Forum Forum inwestycyjneFundusze

M-BANK - INWESTOWANIE

M-BANK - INWESTOWANIE

Kasia1233 / 91.94.2.* / 2007-11-11 08:31
Mam pytanie do doświadczonych inwestorów - w kontekście spadków, czy warto kupowac jednostki, czy poczekać jeszcze na spadki?
Wyświetlaj:
milleDoradca / 193.41.113.* / 2007-11-14 21:18
A ja uważam, że czekać nie warto - chyba, że ktoś jest wróżką i ma pewność, że GPW nadal będzie spadać; a jeśli to nie jest pewność, tylko przeczucie, to należy wybrać odpowiednie propozycje uwzględniając swój profil inwestycyjny i czas, w którym środki mogą być potrzebne; inwestowanie nie polega na szukaniu dołków i górek na wykresach, a jeśli ktoś pisze (większość osób tutaj), że należy poczekać, to właśnie szuka dołka; a jak znaleźć dołek - czy jeśli przez najbliższe trzy sesje giełda będzie spadać za każdym razem o 5%, to ktoś odważy się zainwestować? Nie sądzę - wszyscy niżej podpisani będą się bać i nadal czekać; a jeśli będzie odwrotnie i przez 3 kolejne sesje będą wzrosty po 5%, to czy ktoś zainwestuje - też nie bo będzie znów drogo, a my przecież czekamy na dołek; nie czekaj, bo nie ma na co - żeby zarabiać trzeba być na rynku, a nie trzymać pieniądze na lokacie.
LdNek / 83.17.95.* / 2007-11-13 16:22
Przeczytaj:
http://www.money.pl/forum/temat,6,773685,773685,40,0,sfi;mbank-u;-;jedno;wielkie;oszustwo.html
krzysiek29 / 2007-11-11 09:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Kasiu poczekaj jeszcze troche lepiej miec kase niz zaczynac od strat
przewodnick / 2007-11-11 21:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Poczekaj i nie kupuj WIOF przez mBank czy Multibank, bo zdrowie stracisz.... Czekam na zaksięgowanie pieniędzy po sprzedaży już 3 tygodnie (mam już papierowe potwierdzenia transakcji). Gdy je nabywałem to data wyceny była wcześniejsza (o pieć dni !!) od daty zlecenia.....
Jarris / 2007-11-17 18:11
A w takim razie gdzie najlepiej kupować? O ile mi wiadomo, pośrednicy jak np Skandia, Aegon itp pobierają spore opłaty, dużo większe są prowizje. Prosze o poradę - jaka jest alternatywa dla mBanku i Multibanku.
max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-17 18:38
a kto Ci takich głupot naopowiadał Twój wybór kup sobie TFI dowolne a później płacz jak giełda leci a nie masz za bardzo gdzie uciekać i konwersje 5 dniowe
krzysiek29 / 2007-11-17 18:25 / Uznany Gracz Giełdowy
jarris mbank jest wporzadku tylko jest problem z funduszami z grupy WIOF a pozostale sa ok. szczerze polecam ale jeszcze poczekaj niech sytuacja na swiecie sie troche ustabilizuje ewentualnie fundusze obligacyjne lub hedge. juz niedlugo maja wprowadzic fundusze HSBC i mozliwe SEB globalny naprawde moga byc ciekawa alternatywa.
webmaster / 2007-11-12 17:49
ja mam tak samo jak przewodnick sprzedałem WIOF z 8% strata dokładnie 5.11.207 dzis jest 12.11 i nie mam na kncie ani funduszy ani kasy co w takim przypadku robisz przewodnick ?? zadzwoniłeś do mbanku ? lipa straszna nie kupujcie WIOF z mbanku miał ktoś juz takie problemy jak ja?
przewodnick / 2007-11-16 22:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zadzwoniłem do banku i grzecznie poinformowałem o zerwaniu warunków umowy oraz poinformowałem o zgłoszeniu tego faktu do KNF. Oczywiście będę domagał się rekompensaty z powodu braku środków, które miałe zamiar zainwestować....
spod londynu / 89.243.36.* / 2007-11-16 23:37
Zrobiłem to samo. Jeśli rzeczowo nie odpowiedzana skargę spotkamy sie w sądzie. Bank przez który inwestuje ma siedzibe za granicą więc napiszę też skargę do głównej siedziby. Niech wiedzą jak działają ich koledzy w Polsce!
tome.k / 2007-11-13 18:09 / portfel
Tak, z WIOF są straszne cyrki. Jeśli doczekam się dobrych dni i będę na plusie to od razu to sprzedam. Miałem WIOF Adriatic i chciałem uratować sobie tyłek przed spadkami konwertując do do WIOF Russian. Trwało to prawie dwa tygodnie a efekt tego taki, że zamiast straty -4% mam -7%. Na szczęście z ruskimi nie jest najgorzej, nawet chyba leciutko w górę poszło.
W każdym bądź razie WIOF stanowczo odradzam.
tomi81 / 2007-11-13 14:17
może troszke nie na temat ale nie chce rozpoczynac nowego watku.
chodzi mi o zakup jednostek poprzez mbank rożnych funduszy. Widzę pewne problemy kolegów wyżej - czy to oznacza że nie dokońca dobry jest to sposób (czy tylko tyczy sie to WIOF). Wiem że kupuje, sprzedaję bez prowizji - a jak jest z konwersja? Placę coś czy tylko pobierany jest podatek. I najważniejsze czy konwertując np. co tydzień będę dostawał formę papierową potwierdzającą moje transakcje z odpowiedniego funduszu ?
pero1979 / 77.253.252.* / 2007-11-13 21:54
ja inwestuje poprzez mbank (zamierzałem wejść w WIOF ale jednak przeczucie - choć tutaj było trafne) i nie mam problemów z fundami w mbanku


a jak jest z konwersja?


płacisz tylko belkę jak jesteś +


I najważniejsze czy konwertując np. co tydzień będę dostawał formę papierową potwierdzającą moje transakcje z odpowiedniego funduszu ?


tak - to już jest działka danego tfi a nie mbanku - on jest tylko tutaj dystrybutorem
tomi81 / 2007-11-14 12:49
dzięki za odpowiedź. liczyłem że właśnie tak jest .
z drugiej strony to chyba fundusze musza klnąć takich uczestników którzy zmieniają swe zdanie co tydzień ;-) - wkońcu mają przez nich więcej pracy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy