Forum Spółki giełdowe MBF

MBF Group coraz bliżej rumuńskiego rynku AeRo

MBF Group coraz bliżej rumuńskiego rynku AeRo

skomentuj
Gazda1970 / 213.25.94.* / 2016-01-31 14:42
Jeszcze w I kwartale bieżącego roku MBF Financial Advisory SRL - spółka celowa notowanej na NewConnect MBF Group S.A. - powinna otrzymać licencję autoryzowanego doradcy rumuńskiego rynku giełdowego AeRo.

W ciągu kilku najbliższych dni spółka wystąpi o przyznanie licencji autoryzowanego doradcy rynku AeRo działającego pod nadzorem Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie. Niezależnie od powyższego MBF Financial Advisory SRL rozpoczęła działalność na rumuńskim rynku kapitałowym, a jej usługi związane są m.in. z doradztwem w zakresie pozyskiwaniem kapitału. Firma świadczy pomoc i doradztwo w związku z niepublicznymi emisjami akcji, emisjami prywatnymi i publicznymi oraz wtórnymi ofertami publicznymi.

Jak wyjaśnia Robert Krassowski, prezes zarządu MBF Group S.A., giełdowa spółka posiada w przedsiębiorstwie prawa rumuńskiego 100 udziałów, tj. 50% kapitału zakładowego, które uprawniają do 50% głosów na zgromadzeniu spółki. Drugim udziałowcem MBF Financial Advisory SRL posiadającym także 100 udziałów jest podmiot dysponujący wieloletnim doświadczeniem na polskim rynku kapitałowym, w szczególności w zakresie przygotowywania i przeprowadzania emisji prywatnych i publicznych, posiadający licencję autoryzowanego doradcy rynku NewConnect oraz autoryzowanego doradcy rynku Catalyst.

"MBF Financial Advisory SRL w niedalekiej przyszłości zamierza podjąć działania w kierunku upublicznienia i wprowadzenia do obrotu na rynku AeRo spółek portfelowych Emitenta oraz podmiotów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, z którymi Emitent współpracuje lub współpracę taką nawiąże" - dodaje Krassowski.

MBF Group S.A. inwestuje przede wszystkim w podmioty związane z rynkiem IT, ICT, e-biznes oraz e-commerce. Specjalizuje się w pozyskiwaniu kapitału dla firm, inwestycjach typu seed i pre-ipo oraz kompleksowej obsłudze transakcji na rynku kapitałowym.
KamFru / 83.6.200.* / 2016-01-31 18:55

"MBF Financial Advisory SRL w niedalekiej przyszłości zamierza podjąć działania w kierunku upublicznienia i wprowadzenia do obrotu na rynku AeRo spółek portfelowych Emitenta oraz podmiotów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, z którymi Emitent współpracuje lub współpracę taką nawiąże" - dodaje Krassowski.Liczę na to, że 2016 rok będzie przełomowy
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy