Forum Forum finansoweInne

Mamy najdroższe karty płatnicze w Europie

Mamy najdroższe karty płatnicze w Europie

Money.pl / 2011-03-23 08:33
Komentarze do wiadomości: Mamy najdroższe karty płatnicze w Europie.
Wyświetlaj:
piotr c. / 79.186.150.* / 2011-03-23 10:29
Od 1999r.prowadzę działalność handlową(sklep) I zawsze goniłem dobrodziei oferujących oferujących terminal.Nigdy nie rozumiałem dlaczego w małych sklepach właściciele decydują się na dzierżawę terminali płatniczych na tak lichwiarskich warunkach,to samo dotyczy sprzedaży biletów MZK,doładowań kart telefonicznych,papierosów czy prowadzenie kolektur lotto.Godząc się na takie warunki stajemy się niewolnikami na własne życzenie.Zacznijmy w końcu się szanwać.
YS / 194.242.62.* / 2011-03-23 11:07
... bo nawet do małego sklepu może wejść klient, który zechce zrobić zakupy płacą właśnie kartą... inną kwestią pozostaje fakt obniżenia kosztów, o których zwykle przedsiębiorcy - tacy jak Pan - nie myśla nawet... - mam na myśli koszt gotówki - wbrew pozorom - trzymanie i zabezpieczanie (przede wszystkim zabezpieczanie) gotówki jest kosztem czy się to małym sklepikarzom podoba czy nie.... jak rozumiem - firmy ochroniarskie - też Pan goni, bo to też koszty, a zabezpieczenie żadne...
walcer / 83.19.255.* / 2011-03-25 13:56
Piszesz nie na temat . Właściciel małego Sklepu nie krytykuje kart płatniczych , lecz to że prowizja pobierana przez operatorów tych kart i koszty dzierżawy terminali są najwyższe w Europie .
Uważam , że dopuki prowizje za karty nie zostaną obniżone , to płacący gotówka powinni mieć 1,5% rabatu
swiatowy_kryzys / 193.109.225.* / 2011-03-23 11:37
a ubezpieczenia pewnie też nie ma wykupionego i jak przyjdzie powódź czy pożar czy napad to potem będzie płacz i zgrzytanie zębów do kamery programu UWAGA
oborowy / 79.185.89.* / 2011-03-23 09:54
I najdroższe kredyty. Bankow nie bedziemy łupić- Donald Tusk.

Roznice miedzy kredytami konsumpcyjnymi,a lokatami to 12-15%

A moze POzwolić aby OFE zajmowały sie kredytami, to ceny spadna tych kredytow., A i czlonkowie OFe beda miały lepsze zyski niz na obligacjach panstwowych. I Wincent nie bedzie musial wypuszczać obligacji.
Lomion / 81.210.17.* / 2011-03-23 13:26
Jasne, w Stanach kredyt jest tańszy. Karty kredytowe też mają tańsze oprocentowanie. Tyle że darmowe konto czy przelewy są niemal niespotykane, a przy pobieraniu pieniędzy z bankomatu opłatą obciąża cię nie tylko właściciel bankomatu (za usługę), ale i wystawca twojej karty (karą umowną za korzystanie z usług konkurencji). W jednym miejscu jest lepiej, w drugim gorzej. Jak zawsze.
obywatel Europy / 86.147.255.* / 2011-03-23 09:50
w PL zawsze jakis problem, a ceny wyzsze niz w UK,gdzie za wydanie karty bank NIE pobiera zadnej oplaty rocznej, a wszedzie mozna zaplacic karta. w POlscw wkurza mnie jak ekspedient mi mowi ze nie moga 40 zl zaplacic karta, bo u niego placi sie od 50 zl karta i ze powinno sie gotowke nosic w kieszeni. NIE nie powinno sie ,jesli sie nie chce, tylko w Polsce sa chyba takie potrzeby,gdzie Klient nadal moze byc uciazliwoscia dla niektortych biznesow.Albo chamskie napisy w duzych galeriach handlwocyh w sklepach,ktore uwazaja sie za ekskluzywne nawet typu" Zwrotow nie przyjmujemy po odejsciu od kasy" lub tym podobne. Chamstwo i zenada, nie mowiac ze ceny wyzsze o 30-50% niz na zachodzie.
x69 / 62.111.158.* / 2011-03-23 10:08
Bo jako Narod jestesmy prostakami - wiec mamy to na co zasluzylismy. A kultury z UK nigdy u nas nie bedzie bo to sprawa mentalnosci.
Brzydze sie ze jestem Polakiem ale niestety musze tu z roznych wzgledow mieszkac i zyc. Tak jak Ty czuje sie europejczykiem ale NIE Polakiem
greel3 / 87.96.85.* / 2011-03-23 14:24
Jeśli czujesz się Europejczykiem, ale nie Polakiem, to jesteś jak bezdomny pies.. Może Cię ktoś, może Twój ukochany angol, przygarnie i za michę resztek pozwoli obejścia pilnować.. Pożyjesz na łacńuchu, przemyślisz temat. Tacy jak Ty - won z Polski. Psów tu i tak dostatek.
Ekonom. / 195.20.110.* / 2011-03-23 10:51
Może jeszcze zostań męczennikiem? W Anglii mentalność i kultura inna, ale my jesteśmy narodem o korzeniach słowiańskich i raczej nie widzi mi się żyć w "nowoczesnym" polskim społeczeństwie, które na siłę próbuje być inne mentalnie, niż jest. Mamy trudną, ale piękną i szlachetną historię, której nie musimy się wstydzić (w przeciwieństwie np. do UK); a to właśnie historia kształtuje społeczeństwa. Szkoda tylko, że okres od 1939 do 1989 solidnie zachwiał wiele wartości, które jeszcze dziś wciąż ciężko odbudować, a tacy właśnie, jak Ty, "pomagają" utrzymać cudowny stan obecny.
obywatel Europy / 86.147.255.* / 2011-03-26 15:25
a czego Uk ma sie stydzic, rzeszy naukowcow czy odkrywcow w swojej historii? a moze setek przedsiebiiorstw o swiatowym zasiegu rodowodem z UK, rzeszy przedsiebiorcow, amoze tego ,ze potrafia stworzyc warunki do zycia i prowadzenia biznesu,gdzie rocznie przybywa miliarderow tyle ile w Polsce biedoty.
Nie masz porownania,zero wiesz,bo nigdzie nie byles, czytasz tylko glupawe naglowki gazet dla pseudopatriotow o "szlkachetnej " historii. Kazdy dobrze wyksztalcony POlak czy w Polsce czy UK swoja historie zna i po co to bzdyczenie.Mowmy o konkretach czym konkretnie mozemy sie pochwalic w porownaniu??
Wkurzaja mnie ci 90% zasiedzialych pseudopatriotow znajacyh glownie droge do kosciolka,gowno wiedzcaych o swiecie i zachodzie i klepiacyh tylko hasla pseudopatriotyczne bez glebi ,bez konkretow ,gotowych placic krocie koscilowi i watykanowi po to zeby nazwac wszystkie ulice swiata imieniem JPII i nastawiac krzyzy i pomikow ile wlezie. a gdzie madrosc??? gdzie postep??? gdzie normalny euroipejski poziom zycia???? skonbczmy z tymi bzdetami o szlachetniej historii
pomo dore / 2011-03-23 10:26 / Tysiącznik na forum
zenujący wpis. takimi bezpaństwowcami w Europie wszyscy gardzą- to jak bezpański pies, to tu się nażre, to tam pobawi, nigdzie domu nie ma. Ufac tez nie można- zdradził jedną ojczyznę to zdradzi i drugą. śmieć
ObywatelRP / 212.160.172.* / 2011-03-23 11:13
Hmm,
Jednak niektórzy bezpaństwowcy znajdują schronienie w Monako.
Jak się bliżej zorientujesz, to nie o kasę chodzi, bo rodzina książęca ma dość własnej...
m-53 / 83.24.28.* / 2011-03-23 08:56
1,5% to w dużych sieciach.
W małej firmie, przy sporadycznych płatnościach kartą, prowizje i utrzymanie terminala to ponad 5%
residenzpalast / 77.252.251.* / 2011-03-23 08:33
w relacji do zarobkow realnych a nie jakis udziwnionych podawanych przez firmy pro rzadowe POLSKA JEST KRAJEM GDZIE JEST NAJDROZEJ W EUROPIE !!!
podziekujcie hochsztaplerom z UW / AWS / PO !! i ukloncie sie im po raz ktorys i glosujcie na ta bande dalej..przeciez jestescie sola tej ziemi! przyszloscia narodu! wyksztalconymi z duzych miast !!
Zagubiony wśród kart / 83.29.146.* / 2011-03-23 09:39
Bardzo mądrze Residenzpalast, tylko powiedz mi na kogo mam zagłosować, żeby było lepiej i były mniejsze opłaty za karty. Jeśli jest taka opcja to mi ją wskaż, tylko nie pisz żeby wyjechać do Niemiec lub Wielkiej Brytanii.
czyjapoważniemówie? / 194.146.217.* / 2011-03-23 09:59
Na pis na pis plissss
exexexe / 78.133.163.* / 2011-03-23 10:57
chyba cie pogielo... zeby mi abw i cba do chaty wjechalo bez powodu o 5:00 rano ? a moze zebym byl zmudzony do corocznej pielgrzymki na grob ex-prezydenta na wawelu ?

Prawda jest taka ze nie ma na kogo glosowac, bo wszyscy narobili syfu. Kazdy glos, to 1 PLN dotacji z budzetu na ta partie na ktora zaglosowales. Lepiej w ogole nie glosowac.
Ekonom. / 195.20.110.* / 2011-03-23 11:17
No nie histeryzuj tak - zdecydowanie wolę, żeby na 10 akcji przynajmniej 9 przestępców było zatrzymanych; a jak jesteś niewinny, to Cię i tak wypuszczą - błąd statystyczny każdemu może się zdażyć.

A z tymi pielgrzymkami to nikt by Cię nie zmuszał - za dużo prasy i mediów panicznie bojących się nie wiedzieć czemu powrotu PiS'u do władzy.
Lomion / 81.210.17.* / 2011-03-23 13:28
PiS to ma raczej odwrotne statystyki - na 10 zatrzymań jest 9 niewinnych, którzy potem dostają odszkodowanie. Reszta to jak napisałeś - błąd statystyczny.
POPISOWO / 77.252.235.* / 2011-03-23 10:54
IM SZABELKI W GŁOWIE NIE GOSPODARKA, CZŁOWIEK, RODZINA

Na pis na pis plissss
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: