Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Mam 20 lat i chce inwestować

Mam 20 lat i chce inwestować

colin4 / 2010-04-12 22:41
witam!!

Chciałbym poprosić o pomoc. Mam 20 lat i chciałbym sobie zapewnić jakąś godziwą emeryturę. Dorwał mnie przedstawiciel Skandi i podpisałem umowę (jeszcze mogę zrezygnować). może przedstawię czego oczekuję. Chciałbym odkładać ok 250zl miesiecznie (na tyle mnie stać) i interesuje mnie oferta długo terminowa jakies 25-30 lat, nie chce wcześniej ruszać tych pieniędzy. Co powiecie na ofertę skandi? Widziałem konto kolegi i po 6 wpłatach jest 20% do przodu (ma promocje przez pierwszy rok +5% mnie tez to złapało) powiem szczerze ze byłbym zadowolony po 25-30 latach na zysk ok 10% NA CZYSTO! czy jest to możliwe? Jak to jest z tymi opłatami ? chodzi mi głownie o opłaty za zarządzanie bo tak jak pisałem wcześniej nie chce szybko ruszać tych pieniędzy także jakieś tam kary raczej mnie nie dotyczą. I z tego co wiem jest tam jakiś drugi rachunek na który można wpłacać minimum 1000zl i wypłacać w każdej chwili a oprocentowanie rośnie tak samo jak na pierwszym koncie. Może ktoś kto się coś zna wyrazić opinie na ten temat ? Byłbym wdzięczny
Wyświetlaj:
msz_bossa / 2012-03-26 20:22
Byłbyś zadowolony otrzymując zysk na poziomie 10% po 25-30latach?! Po tym okresie zapewne otrzymasz..nic. Fundusz zniknie. Zmieni nazwę. Popłynie. Kolejny raz zarobi Państwo, zarządzający. Ty zapewne nie zarobisz nic. Otrzymasz niewielką część kapitału. Na pocieszenie. może się zdarzyć, że tuż przed, fundusz wykaże horrendalną stratę. Weź to pod uwagę. Dywersyfikuj portfel.

Pozdrawiam,
MSZ.
olenka_902 / 2011-12-13 21:51
Galewska Aleksandra 518-350-910
Czarować nie będę bo każdy czaruje a nie sztuką jest oczarownie klienta tylko dobra porada i nauka, także zapraszam serdecznie. :DDDD
strada / 79.190.55.* / 2011-07-25 14:07
POSIADASZ OSZCZEDNOSCI I CHCESZ JE SZYBKO POMNOZYC? TO TA OFERTA JEST SPECJALNIE DLA CIEBIE.

PROFESJONALNIE ZAJMUJE SIĘ INWESTOWANIEM FINANSAMI MOICH KLIENTÓW. JESTEM W STANIE ZAGWARANTOWAĆ PAŃSTU DUŻE ZYSKI. ZYSKI KTÓRE JESTEM W STANIE OSIĄGNAĆ SIĘGAJĄ OD 10% DO 40% W CALYM CYKLU INWESTYCYJNYM. CYKL INWESTYCYJNY TRWA OD 1MIESIACA DO 6 MIES. PRZEKAZANE MI PIENIAŻKI SĄ ZATWIERDZONE W POSTACI PISEMNEJ UMOWY ( NA SPECJALNE ZYCZENIE KLIENTA UMOWA MOZE BYC PODPISANA W OBECNOSCI NOTARIUSZA)


OSOBY ZAINTERESOWANE PROSZE O KONTAKT TEL 507-302-084 [/i[/i[/i
radcow / 212.96.244.* / 2013-06-26 10:56
Wszystko zależy od kwot. Inwestujesz w to, co jest tanie - w tym momencie tanie są nieruchomości. Najlepszą inwestycją byłoby przejęcie magazynów, w bazie Jartomu są nawet nieruchomości ze stref ekonomicznych, tylko czy posiadasz na tyle wysoki kapitał, aby wykorzystać te okazje?
mbielu / 2011-03-20 22:43 / Bywalec forum
Witam,
Co do gry na giełdzie i inwestowania to najwazniejsze jest to aby dobrze poznac sprawe z
którą bedziemy mieli do czynienia GIEŁDĘ i cały mechanizm rynków kapitałowych. Ja na
poczatku grałem bez wiedzy licząc na łud szczescia i nawet dobrze mi szło ale na dłuższą
metę jestem w plecy, bo bez wiedzy daleko nie zajedziesz... Najważniejsze to wiedza
dlatego polecam publikacje które zblizyły mi temat, jest to naprawde nie wielki wydatek,
który moze zwrócic sie tysiąckrotnie w ciagu niedługiego czasu. Wystarczy skopiowac linki
i wkleić do swojej przegladarki. Miłej lektury:

http://czas-na-gielde.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/

lub link do całego zagadnienia związanego z inwestycjami:

http://www.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/category/2129/

Pozdrawiam
bielu
Klemensownik / 85.28.130.* / 2011-03-01 23:32
Giełda, któż na niej nie chce zarabiac kokosów? Brutalna prawda jest taka ze jesli ktos zarabia to ktoś również traci....Nie ma tutaj łatwych pieniedzy... trzeba czasu i wiedzy aby mozna sobie spokojnie zyc z inwestycji... Znam duzo ludzi którzy grają na pałę, pędzą za tłumem, kieruja sie rekomendacjami...niestety to wszystko za pozno i kiedy oni kupuja to inni juz sprzedają i bardzo czesto to własnie oni skladają sie na zarobki tych co mają wiedze i doswiadczenie...

Pamietaj aby grac trzeba mieć wiedze, umiec analizowac wykresy, odczytywac prawdilowo informacje dawane przez rynek...

Tutaj mozesz sciagnac darmowe fragmenty bardzo ciekawych publikacji:
Wstep do giełdy:

http://www.wrzuc.to/vQ4S5AxNgy.wt

Lub dla bardziej doswiadczonych:

Giełda papierów wartosciowych w praktyce:

http://www.wrzuc.to/U0vPu3oAOE.wt

Analiza fundamentalna w praktyce:

http://www.wrzuc.to/utuDPYU611.wt

Kontrakty terminowe i opcje w praktyce:

http://www.wrzuc.to/TrG2yiwce.wt

Analiza techniczna w praktyce:

http://www.wrzuc.to/1ojcyPn.wt

I ostatni juz dla wyjadaczy giełdowych
Alternatywne metody analizy technicznej w praktyce:

http://www.wrzuc.to/JgN1mc.wt

Zapraszam do czytania darmowych fragmentow...
Pozdrawiam
Klemens
tonio55 / 83.22.248.* / 2011-02-18 16:46
Każdy kto che zainwestować i mieć coś kiedyś na przyszłość a jest o co walczyyć to prosze na maila tonio5554@wp.pl produkt inwestycyjny posiadający najlepsze stopy zwrotu.
kasia2933 / 80.54.2.* / 2010-05-29 13:37
ja zainwestowałam dobrze mam 100 % gwarancji że nie stracę kapitału a i na zyski nie narzekam
jak chcesz to wprowadzę Cię w to
Ciułacz / 2010-05-29 15:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kasia nie czaruj na piękne oczy ;-)
Jak jesteś w piramidzie to bym nie polecał ,a wszystkie inne legalne tu są znane, tak że nie rób wielkiej tajemnicy, możesz śmiało pisać.
dscfe / 83.30.153.* / 2010-05-28 22:29
ja na poczatku tez szukalem info ..wejdz na marketbase.pl tam ciekawie opisuja ..pozdro
M. Prokopczuk / 87.99.46.* / 2010-05-25 15:54
skandia moze byc, ja polecam aegon, gdzie jest platforma i same najlepsze fundusze inwestycyjne sie tam znajduja. 10% to minimum zysku. przez ostatnie trzy lata bylo okolo 18%. Jestem doradcą finansowym, jesli interesuje Cie cos wiecej to podaje e-mail: magdalena.prokopczuk@gmail.com
qwdq3w / 83.11.233.* / 2010-04-15 21:10
marketbase.pl
chika2001 / 85.221.158.* / 2010-04-13 21:55
Jeśli myślisz o zbudowaniu kapitału na przyszłą emeryturę to uważam, że powinieneś zainteresować się rozwiązaniem dającym gwarancję wypłaty - świadczenie emerytalne jest zdefiniowane kwotowo, gwarantowane, dożywotnie i dziedziczne. Od niedawna takie właśnie rozwiązania są dostępne na naszym rynku.
Masz 20 lat, do emerytury sporo czasu, a więc przy wpłatach w deklarowanej przez Ciebie kwocie ok. 250 zł miesięcznie możesz sobie wypracować naprawdę sensowną prywatną emeryturę. Co jest ważne ? Jeśli Firma oferująca produkt ( celowo na razie nie ujawniam jej nazwy, aby nie być posądzoną o kryptoreklamę ) będzie wypracowywać zyski ( to instytucja komercyjna, której działalność jest nakierowana na zyski ) to w każdym roku dopisze je do Twojego programu emerytalnego. A co będzie jeśli Firma poniesie straty ? Otóż NIC , po prostu w danym roku nie dopisze zysku - to najgorsze co może sięzdarzyć !
Myślę też, że dla osób nie mających doświadczenia w inwestowaniu, a ponadto chęci i czasu na śledzenie tego, co dzieje się na rynkach finansowych zaletą będzie i to, że jest to produkt bezobsługowy - trzeba tylko płacić składki ( w ustalonej wysokości i w ustalonych terminach ).
Rekomendując produkt z "gwarancją" nie neguję absolutnie celowości inwestowania ( także z myślą o emeryturze ) w ramach programów oferowanych m.in. przez Skandię. Uczciwie jednak trzeba powiedzieć, że "inwestor" ma tu możliwości i szansę na osiągnięcie sporych zysków, ale również - w razie dekoniunktury na giełdzie - może stracić ( taż sporo ! ). Wyniki , które osiąga inwestor to z jednej strony efekt sytuacji zewnętrznej , ale z drugiej zależą one w dużej mierze od jego działań - wiedzy, doświadczenia, czasu, szczęścia itp.
Moim zdaniem , jeśli pozwala na to stan naszych osobistych finansów najlepsze jest posiadanie tych dwóch rozwiązań.
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej zadzwoń - ustalimy dalszy sposób kontaktowania się ( 603 747 609 )
opt1c5 / 188.33.209.* / 2010-04-13 21:03
Jak gwarantują (w umowie) te 10% rocznie na czysto, to bym w to wszedł. Jak 10 % to wynik z ostatnich lat to raczej szkoda czasu i kasy na nich. Przeczytaj dokładnie całą umowę. Pamiętaj, że więcej zarobisz sam, niż dzieląc się zyskiem, z pośrednikiem.
Odkładając 250 zł co miesiąc na 10 % będziesz mieć po 30 latach 565 122 zł. Zapytaj czy Ci to gwarantują :)
tomek7712 / 83.30.174.* / 2010-04-13 18:01
ja mam skandie od 3 lat i mam ponad 25% zysku - teraz mam 90% portfela w akcjach 10% w obligacjach . polecam!!
GMO / 78.8.11.* / 2010-04-13 17:30
Zacząłem inwestować mniej więcej w twoim wieku. Mam portfel w Skandii i IKE w BZWBK.

Skandia ma niestety olbrzymie opłaty. IKE w BZWBK nie ma opłat, masz dostęp do kilku funduszy, jesteś zabezpieczony od egzekucji komorniczej i nie płacisz podatku belki. Moim zdaniem to idealne rozwiązanie długofalowo.

Poza tym polecam złote i srebrne monety kolekcjonerskie NBP. Obecnie, mimio sporych spadków cen, stopa zwrotu nadal wynosi nawet 300% w ciągu 10 lat.

Pozdr
xxxxxxl / 178.36.132.* / 2010-04-12 22:58
funduszy nie polecam
dlaczego
odsyłam do teorii portfelowej

proponuję założyć IKE Indywidualne Konto Emerytalne
w biurze maklerskim
wpłacać powiedzmy raz na kwartał 750zł
(ja wpłacam na początku roku jednorazowo cały limit na dany rok)
i za to kupować systematycznie papiery na giełdzie
jakie papiery ?
spokojnie można wybierać losowo

przy IKE nie ma limitu wpłaty
i nie ma limitu częstotliowości wpłat

banalnie proste i wygodne
a przy tym unikamy prawie wszystkich niedogodności
związanych z "uwiązaniem" się z funduszem
przy IKE nie ma żadnej umowy
wypłata może nastapić w dowolnej chwili
najwyzej zapłacimy podatek od zysku
jesli wypłata nastapi przed wiekiem emerytalnym

reszta w ustawie

jakie wyniki osiągniemy ?
nie wiem
ale przy tym systemie pobijemy bez problemu
zdecydowana wiekszośc funduszy

zresztą za 30 lat prawie żadnego z obecnych juz nie będzie
axelspringer1980 / 83.5.39.* / 2010-04-13 13:13
to bierz inwestycje regularna w AXA albo Skandia - na 10-15-20 lat i wszystko w akcje, ja tak robie od 3 lat i rewelacja, axe mam na 10 skandie na 20lat, w sumie wplacam 2000 i 1500, pod koniec trwania umowy przezuce wszystko w bezpieczne fundusze i bede realizowal zyski, ot wszystko
Basia08 / 95.160.241.* / 2010-04-14 11:48
Dajesz "nauki " z błędami ortograficznymi innym? Ach, jaki wysoki poziom!
colin4 / 2010-04-14 20:51
jak gość ma kasę i głowę do inwestowania to dobrze że daje innym rady ! To nie miejsce na "nauki polskiego" pomyliłaś fora
Ciułacz / 2010-04-13 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do xxxxxl,
To co piszesz to za proste . Zazwyczaj to zaczynają od tz doradcy co to w domu odwiedzi klijenta itd , po kilku latach czując sie oszukany wszystko anulują i za to co pozostało na wakacje. Pięć- dziesięć lat przed emeryturą, nażekać na Gierka, Jaruzela,Wałensę i wszystkich innych następców.
Zacząć od IKE ( Indywidualne Konto Emerytalne) to jest bardzo dobra rada, wpłacać na nie co miesiąć ale zakupy papierów robić nie wcześniej jak sie uskłada 750zł ( aby sie utrzymać w niskich opłatach)
Na początek wybrać e spółki takie co od lat płacą dywidendę i idą zgodnie z indeksem, oraz dają nadzieję że będą istniały conajmniej nastepne 25-35 lat.
Mając IKE to w ramach tego portfela możesz robic dowolne zmiany, nawet jak ci sie znudzi to sprzedać papiery i zmienić na lokate , byle kapitał nie wyszedł poza IKE, ale nawet jak będziesz wyjąć te pieniądze przed emeryturą to zapłacisz podatek.
Pozdrawiam
xxxxxxl / 178.36.180.* / 2010-04-13 21:03
Ciułacz
wiesz jak to jest
młody ma czas a brak mu cierpliwości
stary nie ma czasu, a jest cierpliwy

a rad i tak nikt nie słucha
każdy musi przewrócić się sam

a czy my sie słuchalismy ?
gdybym posłuchał mojej babci jak byłem dwudziestolatkiem..............
no
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy