Forum Forum inwestycyjneForex

mam pytanie do Was/prosba o radę

mam pytanie do Was/prosba o radę

wkurzony leszcz / 213.158.199.* / 2009-07-03 00:41
przede wszystkim zgadzam sie z dominujaca tu ocena sytuacji
imysle o zajeciu krotkiej pozycji na EuroDol, a tu niespodzianie
zostałem wczesniej wyleszczony z shorta a teraz złapali mnie z longiem - 150 pipsow. taka sytuacja powoduje utrate wyczucia
rynku u mnie niedoswiadczonego, wiec pytam czy zamknac
i zaczekac? wiem ze tu trudno radzic ale pytam o szczera opinie.

z gory dzieki:)
Wyświetlaj:
Maks_ / 2009-07-03 12:05 / Tysiącznik na forum
Się tak zastanawiam...
1. Wg sygnałów GS trzyma eurodolara z dołu popychając go do góry (długie pozycje)
2. Jednocześnie ktoś trzyma eurodolara z góry spychając go w dół (krótkie pozycje)
Czy aby przypadkiem nie jest to ta sama instytucja?
Czy może strategią GS'a jest mydlenie oczu rynkowi, wmawiając, że są na długich, by nagle zmienić o 180 stopni kierunek ruchu...?
Propaganda sukcesu i powolnego wychodzenia z kryzysu może działać ale na krótką metę i nie sądzę, by nawet GS był w stanie obronić długich w przypadku nasilenia się paniki na świecie...
I kolejne pytanie... komu zależy na słabszym dolarze? FED'owi? I na jak długo?
A może tutaj nie chodzi o słabość czy siłę, a tylko o wyciągnięcie maksymalnej ilości gotówki z rynku?
Te pytania może są trochę naiwne, ale jako żem też beginner i amator, a nie rozumiem wszystkiego, to się ośmielam je zadać :-)

Pozdrawiam
sierota marycha / 2009-07-03 01:52 / Tysiącznik na forum

przede wszystkim zgadzam sie z dominujaca tu ocena sytuacji
imysle o zajeciu krotkiej pozycji na EuroDol, a tu niespodzianie
zostałem wczesniej wyleszczony z shorta a teraz złapali mnie z longiem - 150 pipsow. taka
sytuacja powoduje utrate wyczucia
rynku u mnie niedoswiadczonego, wiec pytam czy zamknac
i zaczekac? wiem ze tu trudno radzic ale pytam o szczera opinie.

jezeli czytales wczesniejsze posty w temacie EURUSD to pwinienes miec obraz kierunku, para zamknela sie nad 1.4140 ale nie utrzymala poziomu zamkniecia i spadala w ciagu dnia lamiac wsparcia lacznie z 1.4010 a to byl sygnal ze otwiera sie droga do 1.3890

w tej chwili progiem jest 1.3925 a nastepnie 1.3890 - troche to moze potrwac bo rynek jest plytki, obserwuj fixing tokijski - moze dojsc do ponownego przebicia przebicia 1.3950 i jazda do 1.3925
wyleszczony123 / 213.158.199.* / 2009-07-03 02:05
Dzieki sierota za odpowiedz,pozdrawiam
sierota marycha / 2009-07-03 03:25 / Tysiącznik na forum
wyglada na to, ze 1.4040 to max opor a wiec docelowo okolice 1.3650 ale po drodze 1.3750 gdzie prawdopodobnie beda przepychanki tym brdziej, ze jak pamietam gs zalecal klientom S/L na 1.3750
wyleszczony123 / 213.158.199.* / 2009-07-03 04:21
ciekawi mnie czy patrzysz na takie wskazniki jak SSI na dailyfx, obrazujacy zmiany otwartych pozycji miedzy S i L, ciekawe ze z ostatniego dnia pokazaly znaczny wzrost
longow, chociaz i tak sa w mniejszosci, co kontra jest sygnalem do dalszych spadkow.
Z drugiej strony jak obserwowalem handel nocny do tej pory to mozna odniesc wrazenie
ze miedzy 3950 a 70 bylo lekkie podpuszczanie i nadstawianie worow bez dna.
A moze GSy wiedza o czyms co tak jak Lehman musi spowodowac najpierw dlugiego
spika do gory na Eur-dol by potem dopiero sie obrocic?
sierota marycha / 2009-07-03 04:51 / Tysiącznik na forum
ta statystyka jest istotna bo wiele mowi o potencjalnym kierunku, ale od pkt A do pkt B moze pojawic sie wiele ruchow i czasami odnosi sie wrazenie, ze maja one na celu rozbujac rynek po wsparciach i oporach i wyleszczyc na stopach, jest to realne bo statystyki , opory i wsparcia sa powszechnie znane

jak wytlumaczysz niespodziewany spadek z 1.4140 i dzisiejszy powrot z 1.3928 do 1.3990 :)? to nie bylo normalane, plukanie rynku, zobacz na 1H jaki ogon ma swieca z godz . 23-ej

p.s. gs nie tyle wiedza a robia, nie oni fizycznie a komputery, maja doskonalych strategow i analitykow
sierota marycha / 2009-07-03 04:56 / Tysiącznik na forum
gs otwiera przemiennie dlugie i krotkie zwiekszajac ilosc pozycji krotkich/dlugich niezbednych do osiagniecia zadanego celu, to samo robia na xau
keri427 / 2009-07-03 01:04
WIDZISZ SAM TAKIEGO MIESZANIA NA EUR-DOL TO DAWNO NIE BYLO W ZASADZIE bardziej niz at dziala intuicja trudno radzic sam decyduj dobranoc mnie dzis wyszedl maks
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy