki skrót, pewnie walnąlem cos jak Mikke ale mowienie konkretnie o niektorych sprawach wymaga nieco szerszego spojrzenia
NIe na tym wlasnie to "niby" walnięcie Korwina?

Pozdrawiam
katolik / 83.11.79.* / 2007-10-10 19:04
Dziękuj Bogu, że dał Ci jak dotąd zdrowe dzieci i proś Go aby tak pozostało aż do Twojej śmierci bo jest duże prawdopodobieństwo, że możesz sobie z problemem niepełnosprawności bliskich sam nie poradzić.
doktor zdrowie / 89.76.2.* / 2007-10-12 14:59
gon sie katoliku ,z taka argumentacja....Sceptyk ma racje i prawo do tego , by dbac o odpowiednie towarzystwo dla swojego potomstwa.Ty natomiast gromisz go za to.Uwazasz ze to nieladnie. Powiedz mi ,po co obcym sobie ludziom taki dodatkowy balast? Kazdy ma prawo do swojego zycia i kreowac go tak jak sobie zyczy, a wiec takze i do tego aby nie przebywac w towarzystwie osob ulomnych czy niepozadanych ( niezaleznie od przyczyn ulomnosci). Uwazam , ze nikt nie ma prawa obarczac bliznich swoim ciezarem ktory nosi... Jako katolik mozesz sobie powiedziec ,ze twoj Bog tego chcial...Nie strasz innych ludzi Bogiem , bo on nie jest do straszenia... Pozdrawiam pana J.K.M.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-10 16:36
Polityk wolnorynkowy nie powinien takich rzeczy mówić bo to czy dzieci zdrowe powinny się uczyć z niedorozwiniętymi czy nie to powinna być wolny wybór rodziców. JKM powinien poprzestać na tym że trzeba sprywatyzować i zliberalizować szkolnictwo tak aby rodzice posyłali dzieci do takich szkół jakie im odpowiadają, zamiast rzucać wartościującymi uwagami na ten temat.
tato12345 / 83.26.135.* / 2007-10-10 16:16
Tak sie sklada ze mam 3-letnia corke z choroba metaboliczna, ktora jest znacznie opozniona przychoruchowo. Bardzo nam zalezy aby szla do przodu jak najszybciej, co w duzej mierze osiagalne jest poprzez jej kontakt z innymi, lepiej rozwijajacymi sie dziecmi. Ten kto twierdzi, ze jego dziecko moze byc w szkole lub przedszkolu tylko z rownymi i lepszymi od siebie jest zwyklym egoista. Zal mi takich ludzi, bo brak im wrazliwosci, a tacy nie naleza do najszczesliwszych..
Malleus / 83.25.131.* / 2007-10-11 09:23
Właśnie sam napisałeś, że chcesz by twoje dziecko przebuwało i uczyło się tylko z równymi i lepszymi od siebie. Wstydź się, bo świadomie lub nie dołączyłeś do tych, którzy dyskryminują dzieci mniej rozwinięte od ich własnych. Mój syn będąc zdrowym dzieckiem chodzi do klasy integracyjnej, ale uważam, że to rodzice (a nie urzędnik ministerstwa) powinni decydować o tym gdzie maję uczęszczać ich dzieci. Tak samo rodzice dzieci niepełnosprawnych powinni decydować, czy posłać dziecko do klasy integracyjnej, czy do specjalnej przeznaczonej wyłacznie dla dzieci upośledzonych.
Elendir / 2007-10-10 14:13 / Łowca czarownic
Wyrazy współczucia dla Giertycha. Ma niezły zgryz z Korwinem-Mikke (co widać na zdjęciu).

Korwin-Mikke mniej lub bardziej świadomy poruszył następujący problem. Do jakiej pomocy jesteśmy w stanie się zobowiązać w przypadku gdy ją faktyczne nieść będzie ktoś inny, a do jakiej gdy to nas bezpośrednio dotknie niesienie tej pomocy.

Jestem gotów się założyć, że ankieta poparcia dla ogólnego niesienia pomocy cieszyłaby sie znacznie większym poparciem niż faktycznie niesienie pomocy własnym kosztem.
man13 / 2007-10-10 14:57 / Tysiącznik na forum
A ja tam wspolczuje Korwinowi takiego partnera.
ozdobaster / 2007-10-10 13:30 / Bywalec forum
Tak w ogóle to myślę że mu się to wzięło po obejrzeniu odcinka pt. "Fluder" serialu "Włatcy Much".
ozdobaster / 2007-10-10 13:26 / Bywalec forum
Ja myślę, że po prostu go nie zrozumieli, bo go ogólnie ciężko zrozumieć ale jakby się nad tym zastanowić to coś w tym jest. Wiem, że zaraz mnie tu pseudokatolicy poopluwają ale ja bym nie chciał grać np w kosza z kimś kto jeździ na wózku. To niebezpieczne gdy takie żelastwo po boisku się plącze, kiedy dzieciaki są w ruchu. W klasie, w życiu codziennym ok, niepełnosprawni niczym nie ustępują, ale na WF to po prostu jest sztuczne udawanie sprawnego, kiedy się takim nie jest i narażanie innych - zdrowych.
Jooo35 / 213.158.196.* / 2007-10-10 13:48
A czy jak ktoś ma nadwagę, ma wadę wzroku czy wymowy - to opóźni cię w nauczaniu? Człowieku - opanuj się! Wyobraź sobie,że sam jesteś inwalidą (czego ci nie życzę) -czy chciałbyś być dyskryminowany przez "lepszych" kolegów? Czy życie nie skrzywdziło tych ludzi wystarczająco, żeby jeszcze ich poniżać - nawet takimi słowami? Ja sam jestem sprawny i zdrowy - ale nie miałbym NIC przeciwko współpracy czy współnauki z niepełnosprawnymi!
A jak tak się "boisz", że będą cię opóźniać - proponuję, pójdź na sekcję pływacką niepełnosprawnych i spróbuj ich dogonić!
man13 / 2007-10-10 14:49 / Tysiącznik na forum
Jesli jestes sprawny i NIc nie masz przeciwko współpracy czy współnace z niepełnosprawnymi to czyn to. Nikt Ci nie przeszkadza.
ozdobaster / 2007-10-10 13:58 / Bywalec forum
Tego się właśnie spodziewałem... No ale takiemu nie wytłumaczysz. Człowieku rozpędź się do maksymalnej prędkości i wbiegnij na stertę żelastwa to zobaczysz czym się może skończyć WF z niepełnosprawnym na wózku. Na przyszłość doczytaj do końca zanim zaczniesz komentować.
gall2 / 212.2.99.* / 2007-10-10 17:56
ok, a Ty sie rozpedz i wbiegnij na slupek. Nie przesadzasz ?
P__S / 156.17.85.* / 2007-10-10 13:26
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2,ID257999723,index.html
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-10-10 13:22
Powiem szczerze - Korwin powiedział to, co myśli większość społeczeństwa.
Jako społeczeństwo oczywiście mamy obowiązek wspomagać słabszych (w tym inwalidów), ale pytanie jest o granice. Wysokim kosztem przedsiębiorstwa oraz są zobowiązane do czynienia różnych udogodnień - często zbytecznych lub bardzo kosztownych. Ale tu kończy się na pieniądzach.
Z kolei w klasach interaktywnych nie kończy się pieniądzach, ale często na przyszłości młodych ludzi. Przy niepełnosprawności umysłowej, która uniemożliwia zdobywanie wiedzy i rozwój na podobnym poziomie jak zdrowe dzieci, dziecko niepełnosprawne powoduje szkodę dla dzieci zdrowych. Często jest również niebezpieczne. I znam takie przykłady z bliska.

Uważam osobiście, że można mieć różne poglądy. Ale wyrażanie ich - również w trudnych tematach - nie powinno być tak atakowane przez media, a później przez Giertycha.``
kobieta / 194.181.245.* / 2007-10-10 13:44
ja jestem w takim razie w mniejszości i nie pitol człowieku o dzieciach niedorozwiniętych, bo tutaj była mowa o dzieciach niepełnosprawnych ruchowo. Nie macz egoś takiego jak łączenie w jednej klasie dzieci zdrowych i niedorozwiniętych, więc skończ swój żałosny wywód. Ciekawa jestem tych przykładów z bliska, podaj parę, skoro już o nich wspomniałeś, czy może uprawiasz coś, co premier Kaczyński nazywa "jednym wielkim ssaniem z palca".
acomitam / 83.25.244.* / 2007-10-12 13:23
Jest, jest. Znam taki przypadek. Do klasy szkoły podstawowej w mieście X chodziły dzieci niepełnosprawne i normalne. Sęk w tym, że niepełnosprawność nie była li tylko fizyczna, ale i psychiczna. Co prawda nieznaczna, ale zawsze. Dzieci jak to dzieci, dworowały sobie z tych, którzy ewidentnie odstawali od średniej, co skończyło się oskarżeniem przez rodzica takiego niepełnosprawnego dziecka grupy chłopców i skierowaniem sprawy do sądu rodzinnego. Dzieci, a jakże, zostały przykładnie ukarane. Najśmieszniejsze w tym jest to, że ani dzieci, ani rodziców nikt nie poinformował, że klasa jest integracyjna. Umieszczanie w jednej klasie dzieci, które mają trudności z nauką z normalnymi jest nie fair w stosunku do jednych i drugich. Dzieci zdolne muszą się dostosować do baranów, bo przecież barany nie dostosują się do zdolnych. I gdzie tu jest sens?
man13 / 2007-10-10 14:56 / Tysiącznik na forum
I czego sie pieklisz? Bodek2 pisze to co widza i wiedza rodzice, majacy takie doswiadczenie, w klasach w ktorych znalazlo sie dziecko niepolnosprawne. Tak samo jak tolerowanie hazardu w zakladach karnych nie wplynie pozytywnie na resocjalizacje tak i w szkole nieprzygotowanej w szczegolny sposob do integracji pomiedzy sprawnymi a sprawnymi inaczej, integracji nie bedzie. To co powiedzial Korwin jest swietym prawem rodzica odpowiedzialnego za swe dzieci.
kicha / 195.137.246.* / 2007-10-11 09:08
Zdecydowanie masz rację i należy tylko współczuć Korwinowi że po pierwsze nie został zrozumiany a po drugie że mówi skrótami które nie są rozumiane. W naszych przepełnionych szkołach z 30-to osobowymi klasami, korytarzami na których jest zgiełk i okropny tłok, nauczyciel nie ma wsparcia psychologa przy pracy z trudnymi uczniami i nie mam tu na myśli uczniów niepełnosprawnych tylko uczniów którzy właśńie tej niepełnosprawności nie tolerują nie ma szkół i klas integracyjnych. One się tylko tak nazywają i nie ma sensu posyłać do nich dzieci bo będąmarzyły tylko o tym żeby niepełnosprawne dziecko z tej klasy odeszło!
pro-siak / 84.10.55.* / 2007-10-12 15:44
dla tych wszystkich co tak bluzgaja koriwna rozumiem ze nie mieliscieby nic przecowko gdyby do klasy gdzie chodzi wasze dziecko nagle zostalo zapisanych 15 lobuzow z poprawczaka?? wszak to sa moralni inwalidzi i trzeba dac im szanse zycia z lepszymi (czyli wasze dzieci ktore moralnie sa o wiele lepsze od takich lobuzow)

Najnowsze wpisy