Forum Forum inwestycyjneFundusze

mbank - inwestowanie

mbank - inwestowanie

skomentuj
omnikorna / 83.4.197.* / 2007-11-20 22:22
witam, czy biorac pod uwage obecna sytuacje warto juz zaczac inwestowanie w fundusze czy jeszcze sie wstrzymac? akcyjnych bedzie niewiele - tylko 20%, ale zawsze cos, nie chcialabym stracic zwlaszcza ze inwestycja raczej krotkoterminowa (6-12 miesiecy). poza tym na taki okres w ktore fundusze pieniezne i obligacji warto zainwestowac?
Wyświetlaj:
miki3d / 2007-11-23 12:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na tak krótki okres lepsze jest konto oszczędnościowe. Natomiast jak chodzi o fundusze, to przy podwyżkach stóp procentowych lepiej zachowają się fundusze pieniężne. Wyjątkiem są fundusze inwestujące w obligacje komercyjne: Skarbiec Depozytowy i Pioneer Obligacji Plus.
cortez / 2007-11-22 23:03 / Bywalec forum
jeśli przewidujesz tak krotki okres to o akcyjnych raczej zapomnij (teraz to bardzo duże ryzyko), chyba że liczysz się ze stratą w tej części portfela. Ewentualnie możesz się zastanowić nad fuduszami aktywnej alokacji. Chociaż ostatnio też nie ciekawie im się wiedzie. Za krótki okres na agresywne inwestycje i tyle
krzysiek29 / 2007-11-21 06:32 / Uznany Gracz Giełdowy
aktualnie nie polecam inwestowania w fundusze ani w akcyjne ani w obligacje. po pierwsze jeszcze zobaczysz co sie bedzie dzialo na swiecie w najblizszym czasie mozna powiedziec ze mamy besse a co do obligacji to rosnace stopy na obligacjach mizerny wzrost
Rafal_Zaucha / 2007-11-21 03:11 / portfel
Ja radze (chodz niewiem ile tysiakow chcesz zainwestowac)to zainwestoj w dluzszym okresie , by zobaczyc realnie ile Twe "zaskorniaki moga", a gwarantuje ze to bedzie Twoje nowe hobby :))
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy