Makler giełdowy

Millenium / 78.88.9.* / 2012-02-29 18:51
Witam, jak to jest z inwestowaniem na giełdzie przez maklera? Natknąłem się swego czasu na artykułów którym było wspomniane o pewnych ograniczeniach. Czy takowe są? Jak to wygląda w praktyce?

Pozdrawiam, liczę na pomoc.
Wyświetlaj:
cyrus420 / 31.182.171.* / 2018-03-23 14:04
Podobne pytanie z mojej strony, ale chciałbym zapytać o konretną ofertę maklerską, a konkretniej - https://www.eliteprivatebanking.pl/#/pomnazanie-majatku/uslugi-maklerskie ? Myślicie, że warto?
Milleniuim / 78.88.9.* / 2012-03-02 08:50
Dlaczego to takie dziwne, że makler inwestuje sam na siebie? Czyli jak to jest bo dalej nie bardzo wiem.
Ciułacz / 2012-03-02 12:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Milenium witaj !
Dziwisz się :

Dlaczego to takie dziwne, że makler inwestuje sam na siebie?

Zadaniem Maklera jest miedzy innymi: przygotowywanie rekomendacji, komentarzy i analiz, doradzanie inwestorom.
Czyli może wpływać na kurs spółki a co za tym idzie teoretycznie na swoim własnym portfelu wcześniej zajmując odpowiednie pozycje może sporo zarobić .Idąc dalej tym tokiem myślenia np taki makler co prowadzi fundusz czyli dysponuje prawie nie ograniczonym kapitałem bardzo łatwo może zbijać kurs spółki lub odwrotnie ze szkodą dla inwestorów w ten fundusz, ale on prywatnie we własnym portfelu robiąc odwrotne pozycje sporo może zyskać.
To jest teoria ale w praktyce to jak powiadają że przed prawdziwym złodziejem niema zamknięcia.
Pozdrawiam
Millenium / 78.88.9.* / 2012-03-02 18:15
A jeśli taki makler pracujący w jakiejś firmie odejdzie z pracy, to wtedy może sam inwestować czy dalej nie?
Ciułacz / 2012-03-03 00:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pytasz
A jeśli taki makler pracujący w jakiejś firmie odejdzie z pracy, to wtedy może sam inwestować czy dalej nie?

Zazwyczaj może od razu, ale i może być inaczej co powinno być określone w umowie o pracę.
Ciułacz / 2012-03-03 01:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po powyższego mała poprawka.Restrykcje sie tyczą posiadania licencji maklera a nie pracy w jakiejś tam firmie.
Millenium / 78.88.9.* / 2012-03-03 13:08
Tak chodzi mi o posiadanie licencji.

Czyli nie mając licencji można inwestować normalnie.
Mając licencje można inwestować tylko gdy nie pracuje się jako makler.

Dobrze zrozumiałem?
Ciułacz / 2012-03-03 16:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Milenium witaj !

Restrykcje sie tyczą posiadania licencji maklera

Czyli teoretycznie do puki licencje maklera posiadasz to wszystkie ogólne restrykcje Cię powinny obowiązywać.
Podejmując gdzieś tam pracę to pracodawca będzie ci narzucał restrykcje dodatkowe, np że nie możesz w tym samym czasie dorywczo pracować w innej firmie, lub po wygaśnięciu umowy o pracę nie podejmować pracy w konkurenci itd.
Rozumiem że zastanawiasz się nad zrobieniem licencji i obawiasz się o restrykcje.
Najlepiej to zapytaj u źródła
http://www.knf.gov.pl/dane_wspolne/kontakt.html
Bo nie można zabronić inwestować na własną emeryturę
Millenium / 78.88.9.* / 2012-03-03 23:02
Tak, właśnie waham się nad pójściem w tym kierunku jednak nie tylko aby pracować dla kogoś jako makler, ale także dla siebie, inwestując na własny rachunek.
Dziękuje Ci bardzo za pomoc. Napiszę do nich i dokładnie wszystkiego się dowiem.

Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze.
msz_bossa / 2012-04-13 15:42
Zdecydowanie właściwy krok.

Pozdrawiam,
MSZ.
Akumuluj24_pl / 79.185.127.* / 2012-04-13 12:15
Makler to dosyć ryzykowny,ale dobrze płatny zawód,nic nie stoi na przeszkodzi aby ubiegać się o licencję i spróbować swoich sił. Przyda się fachowa literatura,dostępna w księgarni inwestora.
Millenium / 78.88.9.* / 2012-03-01 08:11
Dziękuję za odzew!
Znalazłem tą informację tutaj: http://www.makler-gieldowy.pl/
9 akapit od góry.

Pozdrawiam
Z_Montrealu / 2012-03-01 02:39 / portfel / Bywalec forum
Milenium witaj !
Jak dawno temu
Natknąłem się swego czasu na
artykułów którym było wspomniane o pewnych ograniczeniach.

Musiało to być chyba z dziesięć lat temu.
W dzisiejszych czasach to sobie zakładasz konto w DM i samemu sobie jesteś w roli maklera.
Jak byś dał linka do tego artykułu to może by było jaśniej o czym tam pisali.
Ciułacz / 2012-03-02 02:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Millenium witaj !
Teraz po podaniu linka do artykułu to zaskoczyłem że Ci chodzi o osobiste inwestowane dla samego siebie przez maklera giełdowego.
W tym linku co podałeś, cytuję :
Makler nie może swobodnie inwestować na giełdzie na swój rachunek. Istnieje szereg regulacji prawnych określonych przez władze giełdy, bądź biura maklerskie. Istnieje wiele papierów, którymi pracownikowi domu maklerskiego nie wolno obracać. Do listy restrykcyjnej zaliczają się na przykład papiery, dla których dom maklerski jest animatorem, bądź był oferującym. Nie wolno także wykorzystywać poufnych informacji.
Koniec cytatu.
Tak to to bierz jak jest napisane.
Zawsze się może ktoś zdarzyć co inwestuje na rodzinnego słupa, albo podsyła koledze sygnały za małą rekompensatę ,ale to są wyjątki.
Pozdrawiam .
Ps.
To ja pisałem powyżej bo mam dwa oddzielne. portfele
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy