Forum Forum inwestycyjneForex

Maniek____EBC ładuje kase ...bedzie jeszcze zielono

Maniek____EBC ładuje kase ...bedzie jeszcze zielono

bidnymaniek / 2009-06-28 21:47
http://www.telegraph.co.uk/finance/breakingviewscom/5625921/ECB-favours-underground-press-over-helicopter-drop.html

€442 mld na rok 1%

jak wpompuja w index- y to podjedziemy jeszcze w góre .......co by skłaniało eur/usd na syzyfowa prace
Wyświetlaj:
greenstar / 2009-06-29 00:47 / Pogromca jeleni

Szwajcarii, a
dokładniej UBS.

ten bank został dokapitalizowany..........przez prywatnych udzialowcow, zmienili zarząd i pilnuja własnego ineresu................szczerze wątpie
Czarne chmury? / 83.27.147.* / 2009-06-29 00:37
Zgadzam się z większością Waszych obserwacji, ale upierać się będę przy Szwajcarii, a dokładniej UBS.
Bóg- FED opuścił ten kraj w zeszłym roku atakując tajemnicę bankową, a zresztą, o ile dobrze pamiętam, szło o 15 mld $ depozytów obywateli USA. To bardzo nieduża suma, co świadczy o tym, że DUŻE pieniądze dawno są gdzie indziej. Ostatnio fałszywe bondy też jechały do Szwajcarii.
No i najważniejsze, to SBC rozpoczął interwencje. Poza tym, to frank miał największy udział kredytów we wschodniej Europie, a przecież przypomną sobie o Łotwie.
Szwajcarzy mają też złoto, z którego mogą się wysypać.

Włosi wydają mi się bezpieczni, przynajmniej Unicredit, który nadziewał polskich przedsiębiorców na opcje, które rozliczał z JPM. No i te rekomendacje: Lotos- sprzedaj- cena docelowa 0. Ale łaska pańska na pstrym...
W Deutsche Bank doradza teraz Greenspan, a i był na liście przelewów z AIG.

Tak, czy inaczej, obstawianie który, to ruletka, mam swój typ, ale mogę się zdziwić.

Niezależnie od tego, pozdrawiam. Dziękuję, że się zastanowiliście, bo samotna, tak czarna wizja zmusza do przyjrzenia się własnemu zdrowiu psychicznemu. ; )
A o euro myślę w perspektywie tygodni, góra 2 miesięcy. Choć bundy bardziej kuszą...
greenstar / 2009-06-28 23:46 / Pogromca jeleni

dokładniej szwajcarskiego banku?


nie wiem czy szwajcarskiego, ale np greckiego lub wloskiego...........calkiem mozliwe
greenstar / 2009-06-28 23:27 / Pogromca jeleni
bidnymaniek......................jest taka mozliwość - bo juz kombinuja z test bankami:))
greenstar / 2009-06-28 23:27 / Pogromca jeleni
i tak na eur/usd beda się bic o poziom 1.4061 -71
bidnymaniek / 2009-06-28 23:24 / Tysiącznik na forum

co sądzicie o możliwości bankructwa dużego, europejskiego, a
dokładniej szwajcarskiego banku?

sprawa wątpliwa-SBC nie musiał by interweniowac celem osłabienia waluty /franka/



Może być, że niektórzy już wiedzą i za np. plny z
GPW kupują nie dolary, a niemieckie obligacje? Szczególnie po zapowiedziach ustawy, która
uniemożliwi Niemcom zadłużanie państwa (brak podaży obligacji)?
Mam taką intuicję, że teraz nie dolary czas kupować, a euro, oraz dobrze zastanowić się,
czy nie trzymać ich w domu.

narazie niemieckie obligacje maja sie dobrze ...jednak powazne plany na zmniejszenie deficytu niemiec 0% w kolejnych latach doprowadzi do rozłamu w eurozone.......nie wszystkie kraje maja ochote na redukcje deficytu.........jesli tak by było to jak pisał sierota euro=martwa waluta


oraz dobrze zastanowić się,
czy nie trzymać ich w domu.

jasna sprawa trzymac i inwestowac :)

Instytucje finansowe Eurolandu ledwo sie trzymaja ...........odpychaja ew. stres test od siebie ..są nieżle umoczeni w trefne aktywa i naprawde nie wiadomo na ile???

Z wschodu eurozone wycofuja sie powoli banki
HSBC
Santander
NYKREDIT
SEB

SZYKUJA SIE
BPH
ALLIANZ

ZUS -siedzi na liniach kredytowych

poczekamy jak popyt wew bedzie sie opierał na pomidorkach i szczypiorku /przestana kupowac dobra trwałe i .......ratuj sie kto moze .np. sprzedaz ciezarówek spadła o jakies 70%!!! ............

Mozliwe jesze jedna tapniecie w USA banka nieruchomosci komercyjnych

pozdr.
sierota marycha / 2009-06-28 23:40 / Tysiącznik na forum

są nieżle umoczeni w trefne aktywa i naprawde nie wiadomo na ile???

ocenia sie, ze na okolo $125 mld wiecej anizeli banki amerykanskie
sierota marycha / 2009-06-28 23:53 / Tysiącznik na forum
o 0:45 dane z Nowej Zelandi, moze lekko kopnac na NZD/USD
Czarne chmury? / 83.4.62.* / 2009-06-28 23:03
Mam takie pytanie. Ponieważ nadszedł czas na jakiegoś czarnego łabędzia, a na eurusd widać interwencje ECB, co sądzicie o możliwości bankructwa dużego, europejskiego, a dokładniej szwajcarskiego banku? Taka powtórka z Lehmana, tylko w wersji europejskiej?
Od 3 tygodni rosną 30YT, ale też bundy. Może być, że niektórzy już wiedzą i za np. plny z GPW kupują nie dolary, a niemieckie obligacje? Szczególnie po zapowiedziach ustawy, która uniemożliwi Niemcom zadłużanie państwa (brak podaży obligacji)?
Mam taką intuicję, że teraz nie dolary czas kupować, a euro, oraz dobrze zastanowić się, czy nie trzymać ich w domu.
Chętnie dowiem się, że to bzdury i nie czas na panikę (run na banki).
Pozdrawiam
sierota marycha / 2009-06-28 23:15 / Tysiącznik na forum

Mam taką intuicję, że teraz nie dolary czas kupować, a euro, oraz dobrze zastanowić się,
czy nie trzymać ich w domu.

z domem dobry pomysl, bo banki europejskie sa w gorszej kondycji od amerykanskich, z eur nieco gorszy ale zalezy od planowanej perspektywy inwestycji
sierota marycha / 2009-06-28 22:08 / Tysiącznik na forum

jak wpompuja w index- y to podjedziemy jeszcze w góre .......co by skłaniało eur/usd na
syzyfowa prace

pewnie tak i bedzie, ale skutek jest juz znany
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy