MEDIATEL

BESKID / 85.222.6.* / 2007-07-06 13:11
!!! SUPERNOVA i SuperMacieje blisko MediaTel'a !!!

Pozwolicie, że zacytuję samego siebie na forum "Parkietu" z dn. 2 lipca:

###############################################################
[BESKID]:

Przypomnijmy historię inwestycji Supernovej (a co za tym idzie i bardzo duży wzrost kursu akcji) np. w spółki PPWK czy Vistula&Wólczanka.

Na polskim rynku w ostatnim okresie czasu wytworzyła się bardzo duża konkurencja. Wystarczy zobaczyć plany rozwoju TP SA, Tele2 czy Netii (patrz: informacje w minionym tygodniu, rekomendacje ML). Mniejsze telekomy nie mają wyboru: chcąc nadal liczyć się na polskim rynku telekomunikacyjnym muszą konsolidować się poprzez fuzje lub współpracę kapitałową.

Od dłuższego czasu przyglądam się tym procesom i gdy one przyspieszyły, to zainwestowałem długoterminowo w MediaTel.
Ta spółka idealnie nadaje się na przejęcie/wehikuł/"tylne wejście na GPW/dokapitalizowanie przez fundusz(*)
(*) niepotrzebne skreślić

SuperNova od drugiej połowy ubiegłego roku szuka kolejnego "celu". Według moich informacji i analiz dostrzegła ona szansę w telekomunikacji. Ta branża do tej pory nie korzystała bowiem w pełni z dobrodziejstw hossy i jest lekko "zaniedbana"

Konkluzja:
Jest duże prawdopodobieństwo, że SuperNova będzie chciała być integratorem alternatywnych operatorów telekomunikacyjnych.
###############################################################

MEDIATEL SA i Długie Rozmowy SA podpisały list intencyjny w sprawie fuzji lub współpracy kapitałowej. Prasa informowała również, że Długimi Rozmowami jest zainteresowana Supernova Capital. Czyżby Supernowa chciała upiec dwie pieczenie na jednym ogniu?

A teraz wczorajszy wieczorny komunikat PPWK (RB 44/2007):

*********************************************************
PPWK
Temat
Podpisanie listu intencyjnego w sprawie nabycia spóki Elterix SA
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Zarząd PPWK S.A. informuje, iż w dniu dzisiejszym podpisał list intencyjny, którego przedmiotem jest rozpoczęcie negocjacji dotyczących nabycia spółki Elterix S.A. z siedzibą w Gdyni.

Przedmiotem działalności Elterix S.A. jest między innymi świadczenie usługi VoIP, a także usług telefonii stacjonarnej i dostępu do Internetu. Obecnie operator ma ok. 25 tys. klientów.

Zarząd PPWK S.A. informuje ponadto, iż podpisanie ww. listu intencyjnego jest elementem realizacji przyjętej strategii akwizycji w obszarze szeroko rozumianej telekomunikacji, której pierwszym krokiem jest finalizowane w ramach emisji akcji serii F przejęcie spółki EL2.
*********************************************************

ELTERIX S.A. jest właścicielem i operatorem sieci telekomunikacyjnej o handlowej nazwie SIEĆ T2. Przez ostatnie lata symbol SIEĆ T2 stał się powszechnie rozpoznawalny w środowisku trójmiejskim oraz utożsamiany z wysoką jakością usług i obsługi oraz konkurencyjnymi cenami.
Spółka jest także operatorem telefonii internetowej o handlowej nazwie eFON, opartej na autorskim rozwiązaniu.

W dniu 26 kwietnia 2007 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) wyznaczył 22 przedsiębiorców telekomunikacyjnych na rynku 9, w tym ELTERIX S.A., jako przedsiębiorców zajmujących znaczącą pozycję na rynku świadczenia usługi zakańczania połączeń w poszczególnych stacjonarnych publicznych sieciach telefonicznych operatorów alternatywnych, zgodnych z obszarem sieci, w której następuje zakończenie połączenia.
Na obszarze Trójmiasta SIEĆ T2 (ELTERIX S.A.) ma więc status operatora dominującego.

Dlaczego piszę tyle o ELTERIX S.A.?
Ponieważ jest to bardzo ważne! Otóż:

GRZEGORZ ESZ, blisko związany z PPWK i Supernova Capital, jest przewodniczącym Rady Nadzorczej w ELTERIX S.A. !

W powiązaniu z wczorajszą informacją o podpisaniu listu intencyjnego będącego elementem realizacji przyjętej strategii akwizycji w obszarze szeroko rozumianej telekomunikacji, jest to ważne wydarzenie dla Mediatela.

Pierwszym krokiem PPWK (tu: Supernova) jest finalizowane w ramach emisji akcji serii F przejęcie spółki EL2. Co będzie krokiem drugim i trzecim?
Sądzę, że będą nimi Długie Rozmowy i MEDIATEL :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy