Forum Forum prawneKarne

MANDAT KARNY za korzystanie podczas jazdy z telefonu komurkowego

MANDAT KARNY za korzystanie podczas jazdy z telefonu komurkowego

hongi / 2009-11-24 18:44
Witam wszystkich.
Dzisiaj otrzymałem mandat karny za:
1. korzystanie podczas jazdy z telefonu wymagającego u kierującego pojazdem trzymania w ręku słuchawki art. 97 KW
2. niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy pojazdem art. 97 KW

Przytoczyłem to co jest napisane na mandacie.

Ad1
Telefon trzymałem w ręce, a nie przy uchu - takie małe "zboczenie" lubię go obracać w dłoni

Mam zatem pytanie.
Czy w związku z nie podaniem prawidłowego art. wykroczenia, mogę ubiegać się o uchylenie mandatu.

Nadmieniem tutaj, że policjant ponaglał mnie do podpisania mandatu, a ja w stresie to zrobiłem. Poza tym był bardzo arogancki i chciał mnie nawet skuć w kajdanki, ponieważ nie chciałem mu dać telefonu komórkowego, ale to inna historia.

Bardzo proszę o szybką odpowiedz, ponieważ mam tylko 7 dni na wniosek o uchylenie

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Aga2468 / 83.11.84.* / 2015-11-21 20:50
W art. 97 kw jest napisane "KORZYSTANIE" a nie wykonywanie połączeń. Nic Tobie nie są odwołanie się od mmk.
Robert.Robert / 83.11.84.* / 2015-11-21 20:54
Tak samo jak sms'a bedziesz pisal i mandat możesz dostać. 'Korzystasz' jak napisala w/w osoba. Interpretacja Art.
T. / 81.190.59.* / 2015-03-11 23:30

Telefon trzymałem w ręce,

Jakiś czas temu młoda kobieta jadąc autem trzymała w jednej ręce hamburgera i tak wjechała mi w tył samochodu ,że kosztowało to "Wartę" 14 tys.zł.
Więc lepiej trzymać kierownicę obiema rękoma. I spiesz się z zapłaceniem mandatu bo Ci odsetki naliczą.

Najnowsze wpisy