Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Matki idą walczyć z "ustawą antykoncepcyjną". Nie chcą dostawać 17 zł i 77 gr

Matki idą walczyć z "ustawą antykoncepcyjną". Nie chcą dostawać 17 zł i 77 gr

Wyświetlaj:
Asia 4422 / 79.189.154.* / 2015-08-31 16:34
Uważam,że bardziej sprawiedliwe jest płacenie min 12 składek.Zbyt wiele pań zakładało fikcyjne firmy wpłacały po jednej wysokiej składce i zaraz przechodziły naL4 biorąc przez czas ciąży i rok macierzyńskiego ogromne pieniądze za nic.Brały nawet po9tys miesięcznie.Żaden prywatny ubezpieczyciel na to by sobie nie pozwolił.Wyłudziły pieniądze od ZUS-u i od innych ludzi płacących uczciwie składki.Kiedyś pracowały do porodu by zarobić.A teraz słyszałam od nich że nie opłaca się im pracować.Najwyższy czas ukrócić to.A te "cwane babki",które już te pieniądze dostały powinny po powrocie do działalności kolejne składki płacić znów takie wysokie by odpracować to co wzięły.ZUS potrzebuje składek bo pieniądze musi dzielić też miedzy takich ludzi,którzy od dziecka chorują i niezbędna jest im renta zdrowotna.Matki które opiekują się chorymi dziećmi mają problemy by przeżyć miesiąc i nie starcza kasy by im pomóc... Powinno ukrócić się cwaniactwo.Gdzie mają ludzie sumienie!!!?
Taka prawda / 108.171.129.* / 2015-08-31 22:38
Bzdura. Nie 9 tys, a 5,5 tys i nie przez cały czas ciąży, a przez 12 miesięcy. Owszem to i tak sporo tylko pragnę nadmienić, że wszystko to odbywało się w granicach prawa, więc nie ma tu mowy o żadnym oszustkie. Mechanizmy kontroli działały i wyłapywały oszustki, które tych pieniędzy nie otrzymały. A po trzecie kobieta, która prowadzi działalność przez lata wpłaca do ZUS znacznie więcej niż z niego wyciąga. Gdzie tu sprawiedliwość?
ona221 / 37.248.254.* / 2015-08-31 19:11
Po 9 tys? Chciałabym tyle. Po 2- nie każda kobieta na DG jest oszustką. Skoro wolno być bezrobotną i za leżenie pipką do góry można co miesiąc brać po 1000 zł, dlaczego matki na DG mają nie dostawać tyle, na ile je stać? Zwolnienie i macierzyński wykluczają je z zarobku, bo wtedy nie wolno, a składki i podatki nadal trzeba z czegoś opłacać. A jak chce zarabiać, musi kogoś zatrudnić. Poczytać o tym, ile się dostaje na czysto, a potem sie wypowiadaj.
Andi190 / 195.212.29.* / 2015-08-31 13:35
Przedtem można było opłacić RAZ składkę ZUS i dostać pare tyśięcy pln na miesiąc zasiłku przez ROK. Teraz już się tak nie da. Jeśli jakaś kobieta prowadziła działalność gospodarczą i regularnie płaciła składki to dostanie normalny zasiłek
kazmierz / 176.109.166.* / 2015-08-31 12:22
jako przedsiebiorca przez 30 lat placilem o 25 % wyzsze skladki niz moja zona zatrudniona na etacie a emeryture mam nizsza o co tu ku..a chodzi
Janka387 / 217.99.147.* / 2015-08-31 12:04
Ja z innej beczki, ale jak się tak licytujecie to wam powiem, że mów mąż miał opłacane 2 składki zdrowotne: z tytułu umowy o pracę i prowadzenia działalności, a przyjmował go jeden lekarz nie dwóch, do specjalisty nie czekał 2 x krócej niż inni. Dla niewtajemniczonych składka zdrowotna jest tylko i wyłącznie po to aby można było iść bezpłatnie do lekarza. Pracował 8 godzin w pracy i 6 po pracy i przypłacił to swoim zdrowiem.
mama2002 / 89.231.136.* / 2015-08-31 11:08
A dla Pani "aniesska" : "Zarówno przy ustalaniu podstawy wymiaru wynagrodzenia chorobowego, jak i zasiłku macierzyńskiego stosuje się odpowiednio przepisy regulujące ustalanie podstawy wymiaru zasiłku chorobowego przysługującego ubezpieczonemu będącemu pracownikiem. Dla pracownika stanowi ją, co do zasady, przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym uzyskał prawo do zasiłku macierzyńskiego (udzielono urlopu macierzyńskiego). Jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej, do podstawy tej przyjmuje się wynagrodzenie za pełne kalendarzowe miesiące ubezpieczenia."
mama2002 / 89.231.136.* / 2015-08-31 11:01
tylko wszyscy zapomnieli o tych cwanych paniach które rejestrowały działalność na 1 - 3 m-c przed porodem z najwyższą składką i teraz biorą zas. macierzyński po 5 tys. A to już nie było nie w porządku?
aniesska / 85.193.246.* / 2015-08-31 10:22
nikaa 71 jak nikt nie czyta ustaw i ma wykształcenie "podstawowe" to nie dziwo że taki bzdury wypisuje. i potem głosuję na celebrytów, NIEUKI, IMPERTYNENCI nawet do ustawy ciężko zajrzeć, jak nie masz wiedzy to się nie ośmieszaj . Zasiłek macierzyński dla kobiet na umowę o pracę jest liczony od momentu zatrudnienia a nie na podstawie kwot wpłacanych od 12 miesięcy. No tak najlepiej jest cwaniakować teraz mając umowę o pracę.
nikaa71 / 78.10.140.* / 2015-08-31 09:59
Nie rozumiem jednego --- dlaczego One nadal żądają, aby Państwo dawało im pieniądze na składkę zdrowotną????????? Przecież w trakcie zasiłku mogą pracować albo zawiesić działalność. A wychodzi na to, że tak naprawdę to my, podatnicy, mamy utrzymywać im działalność! Poza tym, zawsze było tak, że do jakiekolwiek zasiłku brało się do podstawy średnią z 12 miesięcy (lub w mniej, w zależności od długości opłacania składek) od jakich były opłacane składki. I co... Kobiety na etacie mają np. 2000 zł brutto i wyciągana jest średnia z ilości przepracowanych miesięcy - nikt nie ma żadnego ale... A Panie prowadzące DG mogę same sobie ustalić podstawę. Z resztą.. Mówią o zasiłku mac., a lepiej nich pomyślą o emeryturze. Jak będzie z tych składek podstawa i miesięczna "pensja" od Państwa.
bakuma / 194.181.108.* / 2015-08-31 11:59
Tylko, że dla kobiet pracujących na etacie składki na ubezpieczenie zdrowotne finansuje w całości budżet państwa, więc dlaczego kobiety prowadzące DG mają być w tym względzie dyskryminowane?
Aneta22214 / 37.7.94.* / 2015-08-31 10:32
Po pierwsze to dorabiać można dopiero 2 miesiące po porodzie, a zawieszenie działalności skutkuje utratą ubezpieczenia, a nie każda kobieta może sobie na to pozwolić.
Po drugie kobieta zatrudniona na etat, a przebywająca na macierzyńskim nie płaci za siebie składki zdrowotnej. To dlaczego mająca DG, będąca na macierzyńskim i nie dorabiająca ma go płacić?!
A po trzecie to jeśli mam podstawę 3000 zł (od których opłacam wszystkie składki itp.) i działalność od 18 miesięcy obecnie. To dlaczego za 5 miesięcy mam dostać tyle samo zasiłku, co bezrobotna, która sama nic sobie nie opłaciła??
wiwan / 2015-08-31 10:36
Pozwolić ?
Przecież zasiłek macierzyński jest tytułem do ub. zdrowotnego + emerytalno-rentowego
Matka na etacie / 85.28.168.* / 2015-08-31 10:20

A wychodzi na to, że tak naprawdę to my, podatnicy, mamy utrzymywać im działalność!

A czy Matki na etatach też my, Podatnicy, utrzymujemy? Mechanizm powinien być ten sam...
merkaptan / 89.77.150.* / 2015-08-31 10:19
Można na macierzyńskim zawiesić działalność i zwolnić pracowników, można też zamknąć dg i zwolnić pracowników, można też pracować na macierzyńskim, bo przecież to przywilej matek na dg. Przeczytaj proszę ustawę, o której mowa.
aniesska / 85.193.246.* / 2015-08-31 10:14
nikaa 71 Nie ma to jak ignorancja i głupota, nieuki górą ... z jakich 12 miesięcy? kobieta na umowę o pracę ma zasiłek macierzyński liczony od momentu zatrudnienia i również możne to być miesiąc.
kinga123456 / 46.170.179.* / 2015-08-31 10:11
Zachęcam nikaa71 do założenia dg w naszym kraju. Śmiało może wtedy jeszcze chętniej będziesz pisać komentarze. Kobiety na etacie nie płacą zus tylko płaci im pracodawca ! i nie mów, że to my podatnicy płacimy bo kobiety na dg płacą najwięcej podatków!!!!
koi / 89.186.12.* / 2015-08-31 13:39
Na etacie płaci połowę ZUS-u pracodawca z własnej kieszeni a drugą połowę odprowadza pracodawca z pensji pracownika (o tę połowę mniej pracownik zarabia). Oczywiście składki zus naliczane są od pensji brutto pracownika. Jeśli więc pracownik ma pensję np. 3000 zł brutto to defacto składki na zus wychodzą wyższe niż przy dg (bo tu naliczane są od najniższej krajowej).
pskouj / 46.238.221.* / 2015-08-31 09:53
Niepełnosprawny dostaje 153 zł, a aparaty słuchowe kosztują nawet 22000.
pigula / 83.20.75.* / 2015-08-31 09:37
Szlak mnie trafia, jak czytam wypowiedzi co niektórych " że niby matki cwaniaczki itd..,dobrze im tak, że fikcyjne firmy zakładały to teraz mają".
Ja zakładałam firmę 5 lat temu, gdyż po skończeniu studiów medycznych szpitale i przychodnie nie chciały mnie przyjąć do pracy na innych zasadach jak tylko wynajem moich usług. O dziecku długo nie myślałam bo gówno mi państwo dało i daje. A jak już się z mężem zdecydowałam to na nic liczyć nie mogę i jeszcze wielkie pretensje społeczeństwa że niby kombinuję. postaw się na moim miejscu i opłacaj niemałe składki ZUS i podatek miesięcznie to pogadamy czy nie będziesz walczyć o swoje!!!!
A na dodatek jako przedsiębiorca będę miała gównianą emeryturę na starość!!! Becikowe dostane po 2 miesiącach a inne dodatki mi i mojemu maleństwu nie przysługują bo na papierze mam rzekomo więcej zarobków niż nie jeden.
W dupie cała ta polityka prorodzinna!!!!!!!!. Jak tak dalej będą rządzić te nasze mądre głowy, to w kraju zamiast młodych polaków będziemy mieć samych przyjezdnych obcokrajowców, dla których polskie przepisy są bardziej przyjazne.
Leon Z / 78.11.167.* / 2015-08-31 09:24
Rozwiązanie jest proste. Marka A i matka B - obie na D.G. dogadują się i A zatrudnia B w swojej firmie oraz na odwrót. Problem rozwiązany - już nie są na DG tylko mają etat, a z etatu przysługują im inne prawa. Za odpowiednią opłatą mogę nawet ja zatrudnić obie panie w swojej firmie. Muszę tylko dostać potem działkę z ich ZUS'ów. Tak rodzi się patologia. A właściwie, tak Państwo Polskie tworzy patologię i przestępczość.
korab336 / 178.252.28.* / 2015-08-31 09:19
Na tym polega POLITYKA PRORODZINNA PAŃSTWA . KIEDY RZĄD ZNIESIE PODATEK VAT Z ODZIEŻY DZIECIĘCEJ I ZABAWEK?
kkk969 / 212.244.241.* / 2015-08-31 09:12
Kurczę niech rodzina z 2 dzieci płaci nie 19 a 15% podatku dochodowego, a rodzina z 3+ 12%.... Po cholerę mają się rodzić dzieci u darmozjadów którzy całe swoje życie nie pracowali i byli na zasiłku... Tatuś z mamusią nie potrzebują darowizny od państwa, tylko niech państwo nie zabiera im tak dużo w podatkach. Patologia rodzi patologię, a chyba tego chcemy uniknąć
JA77 / 83.3.173.* / 2015-08-31 08:55
OCZYWIŚCIE POWINNO TO RÓWNIEŻ DOTYCZYĆ NIE TYLKO TYCH CO ZAKŁADAŁY NIBY FIRMY ALE TAKŻE TE CWANIARY KTÓRE POSZŁY PO ZNAJOMOŚCI DO PRACY NA ETAT
JA77 / 83.3.173.* / 2015-08-31 08:50
NIECH TE STRAJKUJĄCE MATKI PODZIĘKUJE TYM MATKOM KRĘTACZKOM KTÓRE ZAKŁADAŁY NIBY FIRMĘ W WIADOMYM CELU. JESTEM MAMĄ DWÓJKI DZIECI PRACUJĘ I NIC NIE DOSTAŁAM OD PAŃSTWA DO PRACY WRÓCIŁAM PO PÓŁ ROKU MACIERZYŃSKIEGO DLATEGO NIE POPIERAM KRĘTACZEK I OSZUTSEK SZKODA MI JEDYNIE TYM NAPRAWDĘ UCZCIWYCH PRACUJĄCYM MAM , NO ALE W POLSCE UCZCIWOŚĆ NIE POPŁACA.
Angie376 / 89.228.200.* / 2015-08-31 09:02
Dzieci tych matek "krętaczek", o których piszesz, będą pracować na Twoją emeryturę i wytwarzać dochód narodowy dużo większy od kwoty otrzymanej przez ich matki na macierzyńskim. Jak zazdrościsz to załóż firmę i zajdź w kolejną ciążę - wtedy zobaczysz, jak kobiety przedsiębiorcze są dyskryminowane przez państwo. Pozdrawiam
gosc999 / 31.61.138.* / 2015-08-31 13:55
Pewnie wyjada z kraju te dzieci i będą wielkie go*** płacić.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Leon Z / 78.11.167.* / 2015-08-31 09:26
Nie będą. Wyjadą do Londynu. Nikt normalny tu nie zostanie. Nawet płemieł stąd uciekł.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy