Forum Forum dla firmZakładanie firmy

mały lokal gastro w Warszawie

mały lokal gastro w Warszawie

pszemunio / 2008-02-18 19:40
Witam,

Mam gigantyczne pragnienie otworzenia własnego niewielkiego lokalu w Warszawie. Mam pomysł, wizję, czas, pieniądze - choć zapewne niewystarczające, ale... kompletnie nie wiem, jak to ugryźć. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś podpowiedział mi, na jakie koszta powinienem się nastawić, czy mam szanse pozyskać skądś dofinansowanie, czy jests sens wynajmować lokal, czy trzeba mieć swój własny. Jakie formalności trzeba będzie załatwic? Każda rada bedzie dla mnie cenna, bo totalnie brak mi wiedzy i doświadczenia. Stawiam raczej na optymizm i wiarę w sukces, ale wiem, że w tym wypadku to nie koniecznie wystarczy.

Serdecznie pozdrawiam
przewodnick / 2008-02-19 21:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na tak postawione pytanie nikt nie odpowie. Musisz sam zrobić rekonesans - ile kosztuje wynajęcie lokalu w interesującej Ciebie okolicy, ile przeznaczysz na wynagrodzenia, jaki bedzie koszt zakupu mebli (wystroju wnętrza), komputera/ów (kasy fiskalnej), wyposażenia kuchni, na jaki okres wystarczy Twoich własnych pieniędzy (czas po którym chcesz osiągnąć rentowność).....i jeszcze milion pytań... Powodzenia

Najnowsze wpisy