Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Matki idą walczyć z "ustawą antykoncepcyjną". Nie chcą dostawać 17 zł i 77 gr

Matki idą walczyć z "ustawą antykoncepcyjną". Nie chcą dostawać 17 zł i 77 gr

Wyświetlaj:
aniesska / 85.193.246.* / 2015-08-31 08:46
Jak już pisać to rzetelnie kwota zasiłku macierzyńskiego to 279,41. Niech kobiety na umowę o pracę również opłacają zasiłek, niech to będzie uczciwe. W budżecie domowym z dzieckiem jest to ogromna kwota, ja nie Bieńkowska jestem. Nie dość że zapewniam miejsca pracy, przyczyniam się do rozwoju tego badziewnego kraju, opłacam podatki i zusy ( i będę to robić przecież również po macierzyńskim bo później to dziecko muszę z czegoś utrzymać- to takie perspektywiczne myślenie - że może ktoś by wziął pod uwagę to , że nie jest to jednorazowy podatek ani jednorazowo wpłacony zus ) i żeby mi takie darmozjady, zazdrośnicy i hejterzy pisali o cwaniaczkach. Najlepiej tego co coś robi w tym kraju zdeptać i sprowadzić do swojego poziomu. Kiedy pracowałam i mało brakowało a bym poroniła to zasiłek chorobowy dostałam po dwóch miesiącach, jak tworzą prawo to niech to będzie prawo równe dla wszystkich, niech w takim samym terminie dostają zasiłek chorobowy kobiety na umowę o pracę.
Akh / 81.15.179.* / 2015-08-31 08:41
Nie macie pojęcia o czym jest cała ustawa zasiłkowa. Przedsiębiorcy są traktowani nieuczciwie, znacznie gorzej niż pracownicy na umowie o pracę. Któremu pracownikowi po niecałych 3 miesiącach pracy nie przysługuje zasiłek? Który pracownik dostanie zasilek liczony ze sredniej z 12 miesięcy, jezeli przepracowal 6 miesięcy? Któremu pracownikowi cofną się do okresu sprzed choroby i wyliczą podstawę na nowo? Ktory pracownik wypadnie z ubezpieczenia jezeli jego skladka wpłynie dzien po terminie?
AKH / 81.15.179.* / 2015-08-31 08:18
Ustawa dotyka tylko przedsiębiorców. Ciekawa jestem jaka byłaby reakcja gdyby zmiany objęły osoby na etatach.
jaro2117 / 178.217.118.* / 2015-08-31 06:05
I dobrze, zakładają fikcyjne firmy żeby okradać państwo. Czas z tym skończyć!
zaa / 77.87.139.* / 2015-08-31 10:38
To tez zakładaj jak masz co miesiac 1 200zl zusu do opłacenia proszę bardzo...czy zarabiasz czy nie..a emerytura ta sama...pracodawca placi kolo 400zl na twoją i ty tego tez nie widzisz bo chcesz zarabiać. .. teraz masowo będą bezrobotne w ciąży??? Kto to wymyślił a dziecko rok się wychowuje ??? Patologia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
AKH / 81.15.179.* / 2015-08-31 08:16
każdą firmę można skontrolować, tak samo jak umowę o pracę podpisywaną na miesiąć przed porodem. Te co oszukiwały w większości nie dostały wysokiego zasiłku. Może zamiast nieuczciwie traktować wszystkich przedsiębiorców lepiej by było prowadzić skuteczne kontrole...
Poza tym widzę że nie masz pojęcia o czym jest ta ustawa i jakie są jej konsekwencje dla wszystkich przedsiębiorców, zasiłek chorobowy to nie tylko macierzyński.
Maja768594 / 95.160.186.* / 2015-08-31 05:37
Podziękujcie tym cwaniarom, co zakladaly firmy w ciąży, miesiąc placily najwyższą skladke, a potem dymaly innych podatników. Nareszcie to ukrócono i dobrze.
AKH / 81.15.179.* / 2015-08-31 08:20
Szkoda że nie ukrócono tym cwaniarom co po znajomosci poszły na etat w ciąży ...
Teatr Mundi / 5.172.247.* / 2015-08-31 01:21
Polityką jak i politologom zależy na tym a byś nie poszedł głosować w referendum, nie wyrażał swojej obywatelskiej opinii. Czwarta władza MEDIA też działają na korzyść politykom, nie twoją stronę. Konstytucyjnie w Referendum to ty masz swój głos i decyzję na wpływ polityki jak i to, że jeśli politycy parlamentarni swoimi działaniami pracują na szkodę obywateli i niechcą słuchać głosu obywateli itp.
Dlatego namawiają cię abyś nie poszedł na referendum 06. IX.2015 roku. I nie było ponad 50% procętowej prekfencji.
Jak opowiesz to twój wybór, ale idź. Jak będą kombinować przy konstytucji to cię będą błagać i mówić że to twój obowiązek.
Zawsze uczestniczę wyborach, ale referendum to mój głos konstytucyjny i ja decyduję a nie polityk, on musi moją decyzję za akceptować i w Parlamęcie tworzyć ustawy. Nie bądź idiotą, nie daj im satysfakcji że to oni żądzą tobą tylko od Ciebie są zależni i mają Cię szanować Obywatelu. Na pierwsze jeszcze za wcześnie, drugie to niech się partie same finansują ze składek członkowski, i powinny być pod kontrolą NIK-u, nie podatków podatników. Trzecie to potwierdzasz że urzędnik musi działać dla petenta. Idź skreślisz jak uważasz, ale przekrocz 50% prekfencji, to Ty jesteś Panem.
Załamana Adwokatka / 83.30.2.* / 2015-08-31 00:10
Adwokatki nie mogą mieć stosunku pracy tylko działalność która z nich zdecyduje się na dziecko?
Ja na pewno nie
Stevan / 84.10.32.* / 2015-08-31 00:24
Najpierw naucz się interpunkcji, bo nic nie da się odczytać z Twoich bohomazów.

Niestety, ale znam kilku prawników na wysokich stanowiskach i mają ten sam problem. Język polski...
Cenzor / 212.67.137.* / 2015-08-31 00:09

Problem w tym, że kobiety mające firmę nawet jeśli otrzymają tysiączłotowy zasiłek zapłacić będą musiały jeszcze wynoszącą ponad 200 zł składkę zdrowotną. Dostaną więc mniej niż wszystkie inne matki.

ależ bzdury wypisujecie...
po pierwsze, składka zdrowotna, to prawie w całości jest podatek dochodowy, więc pieniądze wrócą najpóźniej w rozliczeniu rocznym
po drugie, przy działalności tak czy siak płaci się składkę zdrowotną, a ponieważ każdy płaci minimalną możliwą, czyli obecnie ok. 270 zł, to ten zasiłek i tak niczego nie zmienia w rozliczeniach z fiskusem
Akh / 81.15.179.* / 2015-08-31 08:24
A jeżeli na macierzyńskim nie masz przychodu i w konsekwencji dochodu? Co ma zrobić młoda matka? Zawiesić działalność i pozbawić się ubezpieczenia?? Zdrowotną prawie w całości odejmiesz sobie jak masz dochód, czyli brak dochodu = brak zwrotu. Niestety zdrowotnej nie wrzucisz sobie w koszta i nie wykorzystasz jako straty w latach kolejnych.
Piniol / 77.253.189.* / 2015-08-30 23:49
Tak na prawdę nikomu nic się nie należy poza płacą za pracę i to za co sam płaci.
Dając cokolwiek komuś jednocześnie komuś się zabiera.
Zdegenerowane społeczeństwo, roszczeniowcy, naciągacze.
aaa204 / 91.239.90.* / 2015-08-31 08:37

Tak na prawdę nikomu nic się nie należy poza płacą za pracę i to za co sam płaci.
Dając cokolwiek komuś jednocześnie komuś się zabiera.

Swięta prawda! Tylko, że wszyscy powinni być tak samo traktowani. Rozdają nasze pieniądze dzieciorobom. Wychowałam dziecko z gołej etatowej pensji, od 1999 rodzinne nie należało mi się, bo za dużo zarabiałam. Ale z moich podatków ktoś, kto nie skalał się pracą dostawał na dziecko. Teraz nawet emerytury chcą dawać za siedzenie (pracę) w domu przy dzieciach. Każda pracująca matka po powrocie do domu musi zrobić to samo, co ta siedząca na dzieciach, tylko w krótszym czasie.
max889 / 94.40.23.* / 2015-08-30 23:10
Chory kraj i kobiety w nim żyjące co do pierwszego to państwo powinno pomagać matką oraz nie wtryniać się w takie aspekty jak antykoncepcja i aborcja, kościoła też to dotyczy bo kobiety w polsce traktuje się jak bydło rozrodcze i same nie mogą o niczym decydować a powinny, bo to kobieta i tylko wyłącznie ona ma prawo decydować a tym czy urodzi czy chce aborcji czy też antykoncepcji a co do samych kobiet to powinny się zbuntować i zniszczyć ten chory system
Maja97869 / 95.160.186.* / 2015-08-31 05:29
Ty naucz się pisać analfabeto. W ogóle nie wiadomo o czym nabazgraleś, zrozumieć nie można. Matką, czy matkom-analfabeto?.Bez kropek, przecinków, byk na byku jedzie i bykiem ortograficznym pogania.
Tomek_PODATNIK / 37.47.1.* / 2015-08-30 23:04
17 zl zasilku? Zabrać natychmiast i niech się do roboty wezmą, a nie żerują na innych pracujących!
l-l-lu / 188.146.4.* / 2015-08-31 06:52
a jak bezrobotna dostanie 1000zł to jest git?
Marek19 / 46.20.59.* / 2015-08-30 22:43
AMI332 Twoja wypowiedź jest absurdalna. Pomyśl zanim jeszcze raz napiszesz o kimś takie bzdury, kto płaci większe podatki oraz składki ZUS Ty jako pracująca 8-10godzinnym trybie pracy lub bezrobotna kobieta czy ta która śmiga na swojej działalności bardzo często od rana do zmierzchu ... Ta kobieta może właśnie zatrudnia takie kobiety jak Ty i do Twoich składek które pobierane są z Twojej pensji dorzuca drugie tyle (to tak w gwoli wyjaśnienia). Największą istota jest to, że ten przepis funkcjonował od lat i korzystali z niego BOGACZE, POSŁOWIE, POLITYCY, LUDZIE MAJĄCY DORADCÓW FINANSOWYCH..... jak wyszły na światło dzienne przepisy ukryte gdzieś w zakamarkach "nieczytelnych często ustaw" i ludzie zaczęli korzystać z możliwości prawnych to się tym na górze odmieniło. SZCZYT HIPOKRYZJI nic więcej, Występują teraz jeden z drugim w TV i piszą o kobietach jak o "ZŁODZIEJACH". Więc pomyśl kto albo co tu jest naprawdę chore ? Ami332 widać, że nie bawiłaś się nigdy w prowadzenie własnej działalności spróbuj bo z Twojej wypowiedzi można wysunąć takie, że to lekki chlebek, dlaczego więc "siedzisz na karku" innym przedsiębiorcą ?
ami332 / 94.78.160.* / 2015-08-30 22:22
Gdy Duda mówi że nie ma sprawiedliwości w Polsce to śmiech i larum że głupoty mówi a teraz wielkie HALO gdy nie wszystkie kobiety są równo traktowane. Prawda jest taka że same kobietki sobie piwka nawarzyły zakładając w wielu przypadkach fikcyjne firmy i płacąc jednorazowo wyższą składkę aby mieć wysoki zasiłek przez cały macierzyński. Zasiłek powinny dostać przez cały okres tylko te które opłacały składki przez co najmniej rok przed zajściem w ciążę a niepracujące tylko kwotę 1000 zł jednorazowo. Dość życia na koszt społeczeństwa darmozjady.
majka1275 / 89.228.164.* / 2015-08-30 22:19
Składka zdrowotna to nie "ponad 200 zł.." wg pana redaktora, tylko prawie 300zł-bo aż 279,41zl!
Gość1009 / 188.146.99.* / 2015-08-30 22:17
Niech mają pretensje do tych, co do tego doprowadziły. Może się podzielą kasą, chociaż bardzo wątpię.
Ełka / 31.178.142.* / 2015-08-30 23:10
O tym szanowne panie nie wspomną ile poprzedniczki cwaniary wydoiły
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy